Chachaři.cz, Stránky Fans FC Baníku Ostrava.

ROZHOVOR S MARTINEM LUKEŠEM

O zrealizování tohoto rozhovoru jsme usilovali déle než rok, prakticky od okamžiku, kdy byl tento dlouholetý hráč a kapitán Baníku podivným způsobem vyhozen z klubu. Jak se dočtete v článku, nebylo pro Martina možné se vyjádřit dříve, což samozřejmě musíme plně respektovat. Jsme rádi, že se nám to alespoň teď, s odstupem času povedlo a vy si můžete přečíst, jak se tento baníkovský srdcař na celou kauzu dívá s odstupem času.

 

ml_1.jpg (276 KB)

 

Ještě máme všichni v živé paměti, jak jsi byl vloni na jaře „odejit“. Můžeš nám prozradit, jakým způsobem ti byl oznámen tvůj konec v Baníku?

Trojice Šafarčík, Komňacký a Slončík mi oznámila, že už se mnou klub nepočítá, ať si zkusím najít jiné angažmá. Oznámeno mi to bylo po 4 týdnech zimní přípravy, ve které jsem nevynechal jediný trénink, jako jediný hráč celého kádru, a učinili tak 3 dny před odjezdem na herní soustředění do Turecka.

 

Jak se na svůj konec v Baníku díváš dnes, s odstupem času?

Pocit vzteku a hnusu z toho, jakým způsobem mě tři jmenovaní popravili, mě nepřešel dodnes. I když dnes už vím, že bych v klubu stejně fungovat dál takto nemohl.

 

Vedení klubu tvůj vyhazov odůvodňovalo čistě výkonnostními důvody, co ty na to?

Jednalo se o sprostou lež. Odtrénoval jsem celou zimní přípravu, odehrál všechny přípravné zápasy na zastaralé umělé trávě ve Vítkovicích v kopačkách, abych Komňackému nezadal jedinou záminku k tomu, aby mi mohl cokoliv vytknout, ničil jsem si obě operovaná kolena bez chrupavek a menisků, jen proto, abych mohl za Baník hrát dál. Respektuji vývoj kariéry každého fotbalisty, skončili stokrát lepší hráči než já, ale ne tímto způsobem. Můžu pochopit i určitý záměr majitele a vedení klubu včetně trenéra v tom, že když vyhodí 35-ti letého hráče, tak může dojít k většímu progresu ostatních hráčů. Avšak nejednalo se o můj případ. Podporoval jsem všechny hráče kádru a neměl jsem ambice být za každou cenu v sestavě. Šlo mi jen o to, aby mužstvo fungovalo.  Samozřejmě musím také dodat, že jsem neběhal série kilometrů v přípavě ve stejných časech jako např. Greguš nebo Frydrych, což bylo v mém věku logické.

 

ml_2.jpg (73 KB)

 

Také se spekulovalo o špatném vlivu, který si měl údajně na kabinu, co ty na to?

Dodnes mám skvělé vztahy se všemi stávajícími členy kádru FCB. To co píší Šafarčíkovi lidé na jeho webu bych nazval svinstvem. Škoda, že se nemůže nikdo z kluků vyjádřit.

 

Trenérem FCB byl v té době pan Komňacký. Jakou měl v celém problému úlohu?

Komňacký chodil po mém vyhazovu za Svěrkym a tvrdil, že se nejedná o jeho volbu a musel se jen postavit na stranu Šafarčíka.

 

Rozloučil se s tebou vůbec někdo oficiální cestou? Že nebyla žádná „sláva“, to víme všichni, ale myslím, jestli ti aspoň někdo z klubu podal ruku a řekl „děkuji“?

Rozloučili se se mnou zaměstnanci klubu, které jsem znal 25 let. O to, aby se se mnou loučil Šafarčík a jeho lidé, jsem opravdu nestál. 

 

Rozlučku ti připravili pouze fanoušci na tréninkovém hřišti v přestávce zápasu. Jaký si měl pocit?

Rozlučka, jakou mi připravili fanoušci, mě opravdu vzala a doslova rozbrečela. Pocit byl nepopsatelný. Tisíckrát děkuju všem fanouškům, kteří se na ni podíleli!

 

Co následovalo po tvém vyhazovu z Baníku? Vyrovnali se s tebou podle dohody, nebo ještě něco zůstali dlužni?

Vyrovnání proběhlo po termínu, v současné době jsem s Baníkem v arbitrážním řízení o pokutu a penále z prodlení.

 

Co v současné době, už máš s FCB vše vyřešeno?

Bohužel nemám.

 

ml_3.jpg (243 KB)

 

Proč trvalo více než 15 měsíců, než jsme tento rozhovor mohli uskutečnit? Velká část Chacharů dodnes vlastně neví, co to všechno mělo znamenat.To, co mi provedli, mi doslova zlomilo srdce a minimálně půl roku jsem se vzpamatovával. Zástupkyně hráčské asociace mi radila, ať se k ničemu nevyjadřuji, mohlo by mi to ublížit v arbitrážním řízení. Čekání na to vyjádření mi přišlo nekonečné a chtěl jsem tak splatit dluh lidem, kteří se mě zastali a říct o všem pravdu. Omlouvám se, že to trvalo dlouhých 15 měsíců.

Co říkáš na současný Baník? Myslím jak na hřišti, tak celkovou situaci klubu?Na Bazaly nechodím, nevím, jak bych se tam vůbec dostal a za vlády současného majitele a vedení…podporuju bojkot Chacharů! Klukům i přesto fandím, ale to oni moc dobře vědí! Pokud je majitelem někdo jako Šafarčík, jeho syn je druhým nejvyšším v klubu a o fotbale neví vůbec nic a je navíc podporován Helštýnem, kterého odevšad vyhodili a Balažovičem, který v Anglii myl nádobí, tak to ani jinak vypadat nemůže!

 

Co ty, jak se ti v současnosti daří?

Člověk se musí po ukončení kariéry naučit žít jinak, přiznávám, není to jednoduché.

 

Chceš něco dodat závěrem?Baník je, vždy byl a doufám, že i bude, o lidech, kteří za něj dýchají. Tím myslím fanoušky, kteří pracují a vyměňují si směny, aby mohli jezdit na výjezdy, je prostě o lidech, pro které je Baník všechno! Stejně tak jako o lidech jako Evžen Hadamczik, Vojáček, Mikloško, Bolf, Radimec, Daněk atd. a ne o Šafarčíkovi a jeho přívržencích, kteří na Baníku jenom parazitují a snaží se veřejnost mediálními výstupy přesvědčit o opaku.

 

Závěrem bych chtěl poděkovat za vše, co jsem s fanoušky během své kariéry mohl zažít, to mi nikdo nevezme a to je všechno o co tady jde!

 

Díky za rozhovor, hodně štěstí, jsi pro nás KAPITÁN FOR4EVER !!!

Publikováno: 07.05.2015
Kategorie článků Blížící se zápas
23.10.2021 19:00

MFK Karviná
vs

FC Baník Ostrava
Kalendář zápasů
Tabulka
Tým Z S B
1. FC Viktoria Plzeň 11 18:8 30
2. AC Sparta Praha 11 29:11 26
3. SK Slavia Praha 10 27:9 25
4. 1. FC Slovácko 11 21:12 25
5. FC Baník Ostrava 11 22:13 22
6. SK Sigma Olomouc 10 22:15 16
7. FC Hradec Králové 11 13:16 16
8. FK Mladá Boleslav 11 20:18 14
9. SK Dynamo Č. Budějovice 11 15:15 14
10. Bohemians Praha 1905 11 17:25 12
11. FK Jablonec 11 10:17 11
12. FC FASTAV Zlín 11 15:28 9
13. FC Slovan Liberec 11 7:18 8
14. FK Pardubice 11 15:23 6
15. FK Teplice 11 9:21 5
16. MFK Karviná 11 10:21 4
Napsali o Baníku Poslední příspěvky fóra Partnerské weby
chacharwear_logo_6013d40bdc6c9.png (20 KB)
 

m_bb.png (28 KB)

Pro správné fungování používá tento web cookies. Setrváním na stránce s tímto souhlasíte. Více informací Souhlasím

Načítám, prosím vydržte...

Přihlášení uživatele