Chachaři.cz, Stránky Fans FC Baníku Ostrava.

SK Slavia Praha – FC Baník Ostrava 0:0 – Nadplán na větrné hůrce

Zápas s vedoucím týmem ligy zvládl Baník se ctí, přestože jsme se potýkali s velkou marodkou a hrálo se před kamerami, což Baníku většinou na výkonu nepřidá.


Pro cestu volíme dřívější vlak, ať je v Praze ještě čas zajít na nějaké to jídlo a pivko. Cesta probíhá celkem v klidu až na ultraaktivního průvodčího, který si vymyslel teorii, že cestující mu je povinen okamžitě předložit osobní doklady, jinak bude vyloučen z přepravy. Trochu si spletl službu u Českých drah a Státní bezpečnosti.


Jinak kvalitní kulturní zábava v podobě kombinací kofola+rum a bulharská vínovice+džus zkrátila cestu na minimum, takže jsme se po příjezdu do Prahy rozhodli podívat, jak vypadá stavba nového slávistického stadionu v Edenu.


Dvanáct maket už viděl každý, na webu je sice nějaká kamera za staveniště, ale to dneska nic neznamená. V Edenu je ale vidět, že to se stadionem myslí vážně, protože dělníci kmitají a jeřáby točí rameny i v sobotu odpoledne. Stavba je už v dost pokročilé fázi, právě se pracovalo na ochozech. Jdeme dovnitř na stavbu což se moc nelíbí vrátnému, který nás nahání s typicky ostravskými nadávkami.

Je nutno přiznat, že stadion bude hodně pěkný a že tentokrát ho už fakt dokončí :)


Po nějakém tom občerstvu v hospodě se přesunujem na větrnou hůrku, kde bdělá ochranka zabavuje jídlo a pití včetně jednoho šátečku makového a malého pití Aro v krabičce, kterým by asi mohl být trefen brankář Vaniak.


Na stadionu člověk jenom uvažuje na co bude slávistům ten nový stadion, když se na zápas prvního s druhým dostaví tristní návštěva něco přes čtyři tisíce lidí (zbytek návštěvy tvoří baníkovci).


Od začátku zápasu vytváříme výborný support jaký už nebyl dlouho slyšet (i díky výbornému spíkerovi). Fandí se celý zápas, projedou se všechny chorály, které jsou předvedeny v plné kvalitě. Možná jen škoda, že se více nechytl chorál Tomáš Garigue Masaryk (to už ho nikdo nezná?).


Slávisté předvádí pěkné choreo, které nás odkazuje na 14. flek tabulky, což ale letos bude jen jejich zbožné přání. Baník kontruje opakováním sloganu z mistrovské sezony „Těžíme nad plán“ a později se slaví 85. narozeniny (igelity + skandování „Všechno nejlepší Baníčku“).


Fotbal v prvním poločase se hraje především ve středu, ani jeden tým se nedostává do větších šancí. Je to spíše nezáživná bitva bez šancí. Diváci ČT4 přepínají na Novu, Ota Černý zařizuje další přenos pro Bohemku.


Druhý poločas je sto a jedno. Baník i Slavia se vrhají do útoku a šance na sebe nedají dlouho čekat. Na obou stranách se před brankáři blýská a Vašek i Vaniak několikrát svá mužstva podrží. Druhý jmenovaný, který je v současnosti v excelentní formě, k naší smůle likviduje naši největší šanci, když vyráží křižnou Zeherovu střelu.


V půli poločasu se Baník dostává do velkého tlaku, kdy máme sérii rohů a kdy jde hra z nohy na nohu a ze strany Baníku je vidět krásná kombinační hra. Slavii patří naopak konec zápasu, kdy nás mele, takže dělba bodů je dokonale spravedlivá, myslím že s ní musí být spokojeni všichni.

Skvělá děkovačka na závěr, velice cenný bod.


Nejlepší hráči byli asi Otepka, Bystroň a včera velmi šikovný Mičola.


Cesta zpět autobusy na Smíchov trochu kazí dojem, protože někteří jedinci si léčí svůj pražský komplex, dokonce je slyšet pokřik „Co je, co je, co je“, což už je trochu moc. Nějaký čtrnáctiletý synek co by se jinak, být v Praze sám, bál zeptat na cestu, se snaží urvat ventilačku v autobuse. Tak kde jsme jako? To je pár věcí co mi kazilo dojem, ale to je věc každého jak se chová.


Jinak fantastický den, který určitě bude patřit k favoritům o letošní nejlepší výjezd.Hodnocení:


+ výborný druhý poločas
+ support
+ velká účast našich fans
+ zlatý bod

- chování některých fans
- malá návštěva slávistůFCB: Vašek - Marek, Cigánek, Bystroň, Čoupek - Mičola (86. Varadi), Otepka, Metelka, Tchuř (86. Tesařík) - Zeher, Magera

Slavia: Vaniak - Dřížďal, Brabec, Suchý, Hubáček - Volešák (70. Ivana), Belaid, Kalivoda, Pudil (75. Jablonský) - Gaúcho (46. Šenkeřík), Vlček

Rozhodčí: Královec - Hojsík, Jiřík

Diváci: 6423Publikováno: 16.09.2007
Kategorie článků Blížící se zápas
31.10.2021 15:00

FC Baník Ostrava
vs

AC Sparta Praha
Kalendář zápasů
Tabulka
Tým Z S B
1. FC Viktoria Plzeň 12 23:8 33
2. AC Sparta Praha 12 30:11 29
3. 1. FC Slovácko 12 22:12 28
4. SK Slavia Praha 11 29:11 26
5. FC Baník Ostrava 11 22:13 22
6. FC Hradec Králové 12 16:16 19
7. SK Sigma Olomouc 11 22:17 16
8. SK Dynamo Č. Budějovice 12 17:17 15
9. FK Mladá Boleslav 12 20:19 14
10. Bohemians Praha 1905 12 17:26 12
11. FC Slovan Liberec 12 9:18 11
12. FK Jablonec 12 10:22 11
13. FC FASTAV Zlín 12 15:28 10
14. FK Pardubice 12 15:23 7
15. FK Teplice 12 9:24 5
16. MFK Karviná 11 10:21 4
Napsali o Baníku Poslední příspěvky fóra Partnerské weby
chacharwear_logo_6013d40bdc6c9.png (20 KB)
 

m_bb.png (28 KB)

Pro správné fungování používá tento web cookies. Setrváním na stránce s tímto souhlasíte. Více informací Souhlasím

Načítám, prosím vydržte...

Přihlášení uživatele