Chachaři.cz, Stránky Fans FC Baníku Ostrava.

Pohled na tribuny! 22. kolo 10/11

Reprezentační přestávka zřejmě udělala své a ultras některých týmů byli na své zápasy více než natěšeni. To se také projevilo na zvýšeném počtu choreografií a odpálené pyrotechniky v průběhu zápasů. Na domácí půdě se především předvedli Chachaři, za kterými jsou hned v těsném závěsu Sešívaní Ultras. Na výjezdu zaujali především příznivci letenského klubu svým arzenálem pyrotechniky. Opět na skok zamíříme na Slovensko a nabídneme Vám vybrané zápasy s Polska, kde se fans na stadionech také činili. Na redakční e-mail nám došel i článek z maďarského derby(autorovi díky), o který vás také neochudíme.

 

Opět vyzýváme fanoušky ostatních klubů, kteří by chtěli v přehledu lépe prezentovat svůj klub(případně kluby které zde nebyli zmíněny), nechť zašlou popisy z jednotlivých utkání na e-mail: pohlednatribuny@gmail.com

 

pyro   

 

foto převzato z webu www.spartaforever.cz 

 

 


 

 

 

FK Mladá Boleslav – SK Sigma Olomouc

 

Diváci: 3.285

 

Domácí se prezentovali pouze tragickým supportem.

 

 

Hosté na tom nebyli s fanděním o moc lépe, do města automobilu jich dorazilo několik desítek.

 

 

FK Jablonec – AC Sparta Praha

 

Diváci: 6.056

 

Jablonečtí se snažili po celý průběh povzbuzovat svůj tým. Při začátku a závěru utkání přidali také pyrotechniku. K vidění v domácím kotli bylo i pár vlajek na tyčích.

pyro před zápasem

pyro po zápase

kotel

 

 

V přecpaném sektoru hostí (další Sparťané na okolních tribunách) se na úvod zápasu objevila plachta s nápisem „Tomku skonči už s tou šaškárnou Sport!“ a podobiznou s klaunským nosem.

úvodní choreo

sektor ACS

 

K vidění byli i transparenty „Elitní policisté: Proti násilí a sami ničí hospody!“. Sparťané také nešetřili pyrotechnikou, k vidění byly červené či žluté ohně a spousta dýmovnic odpalovaných v průběhu zápasu. Část pyrotechniky také skončila na hrací ploše, což mělo za následek přerušený zápas. Při odpalovaní pyra byl hostující sektor skrápěn vodou.

 

pyro

nápisy

pyro 2

dým na hrací ploše

 

 

 

1.FK Příbram  - Bohemians 1905

 

Diváci: 2.586

 

Domácí s klasickým kotlíkem.

 

 

Zhruba 450 – 500 příznivců klokanů vyrazilo do Příbrami. Na začátek roztáhli bílý a zelený pás igelitu, mezi kterými byl k vidění sektorový dres  Bohemky. Průběhu zápasu letělo na hřiště několik konfet, na závěr pak sektor ještě více projasnily žluté ohně. To vše za kvalitního povzbuzovaní hostujícího týmu.

 

choreo

sektor 1905

žluté ohně

video: choreo, fandění

 

 

 

Zbrojovka Brno – FK Teplice

 

Diváci: 3.255

 

Domácí padesáti členný sektor, po celý zápas produkoval podprůměrné fandění.

Zbrojováci

 

 

Ze severu Čech dorazilo na dvě desítky teplických. Ti se však nijak neprojevovali.

sektor hostí

 

 

 

FC Baník Ostrava – FC Slovan Liberec

 

Diváci: 4.092

 

Chachaři si na úvod zápasu připravili předělávku loga hudebního festivalu „Colours of Ostrava“ do modrobílých barev na protilehlé tribuně. Choreografie byla složená z dvaceti igelitových pásů a celkový rozměr prezentace byl 90 x 23 metrů. Nad pásy byly k vidění vlajky na tyčích a 12 ne moc výrazných bílých ohňů. I přes prořídlé ochozy efekt celkem slušný.

 

colours 

 

Druhá choreografie, tentokrát už v domácím kotli, byla věnovaná mediální hysterii o tom s jakých vrstev pochází fanoušci Baníku. Na plachtě s pozadím znaku Baníku byly vyobrazeny tři postavy(Hip-hoper, Skinhead a pankáč). Kolem byly rozdány leklé kartóny, které zbarvili nejprve zbývající část sektoru do modra a po otočení do stříbrna. Na spodním plotě se souběžně objevil výmluvný nápis „Všichni fandí Baníku…“.  

 

vsichni fcb

choreo 2

detail chorea

 

V druhé půli bylo opět připomenuto ostravským kotlem co si myslí o svých radních. Ke znakům ČSSD a ODS byl roztažen nápis „Kdo lže, ten krade!“. V závěru zápasu pak na řadu přicházejí efektní fontány a 8 bílých ohňů.

pyro: fontány

Kdo lže, ten krade!

 

 

Z Liberce dorazila padesátka osob, ale do fandění se zapojila pouze zhruba třicítka výjezďáků. Po optické stránce se hosté docela dobře bavili, ze slyšitelnosti to bylo však horší. Ploty v sektoru vyzdobili vlajkami a support podporoval buben.

hosté

 

 

 

Ústí nad Labem – FC Viktoria Plzeň

 

Diváci: 2.114

 

Na Stínadla se sjelo okolo 250 příznivců Viktorky. Vyvěsili několik vlajek a upozornili na sebe fanděním a hlavně odpálenou pyrotechnikou(race, žluťáky, dýmy). 

pyro

race

 

  

 

SK Slavia Praha – FC Hradec Králové

 

Diváci: 6.291

 

První domácí prezentace je složena z malůvky dvou postav (jedná s kapucí, druhá zahalena v kukle), kolem níž jsou vlajky na tyčích a ve spodních řadách sektoru roztažen nápis „Mentalita hooltras“. Celý zápas provází kvalitní kulisa, kterou můžete sami posoudit v přiloženém videu.   

 

choreo

celé choreo

video: choreo

video: fandění

 

V dalším průběhu první půle, je předvedena kartoniáda „TS“ v červeno-bílém povedení s na plachtě vyobrazeným novým logem severní tribuny. Na začátku druhého dějství byla k vidění choreografie věnovaná skupině GOS 05 k šestiletému výročí. K sektorovce s postavou mezi roztaženými šálami byl prezentován nápis „Gang Of Slavia“. Poslední počinem bylo roztažení nápisů „V hokeji vládne bojovnost. Bojovnost = Slavie!“. 

 

kartoniada

detail „TS“

Gang Of Slavia

detail "GOS"

nápisy hokej

 

 

Na 346 „Votroků“ se prezentovalo černo-bílými kartóny spolu se sestaveným letopočtem "1905" z velkých kartónů.  Byl také k vidění transparent „Už 106 let bojujeme o sto šest“. Vše podpořeno dobrým akustickým projevem.

kartoniáda

nápis

 

 

  

Dynamo České Budějovice – 1.FC Slovácko

 

Diváci: 2. 659

 

Zhruba padesátka fanoušků ze Slovácka dorazila na jih Čech s 4 vlajkami.

 

 

 

Dolní Benešov-Havířov

 

Domácí v počtu 31kusů první poločas nadprůměrně fandí, v druhém už je to o dost slabší, protože skoro polovina lidí odjíždí na Baník. V 60. minutě vytaženo choreo "Against modern football". V zápase se několikrát taky dočká lichotek Míra Matušovičů + pískot při každém dotyku míče.

choreo

 

 

Z Havířova nikdo aktivní.

 

 

 

SLOVENSKO

 

MSK Žilina – SK Slovan Bratislava

 

Domácí na úvod prezentují žluto-zelenou kartoniádu, s erbem ve kterém je vepsán rok založení místního klubu.  Dále si premiéru odbyly obouručky a světlo světa ještě spatřilo jedno menší choreo tvořené kresbou hráče a nápisem „Robo, ďakujeme za všetko!“. Zápas je předčasně ukončen za nadávky, které neunesl hlavní sudí.

 

karotony

obouručky

Robo...

 

 

Pět stovek příznivců Slovanu vytvořilo z hostujícího sektoru svému týmu bouřlivou kulisu.

hosté

 

 

 

POLSKO

 

Lechia Gdańsk - GKS Bełchatów

 

Domácí se uvedli nadprůměrným supportem a vyvěšením několika starších vlajek mezi svými obvyklými zástavami.

 

saly

                    

 

Z Bełchatówa okolo stovky fanoušků pouze s fanděním, bez vlajek.

sektor hostí

 

 

 

Lech Poznań - Śląsk Wrocław

 

Kibole Lechu bez větší optické prezentace. Vzduchem zavlály vlajky na tyčích, dále bylo na plotě vyvěšen nápis reagující na choreografii ze sektoru hostí “ Żarty żartami - Lech Poznań zawsze nad wami“. Nakonec se ještě v rodinném sektoru roztažen nápisDuszyczki. Choć niewiele latek mamy, już Kibolski Klub Kochamy“.

vlajky

 

 

Na osmnáct stovek příznivců Śląsku na úvod roztáhlo sektorovku s nápisem „Niezły doping i oprawy, marna duma i zasady", mezi kterým byl vyobrazen znak Amiki Wronki a Lechu. Jako reakce na to pod čí licencí nestupuje Lech v Extraklase. V průběhu zápasu hosté produkovali velmi kvalitní hlasovou podporu. 

 

choreo 

video: choreo hostí

video: fandění

 

 

 

Legia Warszawa - Ruch Chorzów 

                       

Legionisté si na zápas nepřipravili žádnou choreografii, pouze kvalitně fandili. Pří sbírce na choreo vybrali přes 13 tisíc zlotých.

 

saly

video: doping Legie                 

 

 

Dvoupatrový sektor pro příznivce hostí naplnilo 1.200 fanoušků(300 nevpuštěno) s 12 vlajkami. Ti předvedli kvalitní fandění po celou dobu zápasu. 

sektor Ruchu

video: fandění Ruchu

 

 

 

Korona Kielce 1-3 Polonia Warszawa

 

Ultras Korony si na zápas dvě velmi kvalitní prezentace atakující v žebříčku polských jarních choreografií místa nejvyšší.

 

Nejprve šla nad hlavy sektorovka s nápisem „Ultra Korona Production“ , pod kterou byl transparent situován do filmového pásu s nápisem „O dwudziestu takich, co ukradli spokój“. Hlavním bodem prezentace bylo roztažení postavičky na lanech před sektorovkou a odpálení červených ohňů.

 

choreo

detail

detail 2

detail 3

 

Druhou prezentací bylo opět sektorovka tentokrát znázorňující hřbitov.  Pod ní se objevily dva vysvětlující nápisy „Stadionowy klimat umiera  a „Polska mentalność jedyną nadzieją“. Následně se opět rozzáří pyrotechnika, tentokrát však pod sektorovkou a dá tak vyniknout nápisu „Korona Kielce“. Po stažení chorea vyletělo na hřiště několik konfet. Po celý zápas domácí s kvalitním fanděním.

 

hrbitov

choreo bez raci

video: chorea

video: choreo, fandění

 

 

V sektoru hostí se objevilo 240 příznivců KSP podpořených o 15 fans Cracovie. Vyvěsili 5 vlajek a po celý zápas fandili.

 

ksp

video: fandění

 

 

 

Widzew Łódź 0-0 Arka Gdynia

 

Domácí předvedli na zápase pouze průměrné fandění a vyvěsili transparent připomínající smrt Jana Pavla II.

Widzew

 

 

Na 550 příznivců Arky dorazilo do Łódźi. Všichni oblečeni do jednotných žlutých triček, při čemž část zápasu fandili svlečeni do půl pasu. Na plot vyvěsili 11 zástav a další patnáctka vlajek zavlála na tyčích.

sektor

video: fandění Arky

 

 

 

Górnik Zabrze 1-0 Cracovia Kraków

 

Fanoušci Górniku si na zápas přirpavili netradiční choreografii v podobě čisté bílé sektorovky doplněnou o nápis „Po ruchu pędzla poznasz prawdziwego mistrza“. Poté je vytažen transparent „Zdziwieni?“, který v zápětí vystřídá „Ciąg dalszy nastąpi!“. Po stažení plachty jsou k vidění vlajky v trikolóře KSG a barevné dýmy opět v klubových barvách. Na začátek vyletěly ještě s rukou vlajkonošů nastříhané papírky. Zápas provázela na Polsko průměrná kulisa.

 

sektorovka 

vlajky

papírky

video: choreo, doping

 

 

Sektor hostí uzavřen = 0 hostí.

 

 

Górnik Łęczna - ŁKS Łódź

 

Domácí nadále pokračují v protestu za název klubu a na stadiónu se neukázali.

 

 

260 osob z LKSu na výjezdu. Převedli průměrné fandění a na plotě se kromě vlajek objevil nápis „W Łęcznej tylko Górnik!“. 

sektor hostí

video: doping

 

 

 

Motor Lublin - Puszcza Niepołomice

 

Domácí ultras předvedli povedenou pohyblivou choreografii ve stylu hracího automatu „Ultramakers '06“. Vytažená sektorovka znázorňovala automat v němž se točily tři válce, které se  zastavily  na třech znacích Motoru vedle sebe, při čemž na spodním plotě vyskočil nápis „Największa wygrana: Motor!“.  K vidění byl i nápis připomínající smrt polského papeže.

 

automat

 

automat

nápis

 

 

V sektoru hostí nikdo.

 

 

 

Sandecja Nowy Sącz - Kolejarz Stróże

 

Domácí si na zápas připravili prezentaci připomínající loňskou tragedii v Katyni. Mezi červeno-bílými kartóny ve tvaru polské vlajky se objevila sektorovka s nápisem „Katyń“ a doplňující nápis na plotě „Jeśli zapomnimy o nich, Ty Boże w niebie zapomnij o nas“. Hlasová podpora po celý zápas více než kvalitní.

 

choreo

sektorovka

video: fandění, choreo

 

 

V sektoru hostní zel prázdnotou.

 

 

 

Zawisza Bydgoszcz - Ruch Zdzieszowice

 

Příznivci Zawiszy, při zápase také připomněli šestileté výročí smrti polského Papeže. K transparentu „Jan Paweł II Wielki“  vytáhli výborně namalovanou sektorovkou s podobiznou „Svatého otce“.

 

papez

 

 

Sektor pro vlajkonoše hostí obsadilo 11 fanoušků s jednou vlajkou. 

 

 

 

GKS Tychy - Miedź Legnica

 

Domácí předvedli choreografii složenou z vlaječek v klubové trikolóře a malinkého znaku GKS. Na zápase se také objevila početná delegace Cracovie(200 ks).

choreo domácích

 

 

Legnicy dorazilo na zápas okolo 160 fans.

 

 

 

 

MAĎARSKO

 

FERENCVAROS - UJPEST 1:0, 01.04.2011


Další derby, první od minulého výprasku na Ujpesti a v pro Fradi šílené sezóně (0:5 doma s Videotonem, další finanční problémy s majitelem klubu, přesto boj o Evropu..)


Pátek,19:00, termín si samozřejmě určila televize..Tábor zeleno-bílých zbrojil dlouho před zápasem,vymýšleli se různé akce,jak podpořit klub (Green Monsters dokonce uspořádali tombolu - lístek byl za 50 kč, peníze měli jít napůl na choreo a pro klub-ceny-šály,trička,samolepky s tématikou vlajkonošů..). Přes web Fradimob se lákali fanoušci,i když klub dělal vše pro to, aby jich přišlo co nejméně(předváděná hra,ceny lístků .: nejlevnější za 300kč..).


Výsledná návštěva kolem 12.000 diváků (reálný pohled)... Svým k tomu přispěli i tzv. FRADIbusy..Jde o nápad jednoho z fans, který dokázal realizovat a převést v realitu bez nějaké pomoci klubu či jiných složek..Dokázal vytvořit síť dopravců a lidí za to odpovědných, kteří na každý významnější zápas vypravují autobusy bez přehánění z celého Maďarska, podle krajů,měst i vesnic na sebe navazující...

 

konfety


No,další,kdo taky pořádně zbrojil, byla maďarská policie, která překonala všechny své rekordy a na zápas nasadila podle střízlivých údajů cca. 2000!!! Mužů... Některé zdroje uváděli až 3000... Takže incidentů oproti minulým derby výrazně ubylo,emoce samozřejmě byli,ale vše se omezilo jen na házení lahví atd. před zápasem a po zápase se policie potřebovala asi předvést, takže se stříkal slzný plyn a pár lidí, samozřejmě z řad obyčejných návštěvníků zápasu si vychutnalo slzný plyn a možná byl někdo i zadržen…

 

choreo


Sportovci z řad FTC si chtěli pátek zpestřit nějakou tou zábavou se stejně smýšlejícími fialovými,a poskládali úctyhodnou skupinu,ale soupeři se nějak nechtělo... Srazy na různých místech města k ničemu nevedly...


Na stadionu výborná atmosféra, domácí sektor za bránou nacpaný k prasknutí, vyprodáno bylo i pro v tom pro hosty… Začátek ozdobili chorea hodná derby… Domácí nabrali inspiraci u GATE 13 PAO,jejich prezentaci tvořili zelené kartony, po stranách desítky vlajek na tyčích,uprostřed sektoru z polystyrenu velké číslice z data založení klubu na plotě velký nápis TEMPO FRADI,překládat snad netřeba. Současně s tímto při nástupu hráčů letí ze zbytku stadionu(vyjma sektoru hostů) na hřiště mraky konfet a nastříhaných papírků (opravdu na celém stadionu,včetně hlavní tribuny..) a celý tento okamžik dává vynikající optický efekt... Ujpest má svůj sektor rozdělený pomocí balónků do protivek na fialovou a bílou část, uprostřed je větší, velmi pěkná plachta s tváří zahalenou šálou a jelikož sektor pro hosty na stadionu FTC není příznivě nakloněn transparentům na plot, řeší 
to umístěním krásně udělaného transparentu ULTRAS UJPEST uprostřed sektoru… Efekt výborný...

 

ujpest

 


Utkání provází výborná atmosféra a domácí používají také celkem dost pyra… Nejmasivněji po gólu, kdy spontánně hoří žluté, zelené a červené ohně a hlavně na začátku druhé půle, kdy přes 40 červených ohňů tvoří v sektoru jakési Téčko, které je ve spodních částích vyplněno vlajkami na mávání a dává to celkem zajímavý efekt... pyro je jinak v Maďarsku samozřejmě zakázané a celkem i sledované a přes policii i postihované..

Publikováno: 05.04.2011

Kategorie článků Kalendář zápasů
Tabulka
Tým Z S B
1. AC Sparta Praha Sparta 28 62:22 70
2. SK Slavia Praha Slavia 28 58:20 68
3. FC Viktoria Plzeň Plzeň 28 63:32 58
4. FC Baník Ostrava Ostrava 28 43:33 44
5. FK Mladá Boleslav Ml. Boleslav 28 47:44 40
6. 1. FC Slovácko Slovácko 28 36:37 39
7. FC Slovan Liberec Liberec 28 44:44 38
8. SK Sigma Olomouc Olomouc 28 37:39 36
9. FC Hradec Králové Hradec Kr. 28 31:36 36
10. FK Teplice Teplice 28 29:35 35
11. Bohemians Praha 1905 Bohemians 28 26:38 31
12. FK Jablonec Jablonec 28 34:44 28
13. FK Pardubice Pardubice 28 27:38 28
14. FC Zlín Zlín 28 36:60 24
15. SK Dynamo České Budějovice Č. Budějovice 28 30:58 22
16. MFK Karviná Karviná 28 28:51 21
Napsali o Baníku Poslední příspěvky fóra Partnerské weby
chacharwear_logo_6013d40bdc6c9.png (20 KB)
 

m_bb.png (28 KB)
Načítám, prosím vydržte...

Přihlášení uživatele

Nastavení souhlasu s personalizací

S vaším souhlasem můžeme níže uvedené informace užívat k dále uvedeným účelům nebo je sdílet s vybranými partnery. Pro jednotlivé účely (typy zpracování) můžete upravit své nastavení a svou volbu potvrdit tlačítkem „Uložit nastavení“:

Vždy aktivní

Nezbytné soubory cookies

Jedná se o technické soubory, které jsou nezbytné ke správnému chování našich webových stránek a všech jejich funkcí. Používají se mimo jiné k ukládání produktů v nákupním košíku, zobrazování produktů na přání, ovládání filtrů, osobního nastavení a také nastavení souhlasu s uživáním cookies. Pro tyto cookies není zapotřebí Váš souhlas a není možné jej ani odebrat.

Analytické soubory cookies

Počítají návštěvnost webu a sběrem anonymních statistik umožňují provozovateli lépe pochopit své návštěvníky a stránky tak neustále vylepšovat.

Marketingové soubory cookies

Shromažďují informace pro lepší přizpůsobení reklamy vašim zájmům, a to na těchto webových stránkách i mimo ně.

Nastavení souhlasu s personalizací

Abychom vám usnadnili procházení stránek, nabídli přizpůsobený obsah nebo reklamu a mohli anonymně analyzovat návštěvnost, využíváme soubory cookies, které sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzu. Jejich nastavení upravíte odkazem "Upravit nastavení" a kdykoliv jej můžete změnit v patičce webu. Podrobnější informace najdete v našich Zásadách ochrany osobních údajů a používání souborů cookies.