Chachaři.cz, Stránky Fans FC Baníku Ostrava.

Pohled na tribuny! 24. kolo 10/11

 

Dvacáté čtvrté kolo ligového pelotonu se již stalo minulostí a nyní si pojďme přiblížit co se odehrálo na jednotlivých tuzemských stadionech. Při výjezdu na sebe nejvíce upozornili Klokani na Bazalech povedenou choreografií a pyrotechnikou. Solidně se prezentovali i příznivci Sparty v Boleslavi. V domácím prostředí upoutali pozornost Chachaři dalším dílem protestních akcí proti prolhanému představenstvu města. Protestovali také Sešívaní při pondělím zápase v Edenu proti neznámým majitelům Slavie. Nabídneme vám také vybrané zápasy poháru ČMFS, opět zamíříme do Polska a nabídneme dění obrazem z jiných evropských zemí.

 

Opět vyzýváme fanoušky ostatních klubů, kteří by chtěli v přehledu lépe prezentovat svůj klub(případně kluby které zde nebyli zmíněny), nechť zašlou popisy z jednotlivých utkání na e-mail: pohlednatribuny@gmail.com

 

Minulý týden se zde objevili nápady ke zkvalitnění rubriky o ohodnocení fandění jednotlivých táboru hvězdičkami. Nápad to jistě zlý není, ale v českém prostředí díky obtížně získávaným informacím ještě dlouhou dobu nerealizovatelný. 

                

tribuny

 

foto převzato z www.spartaforever.cz

 


 

 

1.FK Příbram – FC Viktoria Plzeň

 

Diváci: 3.287

 

Domácí jako vždycky se svým kotlíkem.

 

Zhruba šest stovek Plzeňských příznivců dorazilo do Příbrami. Na úvod byla roztažena choreografie z modro-červených pruhů, mezi kterými byly roztažena černá plachta s rukou znázorňující V. Další příznivci hostů byli rozeseti na ostatních tribunách. Na zápase také nechyběla pyrotechnika.

 

pyro

pyrotechnika

choreo

 

 

 

FC Baník Ostrava – Bohemians 1905

 

Diváci:  3.185

 

Chachaři zápas pojali jako další ze série protestů proti vedení svého města. Prázdná místa na Bazalech zaujaly na dvě desítky transparentů zaměřených proti primátorovi, celé radnici a stěhovaní Baníku do Vítkovic. Dominantní byl pak nápis „Primátor je lhář!“ (7x14 m) roztažen na středu ochozů. K vidění byly i další kousky („Zastavme lháře!“, „Prolhaná radnice!“, „Před volbami sliby, po volbách výsměch!“, „NE!!! Vítkovicím“ atd.).

 

lhar

panorama

Zastavme lháře!!!

NE!!! Vítkovicím

 

Také v domácím kotli se objevili transparenty reagující na současná témata. Nejprve „Český fotbal pro fanoušky?“, „V Ďolíčku obchody“ a „Na Bazalech byty“. Jako reakce na plány co má vyrůst na místě tradičních fotbalových stadionů. Následně byl připomenut výrok ostravského primátora. „V roce 2013 bude fotbalový stadion stát na 100%“ s dovětkem „Primátor lže!“.

 

napisy

 

napisy2

 

Nechyběla ani pyrotechnika v podobě dvaceti červených ohňů odpálených na začátku druhé půlky. Fandění baníkovci moc nedali a po docela obstojné první půlce jejich support uvadal.

 

ohne

 

 

Do sektoru hostů dorazilo na 200 klokanů. Ti také přidali choreografii k aktuálnímu tématu co trápí oba přítomné fanouškovské tábory. Na plachtě s buldozerem vyjíždějícím z radnice byly válcovány nápisy „Ďolíček“, „Bazaly“, „Kladno“, „Hradec“, „Ústí n/L“. Ke všemu se objevil výstižný doplňujíc nápis „Vy zkurvený radnice, neničte nám tradice!“. Zeleno-bílí také nešetřili pyrotechnikou. Nejprve odpálili žluťáky, červené ohně a nakonec zápasu přidali pyrošou za pomocí žluťáku a zelených dýmovnic. Fandění bylo také na velmi dobré úrovni hlavně v druhé půli. Navíc klokani produkovali support i přes celou přestávku.

 

choreo

pyro

šály

                  

 

 

Zbrojovka Brno – FC Slovan Liberec

 

Diváci: 2.277

 

Příznivci Zbrojovky už neunesli špatné výkony svého mužstva a naházeli na hřiště klubové šály a dresy. To vyvolalo následný konflikt s ochrankou, v kterém byl inzultován jeden z fanoušků.

konflikt

video: konflikt s ochrankou

 

Za čtyřmi vlajkami se sešlo v hostujícím sektoru přes čtyřicet fanoušků z Liberce. Krom supportu nepředvedli žádnou jinou prezentaci.

 

supras

 

 

 

SK Sigma Olomouc – FK Teplice

 

Diváci: 4.721

 

Ultras Sigmy na zápas připravili na plachtě namalovanou podobiznu zahaleného fanouška Sigmy s agitačním nápisem „Pojeď s náma na Spartu!“. Dále bylo viděno několik vlajek na tyčích a klasická olomoucká sektorovka.

 

chreo

vlajky na tyčích

 

V hostujícím sektoru se sešlo 13 osob sympatizující Teplicím. Vyvěsili dvě menší vlajky

Teplice

                  

 

 

FK Mladá Boleslav – AC Sparta Praha

 

Diváci: 5.000

 

Domácí na zápase vytáhli menší plachtu s nápisem „Sparto, my jsme Bolka!“ a močícím fanouškem Boleslavi na znak Sparty.

 

choreo

 

Sparťané vyprodali sektor hostí a další rudí byli přítomni na ostatních tribunách. Po celý zápas bylo vidět hořící pyrotechniku jak v hledišti tak na hrací ploše. Následně jako už v Jablonci byl sektor hostí skrápěn hasičskou hadicí. Ke svému fandění přidali příznivci rudých barev ještě balónky v klubové trikolóře.

 

pyro

pyro na hřišti

pyro v hledišti

balónky

 

 

 

Ústí nad Labem – FC Hradec Králové

 

Diváci: 805

 

Jak to na stadionu muselo vypadat je při pohledu na ukazatel návštěvnosti více než jasné:-(.

 

 

Zhruba 150 hostí dorazilo do Teplic na zápas s Ústím. Vyvěsili několik vlajek a po celý zápas předváděli průměrné fandění bez jakýchkoliv dalších atrakcí.

 

hradec

 

                  

 

SK Slavia Praha – 1.FC Slovácko

 

Diváci: 5.742

 

Před začátkem druhé půlky zápasu se přesunula valná část příznivců na stadionu na východní tribunu, postavit se tak čelem neznámým majitelům. Akci podpořili i hráči Slavie, když přiběhli před úvodním hvizdem druhého dějství k sešívaným příznivcům a chytli se kolem ramen. Akci doprovodil transparent „Sešívaní drží spolu“.

 

drzi spoli

hráči + fans

 

Následně byla prezentována choreografie v podobě velké červené karty, doplněnou o červené pásy, nápis „Červená karta pro všechny tajemný!“ a jména údajných či skutečných vlastníků pražského klubu. Na východní tribuně pak zůstává umístění velmi dobře fandící kotel až do konce zápasu.

 

choreo

východní tribuna

video: choreo, fandění

 

Do hlavního města dorazilo přes osmdesát příznivců Slovácka. Kromě průměrné hlasové podpory na sebe výrazněji neupozornili.

 

sektor

 

 

 

SFC Opava – Vysočina Jihlava B

 

Opavský support doplnilo několik vlajek na tyčích. V sektoru hostí nikdo.

 

opava  

 

 

 

Pohár ČMFS:

 

 

 

FK Mladá Boleslav – FC Viktoria Plzeň

 

Domácí sektor předvedl jen občasné fandění.

 

Do sektoru hostí se našlo ve všední den cestu pouhých 33 příznivců Viktorie. Choreografii žádnou nepředvedli, pouze fandili.

 

 

 

FK Teplice – SK Slavia Praha

 

Tepličtí předvedli asi padesáti členný kotlík s vyvěšenou zástavou, o kterou po zápase na úkor sešívaných přišli.

sektor domácích

 

 

Něco málo přes sto slavistů dorazilo na Stínadla. Výjezd pojali v recesistickém duchu. Někteří z nich se pokusili dostat na stadion v přestrojení jako ženy, jiní se pak přímo v sektoru vysvlékli do nahoty.

 

dama

vlajka

sektor hostí

 

 

 

POLSKO:

 

 

 

Górnik Zabrze 0-0 Lechia Gdańsk

 

Fanoušci KSG předvedli další formu protestu proti odvolání klubového ředitele Łukasze Mazura, když v druhé půli na 10 minut přestali fandit. Krom „tiché“ desetiminutovky bylo fandění na vysoké úrovni. Při zápase byly vyvěšeny pouze dvě vlajky a také dva transparenty „Niespełnione rządu obietnice = temat zastępczy kibice" a "Nie liczycie się z kibicami...“

 

sektor

nápis 1

nápis 2

video: fandění

 

Díky „neexistujícímu“ sektoru pro hosty nula hostí.

 

Wisła Kraków - GKS Bełchatów

 

V domácím kotli se na první půli chopil role rozeřvávače  hráč Wisły Patryk Małecki, jak pod jeho vedením tak i v druhé půlce zápasu bylo support velmi kvalitní. Rovněž byl k vidění nápis „Niespełnione rządu obietnice = temat zastępczy kibice“.

 

sektor

nápis

video: fandění

 

Wisła stále nepouští příznivce hostujícího klubu.

 

 

 

Lech Poznań - Legia Warszawa

 

Okolo 37.000 fanoušků si nenechalo ujít šlágr polské ligy. Ultras Lechu na úvod připravili  choreografii složenou z osmi modrých sektorovek( dávající dohromady nápis „Kolejorz“), plachty s klubovým znakem, bílých kartónů a transparentu rozděleného na dvě části "Robię to, co kocham, choć chcą mnie za to karać, nie zrezygnuję z tego!“,  „Bo w tym jest moja wiara!“. Následně prezentaci doplnili dýmy.

 

choreo

 

dymy

 

Dále se objevila sektorovka s nesplněnými sliby Polské vlády pro nadcházející EURO 2012. Prezentovány byly na plátnu narážky na přeplacenou výstavbu polských stadiónů, nevybudované dálnice, neopravené nádraží atd. Hlavní pak byla narážka na očerňování všech aktivních příznivců v Polsku a rozdávaní zákazů na stadion.. Podobné nápisy bylo možno shlédnout na větši víkendových zápasů. Co se týká fandění předvedli domácí kvalitní support, úplný vrchol to však nebyl.

 

napis

transparent

šály 1

šály 2

 

2287 příznivců Legie dorazilo dvěmi spaciálními vlaky na stadion v Poznani. Velká část příznivců byla oblečena do bílých triček, drtivá většina pak měla bílou čepici a sluneční brýle. Legionisty podporovala také počerná skupina přátel z Pogońi (310 osob). Na úvod zápasu byla prezentována tištěná sektorovka znázorňující polský novinový plátek „Gazeta Wyborcza“ s podobiznou Adama Michnika a velkým titulkem „Szechter przeproś za ojca i brata!“.

 

noviny

detail

 

Dále byl v hostujícím sektoru vyvěšen přes vlajky nápis „Niespełnione rządu obietnice, temat zastępczy – kibice!“ Konec zápasu ještě zpestřila choreografie „Stadionowi zadymiarze“. Kdy bylo výše zmíněné heslo prezentováno na oboručkách, kolem kterých byly rozdány zeleno-červené lesklé kartóny a byla roztažena sektorovka s fanouškem v plynové masce. Následně pak sektor hostu zahalily dýmovnice.

 

stadionowi

dýmy

dýmy 2

nápis

video: choreo

 

 

 

Śląsk Wrocław  - Korona Kielce

 

Fanoušci Śląsku se také transparentem připojili do protestní akce. Mimo jiné předvedli kvalitní fandění po čas celého zápasu.

 

napis

video: fandění

 

V sektoru hostí se objevilo na 250 příznivců Korony, bez optické prezentace. Díky hlasitému fandění domácích moc slyšet nebyli.

Korona

 

 

 

Widzew Łódź - Ruch Chorzów

 

Rovněž na stadionu Widzewa se objevil nápis „Niespełnione rządu obietnice, temat zastępczy – kibice!“. Zápas se obešel bez choreografie, předváděn byl poměrně kvalitní support, který z velké části provázely družební pokřiky.

 

domaci

transparent

video: fandění

 

Družební zápas na který dorazilo okolo patnácti set příznivců Ruchu. Vyvěšeno bylo po celém stadionu množství vlajek obou klubů. V druhém poločase se hosté přesunuli do domácího kotle.  

 

ruch

 

 

 

Zagłębie Lubin - Jagiellonia Białystok

 

Při vstupu na stadion byly domácím zabaveny konfety jako důsledek jejich boje s domácím vedením. Problém byl také s pronesením transparentu „Niespełnione rządu obietnice. Temat zastępczy kibice!“ . Ten se však na zápase na rozdíl od konfet objevil.

nápisy

 

V sektoru určenému pro hosty se sešlo 130 příznivců „Jagy“. Stejně jako domácí příznivci prezentovali nápisy „Niespełnione rządu obietnice. Temat zastępczy kibice!“.       

 

hoste

nápisy 

 

 

Warta Poznań - Pogoń Szczecin

 

Na zápase se díky zadarmo rozdávaným lístkům schází návštěva okolo 18-ti tisíc diváků. K vidění jsou zelené balónky a transparent na plotě podporující Górnik Leczna.

domácí

 

Na 1.150 fanoušků Pogoně dorazilo speciálním vlakem  a následným pochodem na stadion do hostujícího sektoru.  Upozornili na sebe choreografii složenou z červeno-modrých pruhů s nápisem „Forza Pogoń“ a nápisu o stejném znění. Vyvěsili také transparent „Rządu niespełnione obietnice - temat zastępczy Kibice!“.  

 

choreo

pochod

pochod 2

 

 

Stilon Gorzów - GKS Katowice

 

Domácí na zápase vytáhli modro-bílou sektorovku se znakem klubu a siluetami fanoušků a města. Plachtu doplnili lesklé modro-bílé fólie a transparent vyvěšený na plotě.

 

Do Gorzówa dorazilo 253 příznivců GieKSy, mimo 4 vlajek vyvěsili na plotě již klasický transparent k vidění na většině zápasu v Polsku. Předvedli průměrné fandění.

GieKSa

 

 

Ruch Radzionków - Odra Wodzisław

 

Domácí předvedli na plotě prosvětlený nápis s názvem své ultra skupiny. V tu samou chvíli se objevily v sektoru vlajky na tyčích.

 

pyro

 

Tři stovky hostů na sebe upozornilo fanděním, transparentem „Ultras Odra Wodzisław  na plotě, ke kterému v sektoru zavlály vlajky na tyčích v klubových barvách. K vidění byl opět nápis „Rządu niespełnione obietnice - temat zastępczy Kibice!“.

choreo

nápis

 

 

 

OBRAZEM:

 

 

 

FC Wacker Innsbruck - SK Rapid Wien

 

choreo  stadion

 

choreo  pyro

 

 

 

Austria Wien - Mattersburg 

 

 

fans  fans

 

 

 

 

Metalac – Zvezda          

 

papirky  vlajky

 

video: fandění, vlajky

 

 

 

Hamburger SV - Hannover 96

 

choreo  pyro

 

 

kartony  znak

 

 

NH Osijek – Hajduk Split

 

most

 

choreo  pyro

 

video: pyro na mostě

           

Publikováno: 19.04.2011
Kategorie článků Kalendář zápasů
Tabulka
Tým Z S B
1. AC Sparta Praha Sparta 30 70:26 76
2. SK Slavia Praha Slavia 30 62:23 72
3. FC Viktoria Plzeň Plzeň 30 67:33 62
4. FC Baník Ostrava Ostrava 30 48:39 45
5. FK Mladá Boleslav Ml. Boleslav 30 50:46 44
6. 1. FC Slovácko Slovácko 30 39:40 41
7. FC Slovan Liberec Liberec 30 46:46 40
8. SK Sigma Olomouc Olomouc 30 40:45 37
9. FC Hradec Králové Hradec Kr. 30 32:38 37
10. FK Teplice Teplice 30 31:40 36
11. Bohemians Praha 1905 Bohemians 30 29:40 35
12. FK Jablonec Jablonec 30 35:45 30
13. FK Pardubice Pardubice 30 29:42 28
14. MFK Karviná Karviná 30 30:52 25
15. FC Zlín Zlín 30 36:61 25
16. SK Dynamo České Budějovice Č. Budějovice 30 34:62 24
Napsali o Baníku Poslední příspěvky fóra Partnerské weby
chacharwear_logo_6013d40bdc6c9.png (20 KB)
 

m_bb.png (28 KB)
Načítám, prosím vydržte...

Přihlášení uživatele

Nastavení souhlasu s personalizací

S vaším souhlasem můžeme níže uvedené informace užívat k dále uvedeným účelům nebo je sdílet s vybranými partnery. Pro jednotlivé účely (typy zpracování) můžete upravit své nastavení a svou volbu potvrdit tlačítkem „Uložit nastavení“:

Vždy aktivní

Nezbytné soubory cookies

Jedná se o technické soubory, které jsou nezbytné ke správnému chování našich webových stránek a všech jejich funkcí. Používají se mimo jiné k ukládání produktů v nákupním košíku, zobrazování produktů na přání, ovládání filtrů, osobního nastavení a také nastavení souhlasu s uživáním cookies. Pro tyto cookies není zapotřebí Váš souhlas a není možné jej ani odebrat.

Analytické soubory cookies

Počítají návštěvnost webu a sběrem anonymních statistik umožňují provozovateli lépe pochopit své návštěvníky a stránky tak neustále vylepšovat.

Marketingové soubory cookies

Shromažďují informace pro lepší přizpůsobení reklamy vašim zájmům, a to na těchto webových stránkách i mimo ně.

Nastavení souhlasu s personalizací

Abychom vám usnadnili procházení stránek, nabídli přizpůsobený obsah nebo reklamu a mohli anonymně analyzovat návštěvnost, využíváme soubory cookies, které sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzu. Jejich nastavení upravíte odkazem "Upravit nastavení" a kdykoliv jej můžete změnit v patičce webu. Podrobnější informace najdete v našich Zásadách ochrany osobních údajů a používání souborů cookies.