Chachaři.cz, Stránky Fans FC Baníku Ostrava.

Slavia - Baník 1:0, "Fanatismus vedru navzdory!"

Okamžitě po losu bylo každému Chacharovi jasné, že nás výjezd výjezdů, kdy se musíme ukázat na 101%, čeká hned ze začátku ligy. V Edenu se utkají momentálně dva nejlepší fanouškovské tábory v Česku. Souboj titánů, Tribuny sever proti Chacharům. Zkušenosti z posledních let dávaly tušit, že nás na tribunách čeká velká podívaná, která bude tahákem nejen celého kola, ale i podzimu.

 

Význam zápasu si ostravští fanatici plně uvědomují a nic nepodceňují. Kromě ultras příprav probíhá i mohutná hecovačka dlouho dopředu. Heslem výjezdu je: VŠICHNI V BÍLÉM. V duchu tohoto sloganu se roztáčí masivní kampaň, kdy na zápas do Edenu zvou i samotní hráči s transparentem po vítězném utkání s Votroky. Další nápisy zdobí Ostravu i města Baníku a solidní kampaň se rozjíždí i na sítích, takže se dá očekávat invaze Chacharů. Tyto předpoklady potvrzuje i zájem o lístky, kdy do Ostravy míří 600 ks a dalších 400 ks je pak k dispozici na pokladnách v Edenu. Tady se chvíli zastavím, nad podivným nešvarem, který se už stává pravidlem v Edenu. Opět se Pražáci bojí o holé životy při prodeji lístků krvežíznivým Chacharům a jen potvrzují náš chorál o tom, že Chacharů ze šachet všichni bojí se. Jak jinak si vysvětlit, že zase nikdo nechce prodávat lístky a musí se toho ujmout lidé z našich řad? Bylo by možná dobré toto připomenout Tvrdíkovi, až zase bude někde moralizovat chování k fanouškům hostů na sítích. Zameťte si před vlastním prahem. Tohle je ostuda. Lístky si hosté neprodávají ani v okresním přeboru Pepíka Hnátka :-).

 

 

Natěšenost na výjezd je patrná hned na hlaváku, kdy je perón zaplněný bílou armádou, která čeká na svůj speciál. V nedělní den to speciál opravdu byl, když se čtyři, nám určené, vagóny proměnily v pojízdnou saunu a Chacharů bylo tolik, že ani v uličkách nebylo k hnutí. Nu což, dobrých lidí se vejde a Chacharů 2x tolik. Vlak vyjel s mírným zpožděním, ale to nikomu nevadilo, každý se věnoval své oblíbené činnosti, ať už povídání s kamarády, doplňování tekutin, nebo jen postávání u otevřených oken. Cesta probíhala víc v poklidu než obvykle, každý šetřil síly do Edenu. V Praze nevystupujeme na hlaváku jako minule (zde se částečně trhá jen chuligánská část naší výpravy), ale až ve Vršovicích, kde nás čekají speciální busy, které nás po chvilce odvezou až přímo pod sektor. 

 

 

Pod sektorem se zjevujeme zhruba hodinu před výkopem a pohled na bílou lavinu potěší. Jen minimum osob není v bílé a spousty z nich to napravují hned za turniketem u stánku ChacharWear. Tak to má být. Když se něco vyhlásí, musí se to dodržovat. Pak naše optická prezentace na tribuně vypadá dokonale a to na sobě máme jen jednotné oblečení. Jak se říká, spousta muziky za málo peněz. Prohlídky jsou bezproblémové, dost to odsýpá a fanoušci se trousí na místa. Všem vlakovým je během cesty připomenuto, jak to dnes bude na tribunách vypadat, co a kdy se bude křičet před výkopem a co se nebude skandovat vůbec. Sektor se dobře zaplňuje, i přes vedro je na lidech vidět, že dnes přijeli fandit na 100%. Na sektoru je nový stupínek pro spíkra, což hodnotíme pozitivně. Úkol mužů s mikrofonem dnes bude velmi náročný a vhodné místo pro jejich práci se bude hodit. Jak se řeklo před výkopem, tak se stalo. Dva pokřiky při nástupu hráčů a jinak nic. Šetření se na zápas. Stejně tak se neozývalo trapné čůrákování sestavy domácích, kdy jsme si sami v minulosti naběhli. Konečně to snad lidé pochopili a tento nešvar jsme definitivně odstranili.

 

Těsně před výkopem jde nad hlavy domácích velká plachta přes 2 tribuny s jednoduchým nápisem "Slavia proti všem". Je to sice velké, ale jinak nic extra. Domácí už předvedli lepší podívanou. I náš sektor prozrazuje, že po ultras produkci nezůstaneme pozadu. Plot kolem sektoru je bílo-modře oplachtovaný, což předznamenává naši první choreografii. Po poctivě odzpívané hymně se začátkem zápasu, jde nad hlavy na pokyn spíkra, pěkně malovaný nápis "Baník". Je vytažen doprostřed sektoru a po stranách jej doplňují bílé kartony, uprostřed pak modré. Perfektní efekt doplňují modré a bílé pásy, které zakrývají schodiště. Jednoduché, ale efektivní. Skvělý předkrm, protože Chachaři se v zápase rozhodně neřídí heslem: "méně je někdy více" a ještě dnes předvedou, jak nápadití na výjezdech jsou. Spíkr pak ještě nahecuje lidi k sekundárnímu využití kartonů, kdy je banda během odpovídačky střídavě zvedá a dává dolů, v závislosti na odpovídání. Od první minuty se rozjíždí support na dost velké úrovni, kdy se i přes početní nevýhodu domácích nelekáme a jsme solidně slyšet. Na otázku, jestli v nastoleném tempu vydržíme celý zápas, si budeme muset počkat do závěrečného hvizdu.

 

 

Za plynulého fandění, které snese ta nejpřísnější měřítka, nastává v sektoru další hemžení známých postaviček, starajících se o naši prezentaci. Pásy na bočních mřížích jdou dolů a střídají je naše vlajky: Patrioti z Baníku, 1922, čelo pak zdobí nápis pro další prezentaci, Cosa Nostra a Ostrava. Druhá paráda v podání Chacharů přichází na řadu v 25. minutě a opět se jedná o velmi emotivní záležitost. Jsme zkrátka klub, co budí emoce :-). V horní půlce sektoru jsou na sedačkách smotané velké mávací vlajky. Spoustu lidí to zmate, protože před rozmotáním je vidět jen bílo červená kombinace. Krátké překvapení vystřídá úžas, když jsou vlajky rozmotané - jde o naši státní vlajku! Spodek sektoru překryje plachta, na níž je tvář Jiřího Kodeta z dnes už kultovního filmu Pelíšky, jak "zdraví" okupanty ruským slovem: "DURACI" a dole je pak všeříkající plachta: "21. SRPNA 1968". Chachaři tak připomínají jedno smutné výročí, kdy byla naše země okupována vojsky údajně spřátelených zemí. Celou prezentaci doplňuje zpěv stání hymny a mávání národními vlajkami. Efekt je naprosto parádní a budí velký ohlas jak mezi návštěvníky utkaní, tak i v médiích a na sítích. Jediná drobnost: Chachaři, při zpěvu hymny se snímá pokrývka hlavy, pamatujte na to!

 

 

Po této parádě jdou do čela poslední 3 vlajky, které tento den tvoří naši vlajkoslávu: malá vlajka Generation´16, Bazal a Slezská orlice. Příprava této choreografie je tak jediným hluchým místem, které v prvním poločase na tribuně máme. Až do konce poločasu se fandění drží na skvělé úrovni, na čemž má velkou zásluhu trojice spíkrů, která odvádí neskutečnou práci, navzdory úmornému vedru. O rozruch se ještě postará zjištění, že na sektor opět zavítal David Pastrňák, který dodržel dress code a příkladně fandí. Ve druhém poločase dokonce navštívil stupínek pro spíkra. Na konci poločasu se domácí prezentují svojí pyroshow, kdy podél celé Tribuny Sever odpalují vystřelovací dýmovnice v klubových barvách. Prosté, ale povedené.

 

Když hned po pauze inkasujeme gól od našeho bývalého hráče Tijaniho, který však z respektu branku neslavil, nemá to na náš doping žádný dopad. Naopak, sektor pomalu a jistě ovládá fanatismus. Ten podpoří naše další, tento den už třetí (!) prezentace. Co by to bylo za výjezd podzimu, kdyby na tribuně neúřadovali ostravští pyromani. Jejich akce bude součást poslední choreografie, která přichází na řadu v 75. minutě. Na plotě je další plachta s nápisem: "REPRESENT". V sektoru jde pak nad hlavy velká plachta s namalovaným Chacharem, s tématikou Ostravy v pozadí a nápisem "OSTRAVA", který navazuje na banner na plotě. To vše doplňují černé balónky a malé černé vlaječky po stranách plachty. I když jejich efekt pro celou produkci není takový, jaký se očekával, ale částečně tak zakrývají naše bílá trika. To celé pak doplní kejkle našich pyrotechniků, kdy jsou odpáleny červené race, žluťáky a dýmovnice. Efekt je naprosto parádní a nad tolik diskutovaným trávníkem se rozprostře ostravská mlha - vzduch, co není vidět, není vzduch. :-) Do konce zápasu zbývá posledních pár minut a na sektoru konečně dochází k věci, kterou si většina přeje už od začátku: jdeme do půl těla! S tričkem pak zůstává jen minimum stydlínů. V dnešním vedru a tempu na tribuně se ani Chacharky nezdráhají odhazovat svršky. Za naprostého fanatismu dofandíme zápas a na lidech je vidět, že i přes nepříznivý výsledek se neskutečně baví. To je ono, tak to má být. My hrajeme svůj vlastní zápas na tribuně a co se děje na hřišti nás nesmí negativně ovlivnit. A že se toho na hřišti až tak moc nedělo. Baník byl směrem dopředu bezzubý a Slavia taky nebyla extra nebezpečná, jako tomu bývalo v letech minulých. O osudu utkání tak rozhodla jedna docela smolná branka z úvodu druhé půle. Dění na tribunách rozhodně tento den předčilo dění na hřišti. 922 Chacharů (v tom 11 fanatiků GieKSy - díky moc za podporu) na sektoru si užilo rozjetou děkovačku, kdy hlavně jsme děkovali sami sobě, za skvělou prezentaci našeho milovaného klubu, našeho města a nás samotných. I přes klimatické podmínky a stav na hřišti jsme předvedli jeden z nejlepších, ne-li nejlepší výkon v Edenu a každý kdo nevyjel, udělal chybu.

 

 

Po zápase jsme opět klasicky drženi na sektoru. Až po dlouhých minutách nás policie nalodí do připravených busů a ty nás vezou směr hlavák. Na hlaváku se každý postará o doplnění zásob do vlaku a něco po desáté vyrážíme směr domov. Cesta probíhá v poklidném duchu, někdo odpočívá, někdo se baví, popíjí a jiní slaví narozeniny šenovského prince - vše nej! V Ostravě jsme po druhé hodině ranní. Unavení, ale s pocitem kurva dobře odvedené práce, se rozcházíme vstříc svým domovům.


Do čapky se celkově vybralo:  28 936 korun, 62,5 zlotých, 1 dolar, 13,54 euro, 2 pence, 10 rumunských bani, 11 stotinek, 1x šupina, 1 dřevěný geocaching žeton, 2 nálepky karvinského fanklubu, 1 balíček nálepek správců Hané. Díky všem za podporu!!! 

Koubes SG

Publikováno: 22.08.2023
Kategorie článků Kalendář zápasů
Tabulka
Tým Z S B
1. FC Slovan Liberec 1 3:1 3
2. FC Viktoria Plzeň 1 3:1 3
3. SK Sigma Olomouc 1 2:0 3
4. FK Jablonec 1 2:0 3
5. AC Sparta Praha 1 2:1 3
6. Bohemians Praha 1905 1 2:1 3
7. FC Hradec Králové 1 1:0 3
8. 1. FC Slovácko 1 0:0 1
9. SK Slavia Praha 1 0:0 1
10. FK Pardubice 1 1:2 0
11. FC Baník Ostrava 1 1:2 0
12. FK Teplice 1 0:1 0
13. MFK Karviná 1 1:3 0
14. FK Dukla Praha 1 1:3 0
15. SK Dynamo České Budějovice 1 0:2 0
16. FK Mladá Boleslav 1 0:2 0
Napsali o Baníku Poslední příspěvky fóra Partnerské weby
chacharwear_logo_6013d40bdc6c9.png (20 KB)
 

m_bb.png (28 KB)
Načítám, prosím vydržte...

Přihlášení uživatele

Nastavení souhlasu s personalizací

S vaším souhlasem můžeme níže uvedené informace užívat k dále uvedeným účelům nebo je sdílet s vybranými partnery. Pro jednotlivé účely (typy zpracování) můžete upravit své nastavení a svou volbu potvrdit tlačítkem „Uložit nastavení“:

Vždy aktivní

Nezbytné soubory cookies

Jedná se o technické soubory, které jsou nezbytné ke správnému chování našich webových stránek a všech jejich funkcí. Používají se mimo jiné k ukládání produktů v nákupním košíku, zobrazování produktů na přání, ovládání filtrů, osobního nastavení a také nastavení souhlasu s uživáním cookies. Pro tyto cookies není zapotřebí Váš souhlas a není možné jej ani odebrat.

Analytické soubory cookies

Počítají návštěvnost webu a sběrem anonymních statistik umožňují provozovateli lépe pochopit své návštěvníky a stránky tak neustále vylepšovat.

Marketingové soubory cookies

Shromažďují informace pro lepší přizpůsobení reklamy vašim zájmům, a to na těchto webových stránkách i mimo ně.

Nastavení souhlasu s personalizací

Abychom vám usnadnili procházení stránek, nabídli přizpůsobený obsah nebo reklamu a mohli anonymně analyzovat návštěvnost, využíváme soubory cookies, které sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzu. Jejich nastavení upravíte odkazem "Upravit nastavení" a kdykoliv jej můžete změnit v patičce webu. Podrobnější informace najdete v našich Zásadách ochrany osobních údajů a používání souborů cookies.