Chachaři.cz, Stránky Fans FC Baníku Ostrava.

SK Kladno – FC Baník 1:1 – Poprask na Kladně

První zápas Baníku v Kladně obsahoval všechny známky města, do kterého přijel Baník poprvé. Přehnaný počet příslušníků, kuriózní situace, namistrovanou ochranku a zvědavé místňáky, co se přišli podívat „cože to z té Ostravy přijelo“.


Do Kladna vyrážíme zánovním oficiálním rosfcb.com autem se zabudovaným GPS, který co chvíli hlásí, že „jeďte doleva“ ve chvíli, kdy se tam nachází desetimetrový sráz. Předsevzetí některých účastníků, jakože teda dnes nepijou, když zítra vstávají do té roboty padá na první Aralce.


Na oběd se stavujeme v jedné pizzerii za Prahou, kde jsou jednak vylepeny vlepky („Jedna armia, wiele bitew“) a rovněž je vyslechnut dialog od vedlejšího stolu o fotbale (hokej je prý lepší nebo co, říkali). Kladno je již v zajetí policejních jednotek, takže GPS má problémy s orientací, protože jsou na všech jím doporučených odbočkách policejní zátarasy. Po zaparkování naštěstí dostáváme echo, že se na pivo da zajít do Smeč baru, což je knajpa pěkně zašitá na místních kurtech.


Nastává čas vyrazit na stadion, který splňuje kritéria Stadiónů 2010, ne-li 2020. Stačí přelézt koleje, projít okolo pografitovaných zbořenin, minout rezavé oplocení a vyvezený led z ledové plochy a jste tam. Tedy u vstupu do klece (spíker to poeticky označoval jako „kóje“), tam se nám ale nechce, tak to zkoušíme druhým vchodem. Jsme vpuštěni a snažíme se usadit v sektoru hned vedle klece, což nám ale aktivní ochrankou není dovoleno, takže sedáme hned vedle – na konec kladenské tribuny. Ta ja vůbec vtipně řešena – střecha přesahuje jen tři nejhořejší řady, takže jediní prodavači párků nahoře můžou být za deště v klidu.


Zápas začíná, náš support je celkem slabší, počasí a cesta asi dělá svoje. Kladenský sektor se chce evidentně předvést a je třeba je pochválit, protože fandí nepřetržitě skoro celý zápas. Je pravda, že takový pokřik „Kladýnko“ nezní zrovna dvakrát super, ale co už..


První poločas letí, tak nějak se nic moc nestane, jsme trochu pod tlakem, ale celkem si připadám jak na divizi. Stadión vystlaný pilinami, diváci nadávající rozhodčímu, komunistické ochozy slepené s kapitalistickými ochozy, historie po kupě, slunko svítí.. No není to pěkné? Není.


Ochranka v našem sektoru totiž z ničeho nic začne řešit neexistující problémy, takže se na chvíli strhne mela, která se sice uklidňuje, ale někteří domácí fans začínají otevřeně projevovat nepřátelství.


O přestávce je třeba si odskočit, ale jako WC v kladenské aréně slouží celé tři Toi-toi budky u kterých stojí šílené fronty, takže mířím k plotu. A tam poprvé zažiju, že je třeba čekat frontu i na zeď, liga je prostě liga.


V druhém poločase se kolega dostává do konfliktu s dalším bdělým dozorcem v zeleném, poté co se zastal dvou mladých synků. Následně je násilně odtlačován ze stadionu i s právě zakoupenou klobásou s hořčicí. Dopadá to tak, že mu drsný sekjůriťák vyráží tácek z ruky, který dopadá na druhého  kolegu, co mu přišel na pomoc (total od hořčice).


Někteří kladeňaci začínají chacharům otevřeně nadávat, takže se to co chvíli přetahuje, načež jsou místní uklidněni jedním Baníkovcem slovy: „Co se tu roztahujete, tady nejste doma“.


Mezitím dostáváme gól z penalty, což naštěstí rozhodčí kompenzuje penaltou pro nás. David Střihavka se pokřižuje a střílí vyrovnávací branku..


To ovšem nedává místní důchodce, který celý rudý ve tváři křičí na rozhodčího: „Ty hnoju, odsud neodjedeš!“ a baníkovským hráčům nadává „Lumpové!“, až mu padá sváteční klobouk.


Máme ještě skvělou šanci, ale bohužel ani natřikrát to tam nepadne.

Zápas končí a hráči dostávají kvalitní děkovačku, kterou si zaslouží především výborný Petr Vašek, který vychytal minimálně tři tutovky. Zasloužená remíza, dá se říct..


No sranda tam byla, to je fakt. Trochu jako výjezd na Slovácko, jenom nás v tom Kladně mají o hodně méně rádi :)Góly:     53. J. Hamouz (pen.)
            80. D. Střihavka (pen.)

FCB:    P. Vašek - R. Řezník (76. T. Mičola ), D. Bystroň , M. Klimpl ,
            P. Čoupek - A. Varadi (58. F. Metelka ), M. Lukeš , T. Marek ,
            F. Rajtoral - D. Střihavka , L. Magera (66. V. Mišinský )

Kladno:    R. Pavlík - V. Pončák (46. M. Farbák ), J. Šimůnek , L. Killar ,
            J. Hamouz - T. Cigánek , T. Strnad , D. Simpson , V. Kalina - T.          Radzinevičius ,  P. Veleba (71. M. Gecov )

Rozhodčí: Franěk - Lhoták , Ubias

Diváci: 2920
Publikováno: 02.04.2007
Kategorie článků Blížící se zápas
31.10.2021 15:00

FC Baník Ostrava
vs

AC Sparta Praha
Kalendář zápasů
Tabulka
Tým Z S B
1. FC Viktoria Plzeň 12 23:8 33
2. AC Sparta Praha 12 30:11 29
3. 1. FC Slovácko 12 22:12 28
4. SK Slavia Praha 11 29:11 26
5. FC Baník Ostrava 11 22:13 22
6. FC Hradec Králové 12 16:16 19
7. SK Sigma Olomouc 11 22:17 16
8. SK Dynamo Č. Budějovice 12 17:17 15
9. FK Mladá Boleslav 12 20:19 14
10. Bohemians Praha 1905 12 17:26 12
11. FC Slovan Liberec 12 9:18 11
12. FK Jablonec 12 10:22 11
13. FC FASTAV Zlín 12 15:28 10
14. FK Pardubice 12 15:23 7
15. FK Teplice 12 9:24 5
16. MFK Karviná 11 10:21 4
Napsali o Baníku Poslední příspěvky fóra Partnerské weby
chacharwear_logo_6013d40bdc6c9.png (20 KB)
 

m_bb.png (28 KB)

Pro správné fungování používá tento web cookies. Setrváním na stránce s tímto souhlasíte. Více informací Souhlasím

Načítám, prosím vydržte...

Přihlášení uživatele