Chachaři.cz, Stránky Fans FC Baníku Ostrava.

Pohled na tribuny! 19. kolo 10/11

FC Slovan Liberec – SK Slavia Praha

Diváci: 5760

 

Liberečtí při rozcvičce vylepují ve svém sektoru nápisy reagující na prohru svých fotbalistů v derby s Jabloncem minulou neděli, na kterých bylo napsáno „Rozsekali vás jak hovno proutkem!!! Hanba vám!!!“.

 

choreo

 

Dále je při nástupu prezentovaná menší choreografie, v které jsou představeny nové vlajky na plot. Objevují se dvě novinky „ Supporters - Ultras“ a D.B.S. on tour roztaženy v rukou v horních řadách kotle. Zbývající prostor vyplňují modrobílé kartóny a jedna vlajka na tyči. Fandění libereckého kotle by se dalo označit v ten den jako průměrné.

 

choreo_2

šály

 

Sešívaných dorazilo na sever Čech něco málo přes pět stovek. Upozornili na sebe pouze fanděním, které bylo díky početnosti kotle výraznější než support domácích. 

 

saly

video z fandění

 

 

FC Hradec Králové – Dynamo České Budějovice

Diváci: 5.115

 

Domácí při nástupu hráčů vhazují konfety a po celý zápas průměrně fandí.

sektor domacich

 

 

Boheminas 1905 – FK Jablonec

Diváci: 3.066

 

Klokani ve vyhnanství prezentovali choreografii v podobě igelitové plachty „Nová doba“ doplněnou nápisem „Domácí jsou hosté!“. Dále byli k vidění kartóny s nápisem „Vraťte nám Ďolíček“ či nápisy na hanobení tradice a propagaci pravého stadionu Bohemáků („Nejde o 2 stanice, zde ničíte tradice!“, „Ďolíček ano!“). Závěrem pak byly odpáleny žluté ohně. Vše doplněno o kvalitní support.

 

choreo

 

kartony

ohně

 

V sektoru hostí byla přítomna hrstka jabloneckých fanoušků.

 

 

1. FC Slovácko – FC Viktoria Plzeň

Diváci: 5. 012

 

Na druhý zápas hraný po sobě na domácí půdě si Fanaticos nepřipravili žádnou optickou prezentaci. Představili pouze své klasické obouručky a premiéru si odbyla další vlajka na plot „Blue white alliance “.

 

vlajky

vlajka

 

Hostující sektor zaplnilo na 80 fanoušků Plzně s mnoha menšími vlajkami. Příznivci Viktorky na sebe po celý průběh utkání upozorňovali fanděním a na konci zápasu zapálili několik kusů pyrotechniky.

 

pyro

sektor hostí

        

 

AC Sparta Praha – 1.FK Příbram

Diváci: 9.882

 

Sparťané si na tento zápas nepřipravili žádnou choreografii(při nástupu již klasické velké vlajky na ploše) pouze odpálili pyrotechniku. Jedna kvalitní dýmovnice se dokonce objevila i na protilehlé tribuně.

 

dymovnice

kotel Sparty

 

Na letnou se vypravila z Příbrami desítka fanoušků s jednou zástavou.

Příbram

 

 

FK Mladá Boleslav – Zbrojovka Brno

Diváci: 4.023

 

Domácí vytvořili svůj klasický kotlík, vyvěsili několik vlajek a věnovali se fandění.

Boleslavští 

 

Zhruba padesátka příznivců Zbrojovky, mohla shlédnout krutý výprask svého týmu z hostujícího sektoru. V opět pěkně ověšeném sektoru vlajkami byla na konec zápasu roztažena v rukou vlajka „Věříme Zbrojovce“.

 

napis

 

 

SK Sigma Olomouc – FC Baník Ostrava

Diváci: 6.708

 

Při nástupu hráčů je k vidění v olomouckém kotli nápis „Společně pro fotbal!“. Poté je roztaženo další protestní choreo, kdy červené pláštěnky doplňuje červená plachta a nápis „Červená represím“. Následně opouštějí domácí svůj sektor do konce poločasu a na volných sedačkách nechávají nápisy „Šikana fanoušků, příště bez nás!“ Vše jako reakci na nutnost předložení OP při nákupu lístku.

 

fotbal

Červená represím 

nápisy

 

Chacharů se sjelo na Hanou zhruba 500 kusů. Největší část obsadila místa v hostujícím sektoru, další skupinka byla na severní tribuně a poslední odmítající lístky na OP před stadionem. Na úvod zápasu se prezentují baníkovci stejně jako domácí transparentem „Společně pro fotbal!“ se státní vlajkou a znakem Baníku na koncích. Navíc přidávají pětiminutovku mlčení. Poté jsou v prezentovány červené kartony společně s domácím „červeným“ choreem po kterém se hostující sektor opět na chvílí odmlčí a usadí.

 

spolecne

kartóny

 

V druhé půli se objevila choreografie reagující na to co jsi Chachaři myslí o svém zastupitelstvu na radnici, které je pěknou řádku let tahalo za nos při stavbě nového stadiónu pro Baník. Na plachtě o rozměrech 10x16 metrů stálo „Ostravu vedou lháři!!!“. Po stranách zbývající místo vyplňovaly modro-bílé balónky. Pod sektorem místo hlavní vlajky byl tentokrát vyvěšený, pro některé již známý, transparent „Prolhaná radnice“. Fandění bylo hlavně ze začátku nadprůměrné, v druhé půli se již do supportu ostravských začala vkrádat křeč a lenost.

 

lhar

 

 

SLOVENSKO

 

FC Dukla Bánská Bystrica – FC Spartak Trnava

 

Domácí se prezentují kartovým choreem složeným z igelitové plachty v sektoru a nápisu visicího na plotě „Naše túzy, zložia lúzy!“. Po bocích ještě zavlají vlajky na tyčích.

 

karta

 

Trnavských dorazilo na zápas okolo čtyř stovek, vyvěšují množství malých vlajek a po celý zápas dobře fandí. K vidění jsou také na hostující straně konfety a žluté ohně.

 

ohen

konfety

 

 

FC Zlaté Moravce - MFK Ružomberok

 

Domácí kotel vytvořila zhruba třicítka fanoušků, kteří se projevovali pouze fanděním.

 

V sektoru hostí se objevilo 5 fans Ružomberoku.

 

 

VSS Košice – DAC

 

Domácí na konci zápasu odpalují hrstku pyrotechniky, jinak po celý zápas pouze fandí.

domácí

 

Příznivci hostí dorazili v počtu cca dvou desítek a přivezli s sebou 3 vlajky na plot.

hosté

 

 

POLSKO 

 

CWKS Legia Warszawa – KS Polonia Warszawa

 

22 894 diváků navštívilo derby Varšavy. O výbornou kulisu zde nebyla nouze, o kterou se různou měrou přičinily oba přítomné tábory.

 

Domácí fans měli sraz již ve 12 hodin pod svou tribunou (Żyleta), tedy tři hodiny před otvíráním bran stadionu a navázali tak dlouhodobou tradici s brzkým scházení se pod vlastním sektorem při důležitých utkáních. Na úvod zápasu je prezentována choreografie ze čtyř tisíc malých vlaječek dávající dohromady na červeno-zeleném pozadí bílý nápis „Legia“. Vlajky doplňoval nápis rozdělený na dvě části. Na první části na horním ochozu stálo „Jedna jest siła w tym mieście“ na spodním patře bylo k vidění „To potęga, a wy kim jesteście!“. Nad prezentací je k vidění ještě několik žlutých ohňů. 

 

saly

 

choreo

video z nástupu a úvodní choreografie

 

Druhou choreografií ze stany Legie byl v samotném závěru chaos tvořený s malých vlaječek, nových i starých velkých vlajek na tyčích, obouruček, konfet a především množstvím rací, žlutých ohňů, dýmovnic z nich část končí na hrací ploše. Za což hrozí uzavření kotle Legie a následovat budou i nemalé pokuty. Další finanční postihy přijdou zřejmě pro Legii, za nástup hráčů v trikách „Ukochany klub stolicy“ pod nimiž měli dresy – bez komentáře. Celý zápas provázel velmi kvalitní support, i když úplné maximum to určitě nebylo. Jak už to na derby bývá zápas neobešel bez vzájemných „pozdravů“ a urážek. Většina kotle domácích samozřejmě oblečena jako vždy na bílo. K vidění také ještě byla nová vlajka skupiny „Nieznani sprawcy“.

 

vlajky

 

pyro

dým

vlajka

video ze zápasu + druhá choreografie

 

Polonia měla také v pravé poledne sbírku u svého stadionu odkud se následně přesunuli autobusy až pod sektor hostí. Všichni hosté byli vybaveni jednotnými čapkami, šálami a byli oblečeni do černých barev, což nevypadalo vůbec špatně. „Czarne Koszule “ vyvěsili také 11 klubových zástav. 

 

saly

sektor

 

Na úvod zápasu je prezentována choreografie složená z obouruček se znakem Polonie a vlajek na tyčích v barvách klubu rozdělených po patrech. Tato prezentace byla v průběhu zápasu ukázána ještě jednou. Příznivců Polonie dorazilo do sektorů jim určených 1.400. Hosté se dožadovali ještě navýšení kvóty vstupenek leč marně. I tak se jedná o jejich největší účast na derby.

 

choreo

 

 

Arka Gdynia - Lech Poznań 

 

Domácí se tentokrát na družebním zápase předvedli vlajkami na tyčích, nastřihanými papírky a konfetami – vše bylo prezentováno při nástupu hráčů na hřiště. Zápas ze strany Arky provázel velmi kvalitní support.

 

choreo

video

 

Velmi dobrý výjezd Lechu, který se ukázal na severu Polska v počtu 1.600 osob. Hosté neměli připravenou žádnou choreografii, pouze kvalitně fandili a vyvěsili novou družební zástavu „Lech - Arka“.

 

vlajka

šály

 

 

Wisła Kraków 3-1 Ruch Chorzów

 

Zápas kde se nic zvláštního nestalo. Fanoušci hostů nejsou prozatím na stadion pouštěni, takže za zaznamenání stojí pouze kvalitní doping Wisly.

fandění

 

 

RTS Widzew Lodź – MKS Korona Kielce

 

Domácí bez optické prezentace. Předvedli se pouze fanděním, které můžete posoudit v odkazu přiloženém níže.

 

sektor

support Widzewu

 

Do Lodźe dorazilo na zápas 400 příznivců Korony. Vyvěsili čtyři vlajky a prezentovali se vlajkami na tyčích a kvalitním dopingem. 

 

vlajky

doping Korony 

 

 

Śląsk Wrocław - Cracovia Kraków

 

Domácí fanoušci si na tento zápas nepřipravili žádnou choreografii, pouze vyvěsili jeden smuteční nápis a celý zápas dobře fandili.

 

napis

support

 

Cracovia se vypravila na výjezd ve 154 lidech podpořená o fanoušky GKS Tychy(6), Lechu(4) a Polonie(2). Fandění toho dne moc slavné nebylo, omezilo se pouze na pár pokřiků.

sektor hostí

 

 

Górnik Łęczna 1-0 Górnik Polkowice

 

Fanoušci Górniku uspořádali protestní akci reagující na změnu názvu klubu na GKS Bogdanka. Na úvod zápasu vyvěsili nápis „Kibice Górnika“. Při čemž předvedli klasický zápasový support doplněný o menší choreografii složenou z balónků a pyrotechniky. Na konci první půle se objevil nápis „Kibice Bogdanki“ a fanoušci opustili stadion.

 

choreo

 

bogdanka

 

 

Dolcan Ząbki - GKS Katowice

 

Na první výjezd jara se dostavilo 214 Katovických s novou vlajkou „GieKSa on tour“. Po celý zápas předváděli dobrý support.

 

vyjezd

 

 

Zawisza Bydgoszcz - Zagłębie Sosnowiec

 

Domácí si na tento zápas připravili choreografii pro legendu Andrzeje Brończyka. Skládala se ze sektorovky s podobiznou jmenovaného a nápisů „Mówił zawsze – ZAWISZA to potęga“ a „Andrzej Brończyk – klubu legenda“.

 

choreo

 

V sektoru hostí bylo napočítáno 732 příznivců Zagłębie  v čem je započteno i mnoho družebních přátel z Legie (80), Olimpie (60) a BKS Bielsko (60). Ti předvedli prezentaci složenou se znaku klubu na velké sektorovce doplněnou o nápis na plotě „Symbol Wiary“. K vidění byla také pyrotechnika v podobě stroboskopů.

 

znak

 

 

 

V minulé týdnu byla také vytvořena stránka propagující pohled na tribuny na Facebooku, členem se můžete stát zde.

 

Rovněž vyzýváme fanoušky ostatních klubů, kteří by chtěli v přehledu lépe prezentovat svůj klub(případně kluby, které zde nebyly zmíněny), nechť zašlou popisy z jednotlivých utkání na e-mail: pohlednatribuny@gmail.com .

 

 

Publikováno: 08.03.2011
Kategorie článků Kalendář zápasů
Tabulka
Tým Z S B
1. AC Sparta Praha Sparta 30 70:26 76
2. SK Slavia Praha Slavia 30 62:23 72
3. FC Viktoria Plzeň Plzeň 30 67:33 62
4. FC Baník Ostrava Ostrava 30 48:39 45
5. FK Mladá Boleslav Ml. Boleslav 30 50:46 44
6. 1. FC Slovácko Slovácko 30 39:40 41
7. FC Slovan Liberec Liberec 30 46:46 40
8. SK Sigma Olomouc Olomouc 30 40:45 37
9. FC Hradec Králové Hradec Kr. 30 32:38 37
10. FK Teplice Teplice 30 31:40 36
11. Bohemians Praha 1905 Bohemians 30 29:40 35
12. FK Jablonec Jablonec 30 35:45 30
13. FK Pardubice Pardubice 30 29:42 28
14. MFK Karviná Karviná 30 30:52 25
15. FC Zlín Zlín 30 36:61 25
16. SK Dynamo České Budějovice Č. Budějovice 30 34:62 24
Napsali o Baníku Poslední příspěvky fóra Partnerské weby
chacharwear_logo_6013d40bdc6c9.png (20 KB)
 

m_bb.png (28 KB)
Načítám, prosím vydržte...

Přihlášení uživatele

Nastavení souhlasu s personalizací

S vaším souhlasem můžeme níže uvedené informace užívat k dále uvedeným účelům nebo je sdílet s vybranými partnery. Pro jednotlivé účely (typy zpracování) můžete upravit své nastavení a svou volbu potvrdit tlačítkem „Uložit nastavení“:

Vždy aktivní

Nezbytné soubory cookies

Jedná se o technické soubory, které jsou nezbytné ke správnému chování našich webových stránek a všech jejich funkcí. Používají se mimo jiné k ukládání produktů v nákupním košíku, zobrazování produktů na přání, ovládání filtrů, osobního nastavení a také nastavení souhlasu s uživáním cookies. Pro tyto cookies není zapotřebí Váš souhlas a není možné jej ani odebrat.

Analytické soubory cookies

Počítají návštěvnost webu a sběrem anonymních statistik umožňují provozovateli lépe pochopit své návštěvníky a stránky tak neustále vylepšovat.

Marketingové soubory cookies

Shromažďují informace pro lepší přizpůsobení reklamy vašim zájmům, a to na těchto webových stránkách i mimo ně.

Nastavení souhlasu s personalizací

Abychom vám usnadnili procházení stránek, nabídli přizpůsobený obsah nebo reklamu a mohli anonymně analyzovat návštěvnost, využíváme soubory cookies, které sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzu. Jejich nastavení upravíte odkazem "Upravit nastavení" a kdykoliv jej můžete změnit v patičce webu. Podrobnější informace najdete v našich Zásadách ochrany osobních údajů a používání souborů cookies.