Chachaři.cz, Stránky Fans FC Baníku Ostrava.

Sparta - Baník 2:0 "Pot, provokace a slzák"

Výjezd na Letnou znamená pro mnoho fanoušků Baníku vrchol sezóny a tak nebylo divu, že se po lístcích poslaných do Ostravy jen zaprášilo. Tradiční dlouholetí výjezďáci tento výjezd moc nemusí, ať už z důvodu alkoholových radovánek svátečních fanoušků, se kterými jdou ruku v ruce nešvary jako řvaní z vlaku či pózování totálně navalených lidí pro senzacechtivý bulvár. Bez těchto nesmyslů se to neobešlo ani letos, ovšem bylo to naštěstí trošku v menší míře. Co je ovšem každý rok větší a větší je policejní buzerace a letos tomu dali policejní složky opravdu korunu. 

Speciálním vlakem se vypravilo několik stovek fanoušků Baníku, kteří si užívali vcelku pokojnou cestu, která uběhla velmi rychle. Hned při výstupu z vlaku bylo jasné, že nás čeká dlouhá štreka na stadión ve velmi horkém počasí. Policajti udělali kordón, ve kterém jsme nemuseli striktně zůstat, kdo nechtěl jít v pochodu mohl při určitě snaze odejít, ovšem se opět ukázala demence některých jedinců v uniformě, kdy jeden tě pustí občerstvit se do nedalekého stánku (chvála) a druhý tě seká obuškem po zádech (sračku na tebe). Takhle si několik fanoušků odneslo šrámy už před zápasem. 

 

acs_fcb_19-20_1.jpg (486 KB)


V sektoru se nás nakonec schází cca 1 100 v tom cca 40 z GKS (díky), přímo v sektoru jsou pak přítomni i fotbalové postavy, ať současné či minulé (Baránek, Vengřinek, Svěrkoš či momentálně zraněný Stronati). Počet je bohužel nepříliš vysoký  na tento šlágr, ale více lístků jsme nedostali, pár lidí nad rámec kvóty vstupenek bylo vpuštěno s lístky na jiné sektory. Už při příchodu na sektor bylo jasné, že doping bude hodně ovlivněn počasím, protože horko bylo jak na Sahaře a dusno jak ve skleníku. Navíc dlouho před zápasem pálilo slunko přímo na horní sektor hostí, takže žádná paráda se čekat nedala. Skvělý efekt opět dodala bílá trička.

Možná trochu nepochopitelně spouštíme doping již dobrých dvacet minut před zápasem, což nebylo asi moudré i vzhledem k počasí, lidé se jednoduše unavili rychleji a později na nějaký větší fanatismus bohužel již síly nebyly, tradiční chorály vydržely na úrovni maximálně jedno opakování a pak následně rychle upadly do průměru. Navíc k lepšímu výkonu na tribunách nepomohli ani naši hráči, kteří nepředvedli dobrý výkon a po zásluze prohráváme 2:0. V sektoru také byla připravena choreografie, tentokráte Chachara v klobouku s kérkou Baník na ruce a nápisem "1922" celou prezentaci doprovází race v horní části sektoru, kdy pozadí nahoře vyplňují modré a stříbrné a dole zase černé fólie. Ohlášená návštěva se zastavila na čísle 14 123, tudíž k vyprodání stadionu chybělo cca 4000 vstupenek, takže akorát vidíme další lži, když se mluvilo o vyprodání stadionu a z toho důvodu nepřidání vstupenek pro fans hostí. 

 

acs_fcb_19-20_2.jpg (448 KB)


Sparťané se na druhé straně prezentovali dopingem, který nemůžeme z naší pozice moc hodnotit, moc jsme je neslyšeli skrze vlastní fandění. Prezentovali se také choreografií. Hezky namalovaná plachta Sparťanského bojovníka a k tomu nápis polského stylu “VÍTĚZSTVÍ NEBO SMRT”. Celá prezentace vypadala moc hezky i přes zjevné problémy s roztažením. Během zápasu ještě odpalují pyro. Ještě nutno dodat, že před zápasem proběhl střet obou ekip na odlehlém místě, ve kterém si vytáhli delší sirku naši bojovníci a opět ukázali záda zbytku republiky v této "disciplíně". Sparťané po prohře na poli věší vlajky zúčastněných chuligánských skupin vzhůru nohama. 

Už během zápasu dochází k verbálním i neverbálním útokům arogantní ochranky, která se usídlila v uzavřené částí sektoru pro hosty (všechna čest starým borcům z ochranky, kteří byli u vstupu a dalo se s nimi v pohodě vyjít). A během těchto chvil bylo jasně vidět, že tito jedinci, zde nepřišli zjednávat pořádek a uklidňovat případné konflikty, ale jednoduše vyprovokovat něco, co by mohl bulvár opět označit jako výtržnosti fanoušků. Po konci zápasu hoří v sektoru ukořistěné sparťanské suvenýry. Oheň jde přímo do sektoru uhasit jeden z hasičů, což se mu nedaří, protože mu selhalo udělátko. Onen hasič nechává oheň doplápolat a získává uznání fanoušků, poplácání po ramenou či podání ruky a sám všechno bere s úsměvem (bulvár opětovně píše lži o lynči hasiče). Pak přichází na scénu právě členové místní ochranky, kteří si podávání rukou s hasičem vyložili jako útok na jeho život a začali stříkat pepřovým plynem jako smyslu zbavení. Někteří jedinci inkasovali přímý zásah do očí prakticky z metru. Provokující člen ochranky si ovšem neuvědomuje, že takový čin nesmí zůstat bez odezvy (byly tam ženy i děti a který chlap by je nebránil?) a tak ochranka po zásluze kvalitně inkasuje a utíká pryč ze sektoru. Do toho všeho zmatku nabíhá policie a ta mlátí všechno, co vidí a slyší. Policejní rozbušky se rozezní stadiónem, velká dávka slzáku se rozplyne mezi dav lidí, z nichž většina chtěla odejít ze stadionu či si dojít na záchod.

 

acs_fcb_19-20_3.jpg (354 KB)

 

V 35 stupních taková dávka slzáku je totální nesmysl a nejeden fanoušek měl kůži zbarvenou do ruda v kombinaci potu a slzáku. Pokud policie neumí izolovat problémovou situaci a bere to hopem s tím, že zmlátí všechny, tak je pak něco špatně. Pokud policisté viděli, že někdo natáčí onen incident, dotyčný byl vystaven tlaku, aby zanechal svého počínání, což je v rozporu se zákonem o policii, kdy není zakázáno pořizovat zvukový či obrazový záznam zásahu policie. Nejeden fanoušek si vyslechl své a zažil své. Je jasné, že ve velkém vedru se některým policistům zapařil ten pingpongový míček, co mají v hlavě a museli si vybít svou frustraci na lidech, ale vystavit slzáku ženy a děti je případ hodný minimálně pro psychiatra. Někteří asi u psychotestů podvádějí. Tato partička hlupáků by vystřílela banku i s rukojmími. 

Policie předvedla to, co by policie předvádět neměla. Místo aby situace nabrala spád uklidnění, nastala naopak eskalace a zbytečné újmy na zdraví. Jeden z fanoušků dokonce musí s polámaným kotníkem na operaci a čeká ho dlouhá rekonvalescence a zraněných bylo více. Pod rouškou policejní ochrany někteří policisté ukazují svou pravou tvář a měli by dělat podržtašku Řepkovi na Borech a ne vykonávat tuhle zodpovědnou funkci. Čest výjimkám, kteří svou práce dělají profesionálně a nezneužívají své pozice. 

Po zápase ještě hodinu jsou fanoušci držení na slunci pod sektorem, aniž by si mohli zakoupit pití či jiné osvěžení. Jestli někomu přijde normální držet někoho proti své vůli tak dlouho za takových podmínek, tak fetuje prášek do pečiva a vykynul mu mozek, protože nechybělo moc a mohli volat sanitku pro kolabující fanoušky. Ostatně v pochodu zpět na nádraží pár lidí vypadalo, že okamžitě omdlí. Při příchodu na holešovické nádraží se musí každý prokázat občankou a platnou jízdenkou ještě před vstupem na perón. Policejní vysílačka hlásí, že se "hledá polská chuligánka" a tak jsou na kameru natočeni všichni s polskými doklady. Policejní represe zažíváme každý výjezd, ale na letošní Spartě situace nabrala nepříjemný spád a média opět prezentují zkreslené a jednostranné informace, které se zakládají na velice nízkém procentu pravdy a slepé ovce opětovně haní fanoušky a věří výmyslům všech bulvárů. Heslo policie "Pomáhat a chránit" v tomto případě dostává solidně na frak a mělo by se vyprofilovat heslo nové a to "Nebyl čas ptát se, kdo je kdo!". 

Ostuda PČR! 

Cesta zpátky vlakem naprosto bezproblémová, zábava na vysoké úrovni, alespoň policejní eskorta z našeho kraje v ten den věděla jak se chovat.

sepsal: Matus

Publikováno: 20.08.2019
Kategorie článků Blížící se zápas
31.10.2021 15:00

FC Baník Ostrava
vs

AC Sparta Praha
Kalendář zápasů
Tabulka
Tým Z S B
1. FC Viktoria Plzeň 12 23:8 33
2. 1. FC Slovácko 12 22:12 28
3. AC Sparta Praha 11 29:11 26
4. SK Slavia Praha 11 29:11 26
5. FC Baník Ostrava 11 22:13 22
6. FC Hradec Králové 12 16:16 19
7. SK Sigma Olomouc 11 22:17 16
8. SK Dynamo Č. Budějovice 12 17:17 15
9. FK Mladá Boleslav 11 20:18 14
10. Bohemians Praha 1905 12 17:26 12
11. FC Slovan Liberec 12 9:18 11
12. FK Jablonec 12 10:22 11
13. FC FASTAV Zlín 12 15:28 10
14. FK Pardubice 12 15:23 7
15. FK Teplice 12 9:24 5
16. MFK Karviná 11 10:21 4
Napsali o Baníku Poslední příspěvky fóra Partnerské weby
chacharwear_logo_6013d40bdc6c9.png (20 KB)
 

m_bb.png (28 KB)

Pro správné fungování používá tento web cookies. Setrváním na stránce s tímto souhlasíte. Více informací Souhlasím

Načítám, prosím vydržte...

Přihlášení uživatele