Neuběhly ani dva týdny a fanoušci Baníku (u mnoha z nich se jednalo o první a zároveň poslední výjezd v sezóně) se zase ostře sledovaným vlakem vydávají směr hlavní město. Během cesty se opět ukazuje, jak na tom jsou s inteligencí příslušníci policie. Naprosto nesmyslně zakazují procházet mezi dvěma z celkových pěti vagónů, které pro nás byly vyhrazeny a několik desítek osob (včetně holek!) tak mj. bylo nuceno používat jen jedno wc a při otázce proč tomu tak je, "inteligenti" jen pobaveně odpovídají „bo jsem to řekl“ a „použijte umyvadlo“. Po příjezdu na Wilsonovo nádraží následuje tradiční kolorit výjezdů na Spartu – z vlaku se vyvalí mnoho ožralých trosek, které pak šaškují před kamerami a fotoaparáty senzacechtivých „novinářů“ (ještě, že tento výjezd je jen jednou za sezónu).
Celý dav, za početné asistence psů, odjíždí metrem na stanici Vltavská, kde fízli naprosto zbytečně a velmi agresivně zasahují proti všem přítomným fanouškům, kteří se nemají jak bránit ani jak utéct a to mj. ve chvíli, kdy přijížděla další souprava metra, a bylo jen velkým štěstím, že nikdo neskončil pod jeho koly. Dost lidí, včetně žen!, utrpělo i nějaké to zranění. A.C.A.B.! Poté jsou fans tramvajemi, ve kterých opět ukázali svou dementnost někteří ožralové, odvezeni na letenskou pláň, kde jsou dovedeni k sektoru hostů.

V něm se celkově, i díky tomu, že vedení Sparty tentokrát bylo rozumné a upustilo od lístků na OP, sešlo 1200 příznivců slezskoostravského týmu (včetně několika desítek katowických-díky za podporu!). Fandění v prvním poločase bylo na dobré úrovni a chachaři tak i touto formou ukázali, kdo je skutečnými vládci Prahy! V úvodu druhé půle se ultras Baníku prezentovali jednoduchým, zdařilým, choreem – plachtou s rokem založením a klubovým znakem, kterou doplnily lesklé modré kartony. Úroveň dopingu, především po druhém obdržené brance, upadla, ale i tak jsme ukázali, kdo má nejlepší fanoušky.

Sparťané, kromě již tradičních velkých mávacích vlajek na hřišti, na začátku utkání předvedli v sektoru plachtu se starým znakem, kterou v horním patře doplnil nápis s názvem klubu. Po celou dobu zápasu se sice pokoušeli o fandění, ale až na pár výjimek, moc slyšet nebyli. A v jejich kotli hořela jedna dýmovnice za druhou a do toho občas bouchla nějaká petarda.

Zápas bohužel skončil výhrou letenských 2:0, čímž se Baníku opět zkomplikoval boj o záchranu a ještě ke všemu se zranil Svěrkoš, který bude až půl roku mimo hru.
Při odchodu ze stadionu proběhne žďuchanice s ochrankou, na kterou letí třeba i stůl s lavičkami, kterou ukončuje náběh fízlů, kteří mlátí hlava nehlava všechny přítomné fans (zase včetně žen!) a dokonce do nic nedělajících osob střílí gumové míčky. Většina ostravských pak tramvajemi odjíždí na nádraží, odkud po nezbytném doplnění zásob odjíždějí do Ostravy, kam dorážejí okolo půl páté ráno.
V následujících dvou týdnech čekají hráče hned čtyři zápasy. Už ve středu 21. března od 17:00 to bude první utkání čtvrtfinále poháru ČMFS, kdy se na Andrově stadionu utkají s olomouckou Sigmou. Vyjeďme i na tento výjezd ve velkém počtu a pomožme hráčům získat dobrý výsledek do odvety. Společně to zvládnem!
| Tým | Z | S | B | |
|---|---|---|---|---|
| 1. | SK Slavia Praha | 14 | 24:8 | 30 |
| 2. | AC Sparta Praha | 14 | 26:14 | 30 |
| 3. | FK Jablonec | 14 | 19:11 | 28 |
| 4. | FC Viktoria Plzeň | 14 | 25:14 | 25 |
| 5. | SK Sigma Olomouc | 14 | 14:8 | 23 |
| 6. | FC Zlín | 14 | 19:15 | 23 |
| 7. | MFK Karviná | 14 | 24:20 | 22 |
| 8. | FC Slovan Liberec | 14 | 19:16 | 20 |
| 9. | FC Hradec Králové | 14 | 20:20 | 20 |
| 10. | Bohemians Praha 1905 | 14 | 12:16 | 16 |
| 11. | FK Dukla Praha | 14 | 10:18 | 12 |
| 12. | FK Pardubice | 14 | 16:25 | 12 |
| 13. | FK Teplice | 14 | 14:21 | 11 |
| 14. | FC Baník Ostrava | 14 | 8:18 | 10 |
| 15. | FK Mladá Boleslav | 14 | 20:35 | 10 |
| 16. | 1. FC Slovácko | 14 | 6:17 | 8 |
| 16. | SK Dynamo České Budějovice | 30 | 14:78 | 5 |