Chachaři.cz, Stránky Fans FC Baníku Ostrava.

Pohled na tribuny! 21. kolo 10/11

 

V dalším ligovém kole budil nejvíce pozornosti duel mezi dvěma tradičními rivaly Sigmou Olomouc a Slavii Praha. Z pohledu ultras (zejména pak po stránce optické prezentace) však zůstal zápas trochu za očekáváním. Kvalitně se při domácích zápasech prezentovali příznivci Plzně, Liberce a Bohemians. Co se týká výjezdové stránky kola pozornost na sebe upoutali Chachaři množstvím pyrotechniky a sešívaní kvalitním supportem. Opět neopomíjíme ani zahraničí. Ze Slovenska vám nabídneme souhrn dvou kol odehraných minulý týden. Velká část obsahu patří tradičně Polsku, zejména pak derby Ruchu s Górnikem.   

 

Opět vyzíváme fanoušky ostatních klubů, kteří by chtěli v přehledu lépe prezentovat svůj klub(případně kluby které zde nebyli zmíněny), nechť zašlou popisy z jednotlivých utkání na e-mail: pohlednatribuny@gmail.com.

 

choreo

 


 

 

 

 

 

FC Viktoria Plzeň – Dynamo České Budějovice

 

Diváci: 5.670

 

Kotelníci Viktorky si na tento zápas připravili jednoduchou, ale efektní prezentaci složenou z  vlajek na tyčích v klubových barvách, transparentu před nimi a pár kusů pyrotechniky. Pyrotechnika zastoupená racemi a žlutými ohni hořela také v dalším průběhu zápasu a dotvářela kulisu dobrému fandění. 

 

vlajky

video: pyro, support, choreo

 

 

V sektoru hostí nikdo z příznivců Dynama.

 

 

 

 

FC Slovan Liberec – FK Mladá Boleslav

 

Diváci: 4.250

 

Liberečtí si na úvod připravili choreografii složenou z modrých a bílých pásů igelitu, doplněných o nápis „Až do smrti Slovan Liberec!“ a lebku  se šmoulí čepicí. Fandění bylo z domácí strany ne dobré úrovni. Nechyběly také zvednuté šály nad hlavami a jedna velká vlajka na tyči.

 

choreo

 

saly

 

 

V sobotním odpoledni porazila podpořit hráče z Boleslavi zhruba sedmdesátka příznivců. Vyvěsili dvě vlajky a produkovali občasný support.

hosté

 

 

 

 

1.FC Slovácko – FK Jablonec

 

Diváci: 4.556

 

Domácí pouze opět provětrali obouručky a vlajky na tyčích, jiné prezentace se diváci z sektoru „Fanaticos“ nedočkali. Akustický projev byl po celé utkaní kvalitní. 

video z fandění

 

 

V sektoru hostí několik příznivců Jablonce.

 

 

 

 

AC Sparta Praha – Zbrojovka Brno

 

Diváci: 7.203

 

Sparťané svůj support doplnili několika vlajkami na tyčích a odpálením žlutých ohňů.

 

pyro

oheň

 

 

Přibližně šest až osm desítek příznivců Zbrojovky na Letné kvalitně ovlajkovalo svůj sektor a po celý zápas se hlasově projevovali.

 

kotel

 

 

 

 

Bohemians 1905 – Ústí nad Labem

 

Diváci: 3.105

 

Klokani si na zápas připravili choreografii složenou z letopočtu svého klubu v zeleno-bílých barvách doplněnou o korunu s nápisem „Nejlepší v Praze“. Korunka byla ještě následně prosvětlena žlutými ohni. Další žluťáky pak hoří v průběhu utkání.

 

choreo

choreo

ohně

kotel

 

 

 

 

FK Teplice - FC Baník Ostrava

 

Diváci: 4.020

 

Tepličtí vyvěsili na plot dvě zástavy a po celý zápas ne moc dobře fandili.

 

 

Přes dvě stovky Chacharů se v supportu zrovna taky dvakrát nepředřelo. Zlepšení přišlo pouze od 30 do 45 minuty, kdy atmosféru okořenily žluté ohně a asi 50 stroboskopů, z nichž část skončila před sektorem. Další stroboskopy a dýmovnice hořely v průběhu zápasu. Ostravští nezapomněli ani na lháře z radnice a věnovali jim modro-oranžový nápis „Lháři !!!“  kreslený logo stylem Ostravy. Při závěrečné děkovačce se pak baníkovci za tristní výkon otočili k hráčům zády.

 

dekovacka

 

 

 

 

SK Sigma Olomouc – SK Slavia Praha

 

Diváci: 8.144

 

Olomoučtí si na utkání připravili nastříhané konfety a papírky, které mohly dopadnout i lépe díky nedisciplinovanosti kotle. Následně jsou k vidění transparenty reagující na finanční situaci ve Slavii. „Výplaty máme na kontech 15. Znáte to?“. Dále pak „Jedno máme společný, exekuce.cz.“.

 

napisy

exekuce

papírky, konfety video

 

Později byly nafouknuty modro-bílé balónky, zavlály i nové vlajky na tyčích, provětrána byla i stará sektorovka Olomouce, pod kterou bylo odpálena pyrotechnika. 

 

balonky

vlajky

sektorovka

kotel Sigmy zády

 

 

V nedělní odpoledne se vypravilo na Hanou 250 slavistů. S jednou velkou a několika menšími vlajkami kvalitně podporovali svůj tým. Občas se rozzářila v sektoru pyrotechnika. 

 

kotel

 

 

 

 

FC Hradec Králové – 1.FK Příbram

 

Diváci: 5.454

 

Z domácí strany na úvod zápasu letí konfety a na protilehlé tribuně je k vidění nápis „Hrobaři z ČT, nás nezničíte!“ V druhé půli jdou v kotli nad hlavy černo-bílé balónky, obouručky z letopočtem klubu a nápis „Králové z Hradce“.

 

choreo

choreo 2

nápis

video domácích 

 

 

Z Příbrami nikdo. 

 

 

 

 

SLOVENSKO 

 

 

 

 

MFK Ružomberok - Spartak Trnava 

 

Fanoušci Ružomberoku vytvořili pouze 20-ti členný kotel, bez jakékoliv další prezentace.

domácí

 

 

V úterý si našlo do hostujícího sektoru v Ružomberoku něco málo přes 150 kotelníků z Trnavy. Sektor si ovlajkovali zástavami malých rozměrů a lehce nadprůměrně fandili.

 

spartak

video z fanděním 

 

 

 

 

FK Dukla Banská Bystrica - MFK Dubnica 

 

Hrstka domácí s vlajkami na tyčích se nažila po celý zápas podpořit svůj tým

kotlík Dukly

 

 

Sektor hostí byl pustý.

 

 

 

 

SK Slovan Bratislava - Dunajská Streda

 

Slovanisté po celý zápas produkovali velmi dobré fandění okořeněné o červené ohně, vlajky na tyčích a obouručky. Na plotě byl k vidění smuteční transparent „Janko Popluhár – Navždy zostaneš v našich srdciach!“.

 

ohne

 

 

Stovka příznivců hostí na sebe upozornila supportem a choreografii z krepáků zdvihnutých nad hlavami.

 

streda

 

 

_________

 

 

 

 

Dukla Banská Bystrica - Dunajská Streda

 

Domácí jsi na zápas připravili choreografii s národním tématem. Na plotě se objevil dvacetimetrový nápis „VERNOSŤ VLASTI, HRDOSŤ V SRDCI“ a přímo v sektoru stovka balónků ve slovenské trikolóře. Později též zavlály vlajky na tyčích.

 

balonky 

vlajky

sektor

 

 

Sektoru hostí zhruba pět desítek příznivců Dunajské Stredy.

hosté

 

 

 

 

Senica -  FC Spartak Trnava

 

Na osm stovek příznivců Spartaku předvedlo kvalitní fandění a choreografii složenou z černých, bílých a červených kartonů s transparentem na plotě o znění „Červeno-čírna invázia!“. V průběhu zápasu hořela i pyrotechnika.

choreo

pyro

pyro 2

video

 

 

 

 

MFK Ružomberok – 1.FC Tatran Prešov 

 

Zhruba třicítka domácích vytáhla v průběhu zápasu pár vlajek na tyčích a předvedla se podprůměrným supportem.

 

vlajky

 

 

V hostujícím sektoru bylo spatřeno 40 příznivců Tatranu s čtyřmi malými vlajkami, kteří předvedli lepší support než domácí.

Tatran

 

 

 

 

POLSKO

 

 

 

 

Arka Gdynia - Zagłębie Lubin

 

Arka předvádí po celý zápas kvalitní fandění doplněné o velké vlajky na tyčích s různými motivy. Utkaní na chvíli přerušil výpadek osvětlení.

 

vlajky

vlajky

video z tribun

video z tribun 2

 

 

Sektor hostí obsadilo 250 příznivců Zagłębie. Upozornili na sebe vytrvalým supportem a konfetami v klubové trikolóře.

 

sektor 

konfety

 

 

 

 

Ruch Chorzów 3-0 Górnik Zabrze

 

Slezské derby se nemohlo protentokrát odehrát na velkém Slezském stadionu jako v minulých letech díky jeho opravám. I tak se fanoušci obou celků celkem činili. 

 

Domácí při nástupu hráčů roztáhli ze střechy hlavní tribuny sektorovku „Niebieska arystokracja“ s vyobrazeným králem a rytíři v mordo-bílých barvách, za nimiž byli poddaní v barvách GKS a KSG.

 

sektorovka 

detail

detail 2

detail 3

video: choreo

 

Druhá prezentace byla předvedena těsně po začátku druhé půle. Protilehlou  tribunu zahalila velká sektorovka s nápisem „19Niebiescy20“, doplněná o 40 červených ohňů rozsvícených přesně při výpadku osvětlení na stadiónu. Náhoda :-) ? Pyrotechnika se poté objevila i v sektoru Ruchu. Fandění domácích bylo na poměrně vysoké úrovni, což můžete posoudit sami na videích přiložených níže.

 

sektorovka

 

tma

pyro kotel

video: choreo

video: support

video: support 2

 

Dále bylo ještě v kotli Ruchu k vidění několik transparentů „Każdego to czasem spotyka, że frajer w szeregi ekipy przenika. Wam też się zdarzyło, lecz My się nie poniżamy! Ksywami frajerów płotów nie ozdabiamy“, „Porsche, torpedy, megabity - nic nie jest szybsze od waszej ekipy“.

nápis 1

nápis 2

nápis 3

 

 

500 lístků obdrželi příznivci KSG na „velké derby Slezska“. Rovněž jako domácí jsi připravili dvě chorografie. Na úvod šla nad hlavy sektorovka se znaky na Górniku a GieKSy s půleném pozadím v barvách obou klubů a siluetou města. Na plotě byl k vidění doplňující transparent „Ni(G)dy nie mów ni(G)dy“.  Následně je k vidění množství vlajek na tyčích v barvách obou klubů, mezi kterými je odpálena pyrotechnika.

 

choreo

 

vlajky

 

Druhou choreografii opět tvořila sektrovka tentokrát adresována pro fanoušky Ruchu. Na tanečním pódiu byl vyobrazen „kibic“ Ruchu v tangách. Po stranách se objevily modré stříbrné kartóny, chybějící část prezentace pak byl nápis „Striptérky“,  který zůstal zadržen ochrankou. Co se týká nadění, tak bylo v nevlídném počasí jen velmi průměrné.

 

choreo

 

choreo

video z fadění a choreografie 

 

 

 

 

Polonia Warszawa 0-1 Widzew Łódź

 

Domácí pouze s dopingem, bez jakékoliv choreografie.

 

I přes zákaz na výjezd po řádění fanoušků Widzewu na Lrchu, se ve Varšavě objevuje na dvě stovky příznivců, kteří jsou za pomocí Polonistů vpuštěni na obě domácí tribuny.

 

widzew

 

 

 

 

Śląsk Wrocław 2-1 Lechia Gdańsk 

 

Na úvod zápasu byla v sektoru domácích k vidění jednoduchá prezentace za pomocí vlajek na tyčích, obouruček a nápisu na plotě „Strażnicy Śląskiej ziemi“. Dorazila také početná delegace družební Lechie(1100), která však při utkaní zaujala místo mezi domácími příznivci.

 

choreo 

šály

video s faděním

 

 

 

 

Cracovia Kraków 3-0 Korona Kielce 

 

Pasy produkují průměrné povzbuzovaní hráčů, bez jakýchkoliv dalších atrakcí. Nepočítáme-li dvě vlajky na tyčích. 

 

pasy

video

 

 

Šest stovek příznivců Korony předvedlo velmi kvalitní výjezdový support.

 

šály

video

video 2

 

 

 

 

Lech Poznań - Jagiellonia Białystok 

 

Příznivci Lechu na sebe upozornili krom neustále kvalitního supportu sektorovkou v podobě modro-bílého dresu, který doplňovaly vlajky na tyčích po celé tribuně.

 

choreo

šály

video: choreo, fandění 

 

 

Na 500 příznivců Jagy zavítalo na stadión Lechu. Předvedli poměrně kvalitní fandění, leč měření sil s domácími bylo díky nepoměru osazenstva kotle marné.

 

kotel

 

 

 

 

GKS Bełchatów -  Legia Warszawa 

 

Domácí kotel vytasil na úvod choreografii složenou z kulaté plachty s řvoucím fanatikem rozprostřené mezi zelenými a bílými kartony. Na plotech se ještě objevily transparenty o znění „Decybele ponad normę, południowa pruje mordę“. Fandění však moc kvalitní nebylo.

 

choreo  

 

 

384 příznivců Legie vstoupila do sektoru hostí. Další padesátka se na stadion nedostala. Vyvěšeno bylo pár vlajek, support Legie byl průměrný. Vyvěšen byl transparent „W Łęcznej tylko Górnik!“.

 

sektor

video

 

 

 

 

Polonia Bytom - Wisła Kraków

 

Kotelníci Polonie na při nástupu hráčů vytáhli nad hlavu choreografii z modro-červené sektorovky s bílým nápisem „OLIMP“ a transparentu „Bogowie muszą być szaleni“.

 

choreo

 

 

Tisíc fanoušků vyrazilo podpořit Wislu speciálním vlakem do Bytomi – všichni oděni do jednotných triček s motivem „Wisla Sharks“. V sektoru, ze kterého se po celý zápas linul kvalitní support, bylo i několik desítek družebních přátel.

 

kibice

video z dopingem

 

 

 

 

Piast Gliwice - ŁKS Łódź

 

Domácí jsi připravili choreografii v podobě foliové sektorovky s nápisem „Pisat“ prosvětlenou žlutými ohni a stroboskopy. Po celý zápas domácí kotel prezentoval kvalitní fandění.

choreo

video: prezentace, support

 

 

Do sektoru hostí dorazilo 315 osob se čtyřmi vlajkami. Support byl po celý zápas spíše průměrný, někteří fandové LKS přidali povzbuzovaní se svlečením do půl těla.

 

hoste

hosté bez trik

video

 

 

 

 

Warta Poznań - GKS Katowice

 

Podpořit GieKSu se do Poznaně vydalo 386 fanoušků. Zápas byl přesunut na stadion Lechu a zápasu tak přihlížela návštěva okolo 15.000 diváků, hlavně díky tomu, že domácí klub rozdával lístky zdarma. Hosté předvedli dobrý support po celý zápas.

 

kotel

 

 

 

 

Sandecja Nowy Sącz - Ruch Radzionków

 

Domácí ultras si na zápas připravili jednoduchou choreografii složenou z černo-bílých kartónů a obouruček se znakem klubu. Za tribunou byla odpálena k prezentaci pyrotechnika. Při zápase mělo premiéru umělé osvětlení stadionu. K vidění byl také nápisW Łęcznej tylko Górnik!“.

 

choreo

 

choreo

nápis

video doping, choreo

 

V sektoru hostí padesát osob s vlajkami a fanděním.

Publikováno: 22.03.2011
Kategorie článků Kalendář zápasů
Tabulka
Tým Z S B
1. AC Sparta Praha Sparta 28 62:22 70
2. SK Slavia Praha Slavia 28 58:20 68
3. FC Viktoria Plzeň Plzeň 28 63:32 58
4. FC Baník Ostrava Ostrava 28 43:33 44
5. FK Mladá Boleslav Ml. Boleslav 28 47:44 40
6. 1. FC Slovácko Slovácko 28 36:37 39
7. FC Slovan Liberec Liberec 28 44:44 38
8. SK Sigma Olomouc Olomouc 28 37:39 36
9. FC Hradec Králové Hradec Kr. 28 31:36 36
10. FK Teplice Teplice 28 29:35 35
11. Bohemians Praha 1905 Bohemians 28 26:38 31
12. FK Jablonec Jablonec 28 34:44 28
13. FK Pardubice Pardubice 28 27:38 28
14. FC Zlín Zlín 28 36:60 24
15. SK Dynamo České Budějovice Č. Budějovice 28 30:58 22
16. MFK Karviná Karviná 28 28:51 21
Napsali o Baníku Poslední příspěvky fóra Partnerské weby
chacharwear_logo_6013d40bdc6c9.png (20 KB)
 

m_bb.png (28 KB)
Načítám, prosím vydržte...

Přihlášení uživatele

Nastavení souhlasu s personalizací

S vaším souhlasem můžeme níže uvedené informace užívat k dále uvedeným účelům nebo je sdílet s vybranými partnery. Pro jednotlivé účely (typy zpracování) můžete upravit své nastavení a svou volbu potvrdit tlačítkem „Uložit nastavení“:

Vždy aktivní

Nezbytné soubory cookies

Jedná se o technické soubory, které jsou nezbytné ke správnému chování našich webových stránek a všech jejich funkcí. Používají se mimo jiné k ukládání produktů v nákupním košíku, zobrazování produktů na přání, ovládání filtrů, osobního nastavení a také nastavení souhlasu s uživáním cookies. Pro tyto cookies není zapotřebí Váš souhlas a není možné jej ani odebrat.

Analytické soubory cookies

Počítají návštěvnost webu a sběrem anonymních statistik umožňují provozovateli lépe pochopit své návštěvníky a stránky tak neustále vylepšovat.

Marketingové soubory cookies

Shromažďují informace pro lepší přizpůsobení reklamy vašim zájmům, a to na těchto webových stránkách i mimo ně.

Nastavení souhlasu s personalizací

Abychom vám usnadnili procházení stránek, nabídli přizpůsobený obsah nebo reklamu a mohli anonymně analyzovat návštěvnost, využíváme soubory cookies, které sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzu. Jejich nastavení upravíte odkazem "Upravit nastavení" a kdykoliv jej můžete změnit v patičce webu. Podrobnější informace najdete v našich Zásadách ochrany osobních údajů a používání souborů cookies.