Chachaři.cz, Stránky Fans FC Baníku Ostrava.

Slovan Liberec - Baník Ostrava 1:1

Fotbal

Včerejší utkání se Slovanem přineslo úplný opak loňského zápasu v Liberci – zajímavý fotbal, dobrý support a bodový zisk.

První výjezd je vždy speciální pro všechny fans, kteří nelitují cesty – vidět po všech těch kaprech, Silvestrech a prvních pracovních dnech Baník v akci. Pořádně si zařvat, zaskákat, nějaké ty rumy degustovat.

V Liberci to bylo vidět už od začátku. Od hymny přes všechny známé chorály se jelo naplno.
Třista-něco ostravských fans vytvářelo hráčům tradiční domácí kulisu. Liberecké diváky nebylo v sektoru téměř slyšet, ale z protilehlé tribuny to pro domácí údajně vyznívalo mnohem lépe.

Fotbalově toho z naší strany první poločas příliš nepřinesl. Spíše úporné bránění libereckým nájezdům s hodně slabým přechodem přes středovou řadu směrem dopředu. Dostat v této fázi gól (a šance na to byly), asi bychom se dočkali už jen zoufalých pokusů o zvrat. Robert Zeher bohužel nedokázal navázat na svůj velmi dobrý výkon z utkání s Dubnicí a bohužel prokazuje, že prostě musí mít svůj den, aby byl platným útočníkem.

Druhý poločas začíná o poznání nadějněji a tak hned ve 47. minutě létají z radosti plné kelímky piva, když Mičola doklepává míč do liberecké branky – bohužel díky ofsajdu zbytečně. Po většinu druhého poločasu má Baník navrch a místy je vidět opravdu dobrá kombinace (už tradičně skvělý Rajtoral), která doplácí na obvyklé dávání si přednosti hráčů při zakončení.

Po zákroku Marka na Keriče, který byl ne úplně jistým sudím Kovaříkem posouzen jako faul, střílí Papoušek z přímáku gól který si brankář Vašek do videotéky asi nepřidá.
„Baníčku nic se nestalo“ bylo v osmdesáté minutě dost hořké.. Jenže měla přijít velká chvíle střídajícího Svěrkoše, který téměř po rozehrání dostává míč od Magery a upravuje na 1:1! Moc nechybělo aby spadl celý sektor (při druhém gólu by spadl :) ).

Od té chvíle až do konce přechází support od výborného na fanatický. Infarktová hlavička Rajtorala míjí v závěru bránu skutečně o fous..

Dělba bodů je nakonec zasloužená, Liberec se od podzimu jednoznačně zvedl a na jeho hřišti budou ztrácet i jiní. Baníku se první trojka přesto vzdálila o další dva body, plný bodový zisk se Zlínem bude povinnost.

Hodnocení:

+ druhý poločas
+ počet a podpora fans
+ gól Vency Svěrkoše

- počasí
- pasivní vstup do utkání

PaulUltras

V Liberci nám minule (srpen 2006) nebyla umožněna v sektoru žádná choreografie, dokonce ani vlajky. Na tohle jsme při následném utkání na Bazalech (listopad 2006) reagovali poměrně kontroverzně stejnou mincí.

V Liberci vyvěšenou zákazovou ceduli jsme předělali a po domluvě s vedením FCB použili proti libereckým fans, v očekávání toho, že se celá věc dostane k libereckému vedení, které zákaz vymyslelo. Stalo se tak, liberečtí funkcionáři se snažili svým příznivcům pomoci, ale vedení FCB bylo neoblomné.

Liberečtí fans se tak stali obětí restriktivních opatření vlastního klubu. V této sezóně (srpen 2007) již neměli liberečtí na Bazalech problém a věřili jsme, že stejně proběhne i tento duel. Již deset dnů předem jasně domácí funkcionáři avizovali, že nemíní fans Baníku dělat problémy s použitím choreografií, s výjimkou pyrotechniky.

Při vstupu na stadion, ale vše vypadalo kapku jinak. Zdejší nadržená ochranka sice vpustila bez problémů vlajky, a také transparenty, ale kartóny a dokonce i časopisy už pro ni problém byly. U vstupu se tak rozpoutala celkem zbytečná potyčka, ve které padlo oboustranně několik ran, ale kartóny byly stále zadržovány.

Po několika telefonátech a dohadech, které ukazovaly, že zdejší ochranku příliš nezajímají nařízení klubu, který je platí, se do tohoto celkem banálního problému vložil předseda představenstva Baníku a kartóny přece jen putovaly na sektor.

Zde se sešlo 335 chacharů (mezi nimi 6 GKS), předvedli kvalitní support, který ve druhé půli okořenili choreografií na téma, které pálí fanoušky obou klubů. Jde o oranžovo-modré, resp. černo-žluté dresy, ve kterých (na přání sponzorů) oba kluby k nevoli svých fans hrají. Šlo o 8 x 6,5 m velkou plachtu s novým (na příští sezónu) modrobílým dresem, vedle něj dva menší nechtěné dnešní dresy Baníku a Liberce, transparent „Bráníme tradice“ a všude kolem modré kartóny.

Přes špatně roztáhlý transparent si choreografie vysloužila potlesk domácího sektoru. Ten se také prezentoval choreografií proti modernímu fotbalu, konkrétně proti libereckému striktnímu zákazu pyrotechniky.

ČNLFCB: P. Vašek - R. Řezník , A. Neuwirth , D. Bystroň , P. Čoupek - F. Rajtoral , R. Otepka , T. Marek , T. Mičola - L. Magera , R. Zeher (53. V. Svěrkoš )
Góly: 80. P.Paoušek - 81.V.Svěrkoš
Rozhodčí: Kovařík - Filípek , Lhoták
Diváci: 4119

Publikováno: 19.02.2008
Kategorie článků Blížící se zápas
23.10.2021 19:00

MFK Karviná
vs

FC Baník Ostrava
Kalendář zápasů
Tabulka
Tým Z S B
1. FC Viktoria Plzeň 11 18:8 30
2. AC Sparta Praha 11 29:11 26
3. SK Slavia Praha 10 27:9 25
4. 1. FC Slovácko 11 21:12 25
5. FC Baník Ostrava 11 22:13 22
6. SK Sigma Olomouc 10 22:15 16
7. FC Hradec Králové 11 13:16 16
8. FK Mladá Boleslav 11 20:18 14
9. SK Dynamo Č. Budějovice 11 15:15 14
10. Bohemians Praha 1905 11 17:25 12
11. FK Jablonec 11 10:17 11
12. FC FASTAV Zlín 11 15:28 9
13. FC Slovan Liberec 11 7:18 8
14. FK Pardubice 11 15:23 6
15. FK Teplice 11 9:21 5
16. MFK Karviná 11 10:21 4
Napsali o Baníku Poslední příspěvky fóra Partnerské weby
chacharwear_logo_6013d40bdc6c9.png (20 KB)
 

m_bb.png (28 KB)

Pro správné fungování používá tento web cookies. Setrváním na stránce s tímto souhlasíte. Více informací Souhlasím

Načítám, prosím vydržte...

Přihlášení uživatele