Chachaři.cz, Stránky Fans FC Baníku Ostrava.

Protestní akce - prohlášení

Prohlášení Ultras Baník Ostrava

Dnes byla podána elektronickou poštou žádost o schůzku ULTRAS Baníku a vedení klubu ohledně projednání následujícího bodu. Pokud do zápasu se Slavií 25.07.2010 nedojde k dohodě, bude následovat protest, který je níže popsán. Během protestu jsme po domluvě kdykoli ochotni se sejít a jednat o následujících podmínkách.

1.Nepřistupovat na distribuci vstupenek klubem FC Baník Ostrava na venkovní zápasy, s podmínkou vlastnění KF nebo prodejem na OP nebo jiných průkazů totožnosti.

Pokud klub FC Baník Ostrava nepřistoupí na tyto podmínky budeme protestovat tímto způsobem:

 

Na domácí zápas se Slávií odmítáme být na stadióně a dále podporovat to, proti čemuž jsme vždy bojovali - moderní fotbal ve všech formách. Na tento zápas nečekejte žádnou připravenou choreografii, ani žádnou jinou podporu, budeme tam, kde máme být, za stadionem, na takzvané "Tribuně pro chudé".
Stalo se to, co se stalo, na výjezdy našeho klubu musíme být monitorováni, jakýmsi způsobem sepsáni a registrováni, aby jsme se vůbec dostali na samotný zápas. A to buď formou vlastnictvím Karty Fanouška anebo vstupu na stadion jen s prokázáním se občanským průkazem (několikrát vyfoceným, natočeným spolu s jeho majitelem...)


Je to tak správné?


Když si chceme zajít s rodinou do kina na nový film, s ženou do divadla, s dětmi do cirkusu, podívat se na turnaj v badmintonu nebo navštívit hokejový, basketbalový nebo kterýkoliv jiný sportovní zápas, je zde nutnost registrovat se někde do jakési databáze a ukazovat někomu své doklady a občanské průkazy jen proto, aby jsme MOHLI?
Ne... tak proč musíme MY takto naprosto potupně ustupovat (on už to vlastně není ani ústupek jako spíš ostudná rezignace) zrovna, když chceme navštívit zápas fotbalového klubu, kterému fandíme? To musíme mít nějakou legitimaci, aby to bylo možné? V čem je fotbal jiným sportem, zábavou nebo zážitkem, že tomu tak musí být?

Nenapadá nás jediný rozumný důvod...
A navíc, k čemu by nám měla být nutnost koupit si nějaký lístek předem, na občanský průkaz, či nějakou legitimaci fanouška, když ani nemáme jistotu, že se i po koupi vstupenky na stadion dostaneme? Příkladem nám mohou být zinscenované, s prominutím, buzerace policejních složek na fanoušky i ostatních klubů, například


http://www.slaviaultras.cz/t/54146-Banik-Ostrava-Slavia-Praha.html

 

nebo


http://spartaforever.cz/ukaz_clanek.php?clanek=1788a všichni co na fotbal chodí a jezdí na venkovní zápasy častěji, moc dobře ví, že takovéto situace se dějí skoro každé ligové kolo, podporovány nenávistnými a pro ostatní lidi lehce uvěřitelnými reportážemi mnohých médií, které v kontextu skrývají mnohdy naprostou apokalypsu při každém fotbalovém klání. Nutno připomenout, že samotné vedení klubu FC Baník Ostrava se po minulém zápase na Spartě vyhradilo asi takto:


"Vzhledem k tomu, co se událo v sobotu na Letné, klub rovněž zvažuje, zda ještě i při dalších utkáních přistoupí na žádost pořadatelského klubu o distribuci vstupenek fanouškům tzv. "na jméno". I kvůli incidentům na Spartě totiž přestává FC Baník mít pocit, že v těchto případech jde o bezpečnost na stadionu, ale spíše o komplikování možného výjezdu příznivcům FCB."


viz:
http://www.fcb.cz/marketing/aktuality/prohlaseni-fc-banik-ostrava-k-incidentum-fanousku-na-sparte.html


Vidíte nějaký postup? Vidíte nějaký boj, zastání za práva nás - fanoušků? Kdo byl v první ligový zápas v Příbrami, moc dobře ví, že tomu tak není...
Požadujeme od vedení, aby za nás bojovali proti zbytečným represím jak ze strany médií, tak ze strany policejních složek. V žádném případě nevidíme, že by se klub pokoušel i jen náznakem odmítnout předprodej vstupenek v Ostravě a už vůbec ne, že by bojoval proti vstupu pouze na občanský průkaz, nebo s kartou fanouška.


Takovéto jednání je pro nás naprosto nepřípustné.


Tento postoj bude trvat dále. Na jakýkoliv jiný, další domácí zápas, dokud se podmínky nezmění a my nebudeme moci chodit na fotbal jako na kterýkoliv jiný sport! Co se týče venkovních zápasů, z principu taktéž logicky odmítáme kupovat si lístky na občanský průkaz a jen v předprodeji, popřípadě nutnost mít nějakou kartu či občanský průkaz a potupně podstupovat při průchodu na stadión focení, točení na kameru jako nějací trestanci či zločinci nejvyššího stupně.
Baník budeme podporovat stále, je to náš klub, kterému mnozí z nás dáváme mnohé, ale odmítáme dále nechávat sebou vláčet mediálním bahnem a nechávat z nás, fanoušku Baníku, dělat jakési zaškatulkované a zaregistrované zločince. Budeme tedy stávat nad stadionem, na výjezdech fandit zpoza plotu, ale na stadionech nás, dokud se nezlepší podmínky neuvidíte!

Pokud smýšlíte stejně jako my, pojďte s námi! A je úplně jedno, jestli se cítíš být ultras, chuligánem, nebo fanouškem - pro jednou a pro vždy, důležité je pouze to, že jsi CHACHAR! Tak tomu vždy v dávných dobách bylo a tak by tomu i mělo být!

ULTRAS BANÍK OSTRAVA

Publikováno: 21.07.2010
Kategorie článků Blížící se zápas
31.10.2021 15:00

FC Baník Ostrava
vs

AC Sparta Praha
Kalendář zápasů
Tabulka
Tým Z S B
1. FC Viktoria Plzeň 11 18:8 30
2. AC Sparta Praha 11 29:11 26
3. SK Slavia Praha 10 27:9 25
4. 1. FC Slovácko 11 21:12 25
5. FC Baník Ostrava 11 22:13 22
6. SK Sigma Olomouc 10 22:15 16
7. FC Hradec Králové 11 13:16 16
8. FK Mladá Boleslav 11 20:18 14
9. SK Dynamo Č. Budějovice 11 15:15 14
10. Bohemians Praha 1905 11 17:25 12
11. FK Jablonec 11 10:17 11
12. FC FASTAV Zlín 11 15:28 9
13. FC Slovan Liberec 11 7:18 8
14. FK Pardubice 11 15:23 6
15. FK Teplice 11 9:21 5
16. MFK Karviná 11 10:21 4
Napsali o Baníku Poslední příspěvky fóra Partnerské weby
chacharwear_logo_6013d40bdc6c9.png (20 KB)
 

m_bb.png (28 KB)

Pro správné fungování používá tento web cookies. Setrváním na stránce s tímto souhlasíte. Více informací Souhlasím

Načítám, prosím vydržte...

Přihlášení uživatele