Chachaři.cz, Stránky Fans FC Baníku Ostrava.

Pohled na tribuny! 20. kolo 10/11

Týden uběhnul jako voda a opět Vám přinášíme přehled z dění na tribunách. Největší pozornost z ligových zápasů budilo jistě klání mezi Plzní a Spartou. K vidění bylo množství pyrotechniky na obou stranách, přerušený zápas a nechybělo málo a choreografie domácích se dostala do rukou soků z Letné. V dobrém světle se opět ukázali na výjezdu příznivci Bohemky, v těsném zástupu pak fanoušci Hradce a Olomouce. Doma nejvíce pozornosti vzbudili Chachaři dalším dílem protestu proti prolhané ostravské radnici. Svým fanděním na domácím stánku zaujali Sešívaní. Čtenáře také neochudíme o tradiční vybrané zápasy z Polska a Slovenska.

 

Opět vyzíváme fanoušky ostatních klubů, kteří by chtěli v přehledu lépe prezentovat svůj klub(případně kluby které zde nebyli zmíněny), nechť zašlou popisy z jednotlivých utkání na  e-mail: pohlednatribuny@gmail.com .    

 

 

napis

 

 


 

 

1.FC Brno – SK Sigma Olomouc

 

Diváci: 2.872

 

Zhruba stovka příznivců Zbrojovky se schází v domácím kotli a předvádějí po celý zápas průměrné fandění, bez další optické prezentace.

sektor Zbrojovky

 

Na tři stovky fanoušků Sigmy se vydalo na nedaleký páteční výjezd. Přivezli si s sebou několik vlajek na plot, v průběhu první půlky předvedli černo-modro-bílé balónky a nakonec jednu červenou dýmovnici. Vše doplnili lehce nadprůměrným supportem.  

 

dym

 

kotel

balónky

video balonky

 

 

 

FC Viktoria Plzeň – AC Sparta Praha

 

Diváci: 7.500

 

Ve Štruncových sadech se sešla daleko větší, než ohlášená oficiální návštěva. Dle odhadů domácích příznivců se skutečný počet diváků pohyboval okolo 14-15 tisíc diváků. Plzeňští na úvod vytahují ve svém sektoru igelitovou sektorovku s nápisem „Viktoria“ na modro-červeném pozadí. V okolních sektorech jsou k shlédnutí igelity nastříhané jako šály rovněž v klubových barvách.

 

sektor

choreo

 

Fandění na straně modro-červených je po celý zápas velmi kvalitní. K vidění je takřka nepřetržitě několik vlajek na tyčích a domácí kotelníci jak u nich bývá pravidlem nepozapomněni ani na pyrotechniku.

 

pyro

žluťák   

video 

 

Příznivci rudých barev zaplnili v pivařském městě celý hostující sektor a navíc obsadili část přilehlého ochozu. Prezentovali se množstvím zejména malých vlajek na plotě, choreografií složenou z balónků v trikolóře ACS a pyrotechnikou vhazovanou před sektor, která na chvíli přerušila zápas.

Sparťané nezapomněli na bývalého hráče Sparty Horváta, jemuž věnovali chorál: „Pavle Horváthe, rádi tě nemáme,tys nebyl Sparťanem, tys byl jen žoldákem…“

 

ohne 

 

balonky 

sektor

ohně

video, kotel ACS

 

 

 

1.FK Příbram – FC Slovan Liberec

 

Diváci: 1.862

 

Při opravdu tristní návštěvě podporovala příbramské fotbalisty asi dvacítka fanoušků se známou sektorovkou.

Příbram

 

U Litavky se sešla zhruba sedmdesátka příznivců Slovanu se třemi vlajkami, mezi kterými byly dvě jarní novinky „D.B.S on tour“ a „Chaotix supporters“. Optická prezentace se smrskla pouze na dvě vlajky na tyčích, doplněné o průměrný support. Po zápase se vydali fans Slovanu za hráči k autobusu otázat se na dosavadní špatné výkony z počátku jara. Odpovědi se jim však nedostalo, většina hráčů zůstala zalezlá v autobuse. Vyslána byla jen delegace s prosíkem o bezproblémový odjezd. K vidění byla také trocha pyrotechniky.

 

tribuna

 

bus 

 

 

 

Dynamo České Budějovice – Bohemians 1905

 

Diváci: 3.069

 

Domácí kotlík tvořilo zhruba 30 příznivců s několika vlajkami malých rozměrů.

 

Na jih Čech dorazilo na 300 příznivců klokanů. Předvedli se solidním  supportem, doplněným na začátku druhé půle o roztažení plachty s lebkou a nápisem „Ultras“. V zeleno-bílém sektoru není nouze ani o pyrotechniku, která byla zastoupená především žlutými ohni.

 

lebka

pyro

pyro2

 

 

 

Ústí nad Labem - 1.FC Slovácko

 

Diváci: 1.368

 

Zhruba sedmdesát příznivců Slovácka předvedlo průměrný výjezdový support. Ničím jiným na sebe na Stínadlech neupozornili.

 

 

 

FK Jablonec – FC Hradec Králové

 

Diváci: 4.820

 

Domácí kotel celý zápas dobře fandí. Jiná aktivita ze strany jabloneckých zaznamenána nebyla.

video s fanděním

 

Debakl Votroků přímo v hostujícím sektoru sledovalo přes 200 fanoušků Hradce. Vyvěsili několik vlajek a celý zápas přes nepříznivý výsledek kvalitně fandí. Přichystány byly také balónky v klubových barvách, na které se však nedostalo.

 

kotel

 

 

 

SK Slavia Praha – FK Teplice

 

Diváci: 6.898

 

Sešívaní předvádějí v tento den velice kvalitní fandění okořeněné v první půlce o roztažení nápisu na podporu vězněných kamarádů „Paklíč, Pája – Držte se!“ a posléze nad hlavy letí nastříhané papírky. Připravena měla být i choreografie, která z organizačních důvodů neklapla.

 

napis 

 

sektor

papírky

fandění

 

V sektoru pro vlajkonoše hostujícího týmu se schází zhruba tři desítky fandů z Teplic. K vidění je také několik menších vlajek na plotě.

 

 

 

FC Baník Ostrava – FK Mladá Boleslav

 

Diváci: 5.068

 

Z kvalitně ovlajkovaného ostravského sektoru se po skoro celý zápas ozývalo poměrně slušné fandění.

 

kotel

 

Jedinou přestávkou v supportu ostravských byla protestní desetiminutovka před skončením prvního poločasu. Vše odstartoval transparent „Nepolevíme, bojujeme dále!“, poté z plotů zmizely všechny chacharské zástavy, místo nich se objevil transparent „2013 – Budoucnost Baníku na městském stadionu!!!“, k prázdným ochozům. Na protilehlé tribuně se objevuje další velký tématický nápis „Chachaři proti lhářům!“.

 

napisy

 

lhari

panorama

 

Po přestávce jsou vlajky opět na plotech a rozjíždí se fandění. Závěr zápasu patřil známým vlajkám na tyčích, ke kterým zahořelo 14 červených ohňů. K vidění byl i známý transparent „Prolhaná radnice“.

radnice

pyro

 

Sektor hostí na Bazalech zel prázdnotou.

 

 

SLOVENSKO

 

 

 

Dubnica – SK Slovan Bratislava

 

Příznivců Slovanu se sjelo do Dubnice na tři sta kusů. Vytvořili dva sektory, jeden klasicky v sektoru hostů a druhý na domácí tribuně. Své fandění označili za rozpačité.

 

slovan

sektor 2

 

 

 

FC Spartak Trnava – FC Nitra

Na trnavské straně byla již klasicky na úvod argentina podpořená o žluté ohně. Fandění bylo po oba poločasy na vysoké úrovni. K přečtení byly na tribunách dva nápisy. Nejprve děkovný směrem k jižní tribuně „Gasťo, Latex - Ďakujeme!“ a poté směrem na západní „Fanúšikovia + Tréner + Klub = Spoločný cieľ“.

 

ohne

nápis

zápasové video

   

 

             POLSKO                

 

 


Legia Warszawa - Śląsk Wrocław

 

Po čtvrtečním rozhodnutí o uzavření kotle Legie, byla podána stížnost na uložený trest a druhého dne bylo nařízení zrušeno. To však mělo za následek, že zpráva o znovuotevření tribuny se dostala mezi fanoušky zhruba pět hodin před pátečním výkopem zápasu. I tak se v kotli sešlo na tři a půl tisíce fanoušků. Ti leč v menším počtu vytvořili lepší atmosféru než o týden dříve ve varšavském derby. 

 

zyleta       

video 1

video 2

video 3

 

Śląsk přijelo podpořit 1.225 fans, kteří se dostali na stadion + další dvě stovky zůstaly před branami stadionu. V počtu byli započtení také družební přátelé Śląsku ( 300 Motor, 50 Lechia, 25 Wisła.). Hosté vyvěsili spoustu vlajek a předvedli průměrný support.

 

slask

 

 

 

Wisła Kraków 2-0 Widzew Łódź

 

Masa domácího kotle předvádí opravdu kvalitní fandění. Choreografie žádná stejně jako hosté, díky prozatímnímu nevpouštění příznivců hostujícího klubu.

 

wisla

fandění 1

fandění 2

 

 

 

Cracovia Kraków - Lech Poznań

 

Příznivci Cracovie předvedli pouze fandění. Na hlavní tribuně byl k vidění nápis oslavující hokejový tým Cracovie za zisk titulu.

 

saly

nápis

video

 

Další družební výjezd pro Lech. Na tomto zápasu se ukázali „kibole“ Lechu v poněkud menším počtu než před týdnem v Gdyni. Do Krakowa jich dorazilo 850, nepřipravili si žádnou optickou prezentaci, pouze vyvěsili transparent „Kszoki – Trzymajcie sie!“  a kvalitně fandili.

 

lech

nápis

 

 

 

GKS Katowice – Piast Gliwice

 

Domácí návštěva okolo pěti tisíc diváků vytvoří kvalitní atmosféru po většinu zápasu. Kolem celého stadionu je vyvěšeno 23 vlajek mezi nimiž nově povstaly i repliky známých vlajek, které si můžete prohlednou níže. Dvakrát v průběhu utkání se objeví přes vlajky pověšený nápis „Kosovo je Srbija“. Přítomny byly zhruba tři desítky družebních přátel z Ostravy.

 

sektor 

nové vlajky

Kosovo

fandění

 

 

 

Gryf Słupsk – Gwardia Koszalin

 

Domácí byli v kotli všichni oblečení v jednotné červené pláštěnky. Dále přidali tři sektorovky: jednu v klubových barvách, druhou s názvem klubu a třetí s nápisem „King“. Před sektor také vyletěly konfety, následně hořela i pyrotechnika v podobě červených ohňů.

 

king

 

race

konfety

sektor

sektorovka pruhy

sektorovka Gryf  

 

Sektor hostí naplnilo 207 příznivců Gwardii. Přivezli si s sebou jednotné šály,  jednu sektorovku, nastřihané papírky, konfety a pyrotechniku v podobě stroboskopů.

 

hoste

 

 

 

Publikováno: 15.03.2011
Kategorie článků Kalendář zápasů
Tabulka
Tým Z S B
1. AC Sparta Praha Sparta 30 70:26 76
2. SK Slavia Praha Slavia 30 62:23 72
3. FC Viktoria Plzeň Plzeň 30 67:33 62
4. FC Baník Ostrava Ostrava 30 48:39 45
5. FK Mladá Boleslav Ml. Boleslav 30 50:46 44
6. 1. FC Slovácko Slovácko 30 39:40 41
7. FC Slovan Liberec Liberec 30 46:46 40
8. SK Sigma Olomouc Olomouc 30 40:45 37
9. FC Hradec Králové Hradec Kr. 30 32:38 37
10. FK Teplice Teplice 30 31:40 36
11. Bohemians Praha 1905 Bohemians 30 29:40 35
12. FK Jablonec Jablonec 30 35:45 30
13. FK Pardubice Pardubice 30 29:42 28
14. MFK Karviná Karviná 30 30:52 25
15. FC Zlín Zlín 30 36:61 25
16. SK Dynamo České Budějovice Č. Budějovice 30 34:62 24
Napsali o Baníku Poslední příspěvky fóra Partnerské weby
chacharwear_logo_6013d40bdc6c9.png (20 KB)
 

m_bb.png (28 KB)
Načítám, prosím vydržte...

Přihlášení uživatele

Nastavení souhlasu s personalizací

S vaším souhlasem můžeme níže uvedené informace užívat k dále uvedeným účelům nebo je sdílet s vybranými partnery. Pro jednotlivé účely (typy zpracování) můžete upravit své nastavení a svou volbu potvrdit tlačítkem „Uložit nastavení“:

Vždy aktivní

Nezbytné soubory cookies

Jedná se o technické soubory, které jsou nezbytné ke správnému chování našich webových stránek a všech jejich funkcí. Používají se mimo jiné k ukládání produktů v nákupním košíku, zobrazování produktů na přání, ovládání filtrů, osobního nastavení a také nastavení souhlasu s uživáním cookies. Pro tyto cookies není zapotřebí Váš souhlas a není možné jej ani odebrat.

Analytické soubory cookies

Počítají návštěvnost webu a sběrem anonymních statistik umožňují provozovateli lépe pochopit své návštěvníky a stránky tak neustále vylepšovat.

Marketingové soubory cookies

Shromažďují informace pro lepší přizpůsobení reklamy vašim zájmům, a to na těchto webových stránkách i mimo ně.

Nastavení souhlasu s personalizací

Abychom vám usnadnili procházení stránek, nabídli přizpůsobený obsah nebo reklamu a mohli anonymně analyzovat návštěvnost, využíváme soubory cookies, které sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzu. Jejich nastavení upravíte odkazem "Upravit nastavení" a kdykoliv jej můžete změnit v patičce webu. Podrobnější informace najdete v našich Zásadách ochrany osobních údajů a používání souborů cookies.