Chachaři.cz, Stránky Fans FC Baníku Ostrava.

Pohled na tribuny! 28. kolo 10/11

V dalším ligovém kole zůstalo vše při starém. V domácím prostředí se po optické stránce dobře prezentovali chachaři, sešívaným byla tato možnost upřena díky zamknutí celého stadiónu za nedávné události. Zajímavou prezentaci si v domácím prostředí připravili liberečtí kotelníci. V hostujícím sektoru na sebe v dobrém světle ukázali klokani v pražském derby na Letné, naopak však po výjezdové stránce vyhořelo Slovácko v Liberci. U našich severních sousedů v Polsku zmapujeme dvě kola odehraná v minulém týdnu, ve kterých vládl zejména úplně někdo jiný než fanoušci. Výsledkem jsou zamknuté sektory pro hosty do konce sezóny a na některé zápasy i celé stadióny.

 

Opět vyzýváme fanoušky ostatních klubů, kteří by chtěli v přehledu lépe prezentovat svůj klub(případně kluby které zde nebyli zmíněny), nechť zašlou popisy z jednotlivých utkání na e-mail: pohlednatribuny@gmail.com

 

tribuny

 

 


 

 

 

AC Sparta Praha – Bohemians 1905

 

Diváci: 10.023

 

Sparťanský kotel předvedl již tradičně jen průměrný support doplněný menším množstvím pyrotechniky.

 

PYRO

 

V sektoru pro hostující fanoušky se sešla asi tisícovka příznivců vršovického týmu, z toho okolo dvou stovek se jich na zápas vydalo pochodem z centra města. V průběhu zápasu se kromě dobrého dopingu prezentovali dvěma choreografiemi: nejprve roztaženou plachtou s nápisem „Bohemians lepší než práce“ a poté igelity v klubových barvách a sektorovkou v podobě dresu.

 

choreo 

pochod

sektor

lepší než práce

 

 

 

FC Slovan Liberec-1. FC Slovácko

 

Diváci: 4.542

 

Liberečtí Supras se v úvodu utkání prezentovali obouručkami a několika normálními vlajkami na tyčích. Na plotě kromě tradičních vlajek visel i nápis „SAVE FAN CULTURE“, čímž se zapojili do celoevropské akce za záchranu fanouškovské kultury pořádané největší evropskou nezávislou fanouškovskou organizací Football Supporters Europe (více info zde).

obouručky

 

Na začátku druhého poločasu byly roztaženy nápisy proti zákazu pyrotechniky ve čtyřech variacích a a boční plot sektoru ozdobil nápis „Legalizujte pyrotechniku“. Na konci zápasu bylo odpálena desítka červených ohňů. Fandění bylo pouze po celé utkání na průměrné úrovni.

 

pyro

Pyrotechnika není zločin! 
Pyrotechnika držená v ruce není zločin!

Pyrotechnika házená na hřiště je blbost!

Pyrotechnika házená po lidech je zločin! 

Legalizujte pyro! 

 

 

Ze Slovácka přijeli jen 3 fanoušci bez vlajek.

 

 

 

FC Baník Ostrava – FK Ústí nad Labem

 

Diváci: 2.890

 

Na tomto zápase si odbyla svou premiéru vlajka fanoušků Baníku z městské části Ostrava-Jih.

 

vlajka

 

Během utkání chachaři roztahují chorea adresované ostravskému primátorovi. Nápisy „Petr Kajnar není náš primátor“ a racemi prosvícený „Primátor je lhář“. Další choreo bylo věnováno tradičnímu mediálnímu šílenství před výjezdy Baníku.

 

 noviny

Petr Kajnar není náš primátor!

Primátor je lhář!

 

Následovala ještě pozvánka na výjezd do Plzně, kam chachaři hodlají vyjet oděni v bílých barvách.

 

napis

 

 

 

SK Sigma Olomouc – FC Hradec Králové

 

Diváci: 3.021

 

V domácím kotli bylo aktivních pouze asi 20 hanáků, kteří předvedli jen podprůměrný support.

 

kote

 

„Votroků“ dorazilo přibližně 65 a ani jejich support nebyl na nějaké vysoké úrovni.

Hradečtí

 

 

 

FK Teplice – FC Viktoria Plzeň

 

Diváci: 4.750

 

Viktorku dorazilo podpořit okolo pěti stovek příznivců, kteří nadprůměrný doping doplnili o červené a modré balónky.

 

 

Polsko

 

26. kolo

 

 

 

Zagłębie Lubin 0-1 Śląsk Wrocław

 

Domácí na slezské derby přichystali choreografii složenou z vlajek na tyčích v klubové trikolóře a pruhované sektorovky, kterou později nahradily pásy látky tvořící titulní stránku novin s nápisem „Kibole odpalają race“.  Titulek novin byl doplněn postavou fanouška, v průběhu prezentace nechybí ani odpálené červené ohně. V průběhu zápasu se nesl stadionem kvalitní support.  

 

choreo

pyro

šály

video: chorea, fandění

 

Fanoušků Śląsku dojelo do hostujícího sektoru 1189 kusů. Své kvalitní fandění podpořili o pyrotechniku a velkou sektorovku „Fanatycy z całego Śląska stolicy“, rovněž doplněnou pyrotechnikou. Část odpálených ohňů poté končí na hrací ploše.

 

choreo

ohně

video: choreo 

 

 

 

Wisła Kraków - Lech Poznań 

 

Příznivcům bílé hvězdy byla klubem zakázána choregrafie namířená proti současným represím vůči fanouškům v Polsku. To mělo za následek nevyvěšení vlajek a nebyl produkován žádny organizovaný support. 

                       

Sektor hostí je na Wisle pořád nedostupný.

 

 

 

Korona Kielce - Lechia Gdańsk

 

Rovněž na tomto zápase byla vedením klubu domácím ultras zmařena snaha prezentovat svou choreografii. Po promlčeném zápase odcházejí domácí o 10 minut dříve a fandí pod tribunou.

video: sestřih fanoušků

 

 

 

Widzew Łódź - GKS Bełchatów 

 

I fanoušci Widzewu se přidali k polským protestům(opuštění sektoru v průběhu zápasu) a na pustých tribunách nechali pouze viset transparenty: „Miała być Irlandia, mamy Białoruś", „Trybuna pusta na wniosek Tuska“. K vidění byla i velká, ale ne příliš čitelná sektorovka se sloganem „To nie kwestia budżetu, to nie kwestia ujęcia, to kwestia tego ile w to wkładamy serca“. Slogan ještě doplnily znaky klubu a ultras, mezi kterými byl fanoušek RTS.

 

choreo

 

choreo 2

nápisy

video: fandění

 

V den zápasu se hosté dozvěděli o uzamčení sektoru.

 

 

 

Arka Gdynia - Ruch Chorzów

 

Arkowci předvedli v průběhu zápasu sektorovku „Śledzie“. Jako na drtivé většině polských stadiónů i oni pouštějí na protest tribuny. Po sléze jsou vytaženy i tématické transparenty: „Ceny wysokie, chujnia z drogami, lecz najważniejsza walka z kibolami", „Kary za mówienie prawdy, tak w Polsce wygląda wolność słowa", „Zamknijcie stadiony na Euro", „Zwalczyliście dopalacze, z kibolami nie wygracie", „Ch... z gospodarką, ch... z bezrobociem, najważniejsza jest kara za transparent na płocie", „Na stadionach piwo chcecie, a pod stadionem mandat za mandatem. Ciekawe, który browar najwięcej dał w łapę".

 

tribuna

nápisy

nápisy 2

sektorovka

 

Na sever Polska dorazilo 450 „modrých“. Předvedli dobré fandění a v 10 minutě společně s domácími opouštějí tribuny.

Ruch

 

 

 

Górnik Zabrze - Legia Warszawa

                       

Ultras Górniku navázali na svou minulou choreografii „Po ruchach pędzla poznasz prawdziwego mistrza“.  K výborně provedenému transparentu s výše zmíněným sloganem se objevila velká sektorovka s nápisem „Ultras“ a vyobrazeným megafonistou, válečkem, sprejem a štětcem.

 

choreo

ukrytý nápis

detail 1

detail 2

 

V desáté minutě dochází k opuštění tribun a na prázdných místech se objevují nápisy  Trybuna zamknięta na wniosek Donalda Tuska", „Donald stadiony zamyka, więc atmosfera znika" i „Miała być druga Irlandia, a mamy drugą Białoruś!“.

nápisy  

nápisy 2

 

Druhá choreografie byla věnována reprezentačnímu trenérovi Smudovi a jeho čachrům s hráči v reprezentaci. K sektorovce s trenérovou podobiznou byly roztaženy dva nápisy „Do kadry zostali powołani“, „Wszystkich trzeba wypróbować“. Na menších obouručkách pak jména doporučených „hráčů“: „Adamiak Felicja, Adamiak Adam, Adamiak Alojzy, Adam Małysz, Adamiak Alicja“. Zbylý prostor vyplnily kartony s různymi motivy. V jiné části stadionu se ještě objevil nápis „Nas też wypróbuj!“.

 

choreo

nápis

kartóny

 

Ke konci zápasu se objevují dvě zajímavé prezentace namířené proti Legii. Nejprve byl roztáhnut nápis „Jaka to Melodia?“ a notová osnova s zakreslenými notami. Po chvíli notový zápis vystřídalo „Przecież to znacie! Może z nami zaśpiewacie?“ .  Ke všemu byla zpívána známá melodie, do které si fanoušci již slova domysleli… V samotném závěru ještě bylo ukázány dva nápisy „Jaka jest różnica między Legią a Juventusem?", a później "Juve to stara dama, a Legia to stara...!!!".

 

noty

nápis 2

nápis 3

video: choreografie, fandění

 

 

 

27.kolo

 

 

 

Korona Kielce - Arka Gdynia 

 

Domácí se na stadionu neukázali a zůstali po nich jen prázdné ochozy. Před zápasem byla v blízkosti stadionu roztažena nevpuštěná choreografie  z minulého zápasu.

 

choreo

prázdný sektor

 

 

 

Jagiellonia Białystok - Legia Warszawa

 

Kotel Jagy v rámci protestu bez vlajek a dopingu. Fandění se rozjelo až posledních pět závěrečných minut.

 

 

 

Śląsk Wrocław - GKS Bełchatów

 

Stadion Śląsku byl zamknutý po zápase v Lublině, kde největší nepřístojností ze strany hostí byly dva ohně na hrací ploše. Pod stadionem se sešlo na pět stovek příznivců a po celý zápas fandili.

 

slask

 

 

 

Polonia Bytom - Górnik Zabrze

 

Fanoušci Polonie na tomto zápase fandili a připravili si i choreografii složenou ze sektorovky se slezským orlem na pozadí starých domů. Plachtu doplnily žluto-modré krepáky a nápis na plotě „Kiedyś potęgą, dzisiaj ruiną, każdy familok to przypomina!“. V dalším průběhu se objevili i protestní nápisy „Możecie zamykać stadiony, ale nie zamkniecie nam ust", „Puszczają nerwy? Czekamy na stan wojenny". K bojkotu fandění domácí nepřistoupli z důvodu podpory týmu v boji o záchranu lize. 

 

choreo

choreo

nápis

 

 

 

Lech Poznań 1-0 Ruch Chorzów

 

Modro-bílí stejně jako většina polských táborů nevyvěsila na zápase vlajky a svoje fandění omezili na poslední pětiminutovku.

video: (ne)fandění

 

 

 

Wisła Kraków - Cracovia Kraków

 

Krom úvodní desetiminutovky(bez fandění) byla na stadionu kvalitní atmosféra okořeněná o zisk mistrovského poháru pro domácí barvy. Choreografie ani vlajky na tyčích k viděni nebyli.

šály

video: fandění

                       

 

 

Obrazem:

 

 

 

Crvena Zvezda - FK Rad

 

konfety  dymy

 

dymy  sektor

 

choreo  pyro

video: fandění, ohně

 

 

 

Sampdoria – Palermo

 

pochod  pyro

 

kartony  vlajky

 

 

FSV Mainz 05 - St.Pauli

 

pocho  choreo

 

choreo2  vlajky

 

 

Publikováno: 17.05.2011
Kategorie článků Kalendář zápasů
Tabulka
Tým Z S B
1. AC Sparta Praha Sparta 30 70:26 76
2. SK Slavia Praha Slavia 30 62:23 72
3. FC Viktoria Plzeň Plzeň 30 67:33 62
4. FC Baník Ostrava Ostrava 30 48:39 45
5. FK Mladá Boleslav Ml. Boleslav 30 50:46 44
6. 1. FC Slovácko Slovácko 30 39:40 41
7. FC Slovan Liberec Liberec 30 46:46 40
8. SK Sigma Olomouc Olomouc 30 40:45 37
9. FC Hradec Králové Hradec Kr. 30 32:38 37
10. FK Teplice Teplice 30 31:40 36
11. Bohemians Praha 1905 Bohemians 30 29:40 35
12. FK Jablonec Jablonec 30 35:45 30
13. FK Pardubice Pardubice 30 29:42 28
14. MFK Karviná Karviná 30 30:52 25
15. FC Zlín Zlín 30 36:61 25
16. SK Dynamo České Budějovice Č. Budějovice 30 34:62 24
Napsali o Baníku Poslední příspěvky fóra Partnerské weby
chacharwear_logo_6013d40bdc6c9.png (20 KB)
 

m_bb.png (28 KB)
Načítám, prosím vydržte...

Přihlášení uživatele

Nastavení souhlasu s personalizací

S vaším souhlasem můžeme níže uvedené informace užívat k dále uvedeným účelům nebo je sdílet s vybranými partnery. Pro jednotlivé účely (typy zpracování) můžete upravit své nastavení a svou volbu potvrdit tlačítkem „Uložit nastavení“:

Vždy aktivní

Nezbytné soubory cookies

Jedná se o technické soubory, které jsou nezbytné ke správnému chování našich webových stránek a všech jejich funkcí. Používají se mimo jiné k ukládání produktů v nákupním košíku, zobrazování produktů na přání, ovládání filtrů, osobního nastavení a také nastavení souhlasu s uživáním cookies. Pro tyto cookies není zapotřebí Váš souhlas a není možné jej ani odebrat.

Analytické soubory cookies

Počítají návštěvnost webu a sběrem anonymních statistik umožňují provozovateli lépe pochopit své návštěvníky a stránky tak neustále vylepšovat.

Marketingové soubory cookies

Shromažďují informace pro lepší přizpůsobení reklamy vašim zájmům, a to na těchto webových stránkách i mimo ně.

Nastavení souhlasu s personalizací

Abychom vám usnadnili procházení stránek, nabídli přizpůsobený obsah nebo reklamu a mohli anonymně analyzovat návštěvnost, využíváme soubory cookies, které sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzu. Jejich nastavení upravíte odkazem "Upravit nastavení" a kdykoliv jej můžete změnit v patičce webu. Podrobnější informace najdete v našich Zásadách ochrany osobních údajů a používání souborů cookies.