Chachaři.cz, Stránky Fans FC Baníku Ostrava.

Příbram - Baník 1:1 "BRONZ = ÚSPĚCH!!!"

Prvního jarního víkendového výjezdu jsme se dočkali v posledním kole. Sobotní termín a stále hořící naděje na zisk mistrovského titulu udělala své a do Příbrami dorazilo na 1.400 fans Baníku, což je dvojnásobný počet než dosavadní rekord z mistrovské sezóny 2003/04. Baníkovce bylo možno v hornickém městě potkat na každém kroku, někteří z nich třeba pořádali na parkovišti před stadionem grilovačku.

 

Nástup hráčů okořenila choreografie složená z obří repliky mistrovského poháru, transparentu „Pondělní TITULky novin: BANÍK MISTR!", zlatých kartónů, modrých balónků a menších pohárů na kartónech. Díky souběžně probíhajícím událostem za tribunou však provedení výrazně poznamenal náhlý úbytek osazenstva tribuny.

 

 

 

Rozbuškou událostí na tribunou bylo nevpuštění několika fanoušků. Samotný počátku incidentu jsem neviděl, nebudu psát, co jedna paní povídala. Viděl jsem až náběh k bráně několika lidí ze sektoru, následný kontra útok těžkooděnců a velkou řež při které si obě strany nebraly servítky. Kromě osobních střetů přiletěl ze strany fans bengálský oheň, dále kameny, železný sběr a další předměty, které zdejší bezpečný stadion nabídl. Policie kontrovala rozbuškami, slzným plynem či dýmovnicí.

 

 

Situace se poté na chvíli uklidnila a vypadalo to, že je po všem. Některým chacharům a především chacharkám nebylo v této atmosféře nejlépe a hodlali tribunu za brankou opustit. To však už byli těžkooděnci nahoře u východu z tribuny, kde neprostupně blokovali východy s odůvodněním, že jen plní rozkaz. Následovaly oboustranné verbální provokace, které někteří policisté nevstřebali a rozhodli se na tribuně udělat „pořádek". Podařilo se tak rozpoutat další velkou potyčku přímo na sektoru, z jedné strany pěsti a vytrhané sedačky, z druhé opět rozbušky, slzný plyn a dýmovnice. Zápas byl přerušen, situaci se snažil mikrofonem uklidnit i kapitán Martin Lukeš. Asi v polovině prvního poločasu se situace skutečně uklidňuje. Když už se nic nedělo a začalo se opět fandit, tak bylo utkání na žádost policie znovu přerušeno. Na hřišti proti tomu Martin Lukeš protestoval slovy "hrajeme fotbal, nedělejte z toho cirkus" a po chvíli se zase hrálo.

 

Druhá půle se již odehrála v poklidu za poměrně kvalitního fandění, marného dobývaní příbramské svatyně a kouzlení rozhodčího Hrubeše, který šel tvrdě za svým... Zbylé dva zápasy o titul dopadly podle očekávání, a tak na nás zbyla bronzová příčka. Po závěrečném hvizdu se v sektoru rozhořelo několik žlutých ohňů a valná část chacharů se přesunula na plochu poděkovat hráčům za úspěšnou sezónou.

 

 

 

 

Nemá smysl vymlouvat se na rozhodčí, hledat vlivy z Letné a podobně. Před týdnem měl Baník vše ve svých rukou. Za gólem v poslední minutě domácího zápasu s Mladou Boleslavi žádné temné síly hledat nemůžeme. Před sezónou bychom třetí místo brali všemi deseti, tak odložme smutek a slavme super ligový ročník.

 

Na pozápasové tiskovce se probíraly také výtržnosti v hostujícím sektoru, ke kterým se vyjádřili oba trenéři: „Po vyrovnání jsme byli rozjetí, to přerušení nám ublížilo. Podle našich informací byl podruhé zápas přerušen na pokyn policie, přitom v hledišti už byl v té době relativně klid. Bylo to nepříjemné, zrovna v tu chvíli se nám dařilo", řekl kouč Baníku Miroslav Koubek, který dále musel odpovídat na dotazy novinářů, proč s hráči šel po zápase fanouškům poděkovat. „To je široké téma, možná na sepsání práce. Těžko říci, co bylo spouštěcí rozbuškou. Je otázka, kde to celé vzniklo. Občas mám i pocit, že vina není na straně fanoušků. Ale soustředil jsem se na zápas, takže se mi to složité hodnotí", pokrčil rameny trenér Baníku. Fanoušky Baníku jasně zhodnotil: „Je to publikum specifické, početné, temperamentní, věrné, nadšené. Vztah hráčů s fanoušky, jaký jsem zažil v Ostravě, nikde jinde v českých poměrech nepoznáte. Jsou výborní. Nemohu říci, že to, co se odehrálo v hledišti na začátku, se mi líbilo. Ale když jsem se dočkal toho, že si fandové přejí mou přítomnost v Baníku i dál, musel jsem jít i já poděkovat".

 

Do debaty se vmísil také trenér Příbrami Karol Marko: „Fanoušci Baníku jsou prostě nejlepší v Česku", shrnul vše do jedné věty a dodal: „Trénoval jsem v Polsku, kde chodily maximálně čtyři tisíce lidí. I to, co se tentokrát stalo, k fotbalu patří. Je to sport o emocích. Zvládnout to musejí policisté. Jinde v Evropě, třeba v Itálii, se dějí daleko horší věci, nedělal bych z toho vědu", konstatoval. Potvrdilo se, že v českých poměrech se na stadionech řeší vyhřívání, ale na bezpečnostní opatření se tolik nehledí. „Co je nakonec lepší? Když udělají fanoušci trochu bordel a policie si s tím v zárodku poradí, nebo když se hraje před prázdnými tribunami? Fanoušci Baníku měli dalekou cestu, trochu se posilnili, jinak by to zvládli rozumněji", usmál se Karol Marko.

 

Publikováno: 16.05.2010
Kategorie článků Blížící se zápas
31.10.2021 15:00

FC Baník Ostrava
vs

AC Sparta Praha
Kalendář zápasů
Tabulka
Tým Z S B
1. FC Viktoria Plzeň 11 18:8 30
2. AC Sparta Praha 11 29:11 26
3. SK Slavia Praha 10 27:9 25
4. 1. FC Slovácko 11 21:12 25
5. FC Baník Ostrava 11 22:13 22
6. SK Sigma Olomouc 10 22:15 16
7. FC Hradec Králové 11 13:16 16
8. FK Mladá Boleslav 11 20:18 14
9. SK Dynamo Č. Budějovice 11 15:15 14
10. Bohemians Praha 1905 11 17:25 12
11. FK Jablonec 11 10:17 11
12. FC FASTAV Zlín 11 15:28 9
13. FC Slovan Liberec 11 7:18 8
14. FK Pardubice 11 15:23 6
15. FK Teplice 11 9:21 5
16. MFK Karviná 11 10:21 4
Napsali o Baníku Poslední příspěvky fóra Partnerské weby
chacharwear_logo_6013d40bdc6c9.png (20 KB)
 

m_bb.png (28 KB)

Pro správné fungování používá tento web cookies. Setrváním na stránce s tímto souhlasíte. Více informací Souhlasím

Načítám, prosím vydržte...

Přihlášení uživatele