Chachaři.cz, Stránky Fans FC Baníku Ostrava.

Opava - Baník 2:1 "Nic se nestalo..."

Slezské derby. Zápas, o kterém se psalo dlouho před jeho odehráním. Již dávno před losem ligy, kdy bylo jasné, že Opava bude nucena část sezóny odehrát v azylu, se začalo spekulovat, kde a za jakých podmínek se bude hrát. Nakonec vyšlo pořadatelství podzimního zápasu na SFC v Opavě. Další otázka ohledně počtu přidělených vstupenek pro FCB byla rozuzlena asi tři týdny před zápasem  - 1009 lístků pro Chachary.

 

Lístky do Opavy se staly velmi žádaným zbožím, zástupci Ultras Baník spolu s Chuligany z Bazalů přerozdělily 800 lístků mezi organizované skupiny a fankluby. Necelých 200 vstupenek poté za 13 minut padlo v předprodeji ve fanshopu. Kolem distribuce lístků se jako vždy při omezeném množství strhly nekonečné debaty kdo má a nemá dostat lístek. Věřte, že zájemců je mraky a lístků je na výjezdovou jedničku málo. Na druhou stranu – mohli jsme dostat 350 lístků, takže 16% kapacity opavského stánku musíme holt akceptovat.

 

sfc_fcb_18-19_1.jpg (427 KB)

 

Mimo přerozdělení vstupenek se domluvila jistá „výjezdová pravidla“ o zákazu nadměrného užívání alkoholu a o oblečení  v černé barvě. Několik týdnů před derby to začíná žít, oba tábory si vzájemně ničí několik graffiti. Z naší strany je vydáno několik suvenýrů s antiopavskou tématikou. Po stránce ultras se připravujeme až po bezpečnostní schůzce klubů, na které je rozhodnuto, že nám nebude vpuštěna téměř žádná prezentace, pouze nehořlavý materiál a vlajky na plot.

 

sfc_fcb_18-19_2.jpg (229 KB)

 

Nastává den D a na svinovském nádraží se srocuje tisícovka Chacharů v černém. Po půl dvanácté se dává do pohybu speciální vlak směr Opava. Na nádraží Opava-východ nás vítá množství policie a novinářů. Do popředí vytahujeme vlajku „CHULIGANI Z BAZALŮ“ a za skandování pokřiků, kterým asistuje odpálená pyrotechnika, vycházíme vstříc Městským sadům. Jde vidět, že policie opravdu nic nepodcenila a neopakovalo se její pochybení z loňského března, kdy situaci v Opavě nezvládla. Asi v polovině trasy se trhá část bandy a prohání domácí, ovšem ihned je na místě aktivní PČR. Touto dobou před sektorem hostí postává početná ekipa domácích, i zde je policie nekompromisní a opavští zlobivci jsou rozehnáni policisty na koních.

 

sfc_fcb_18-19_3.jpg (405 KB)

 

Po klidném příchodu ke stadionu podstupujeme ne zrovna přísné prohlídky, sektor také není zajištěn kdoví jak bezpečně. Nicméně z každého rohu vyčuhuje kamera kriminalisty nebo přilba připraveného těžkooděnce. Polovinu tribuny plníme počtem 1050 Chacharů jednotně oděných v černé barvě, družební přátelé z Polska dorazili v počtu 117 osob se třemi vlajkami. Další asi dvě stovky fanoušků FCB pak zůstaly za branami bez vstupenek. Ti  se po nějaké době snaží dostat na stadion, ale jsou okamžitě zpacifikováni strážci zákona.

 

sfc_fcb_18-19_4.jpg (230 KB)

 

Ještě před výkopem věšíme na oplocení sektoru modrobílý transparent „VÍME O VÁS NA KAŽDÉM KROKU“, který později doplňují modré a bílé fólie. To už se ale hraje, z naší strany začínáme solidním fanděním, které však po inkasované brance uvadá a většina přítomných se ne a ne probrat. Nepomůže ani hecování pěti spíkrů. Někteří by si to měli uvědomit a vážit si toho, že dostali lístek a měli by odvést maximum, tak jako to chceme po hráčích, kteří svým výkonem bohužel také nevnesli onu „správnou vlnu“. Vlajka „OPAVÁCI“ změnila barvy a tak vznikla nová baníkovská zástava „OSTRAVACI“, vedle ní byla vyvěšena „CHzB“, „ULTRAS“ a tři katowické vlajky - „POLSKA“, „GzG“ a „Lebka“, dále se objevily „SLUŠOVICE“ a „BOFC“. Mimo výše zmíněnou prezentaci dále vytahujeme transparenty „OPAVŠTÍ PRÁSKAČI“ a „1/10“, které se týkaly událostí  z posledních týdnů. Ve druhém poločase „práskla“ v našem sektoru pětadvacítka červených ohňů a to bylo z naší strany vše.

 

sfc_fcb_18-19_5.jpg (175 KB)

 

Domácí samozřejmě vyprodali stadion, což dávalo tušit, že se budou prezentovat kartoniádou. To bylo jasné po spatření plachet ve vchodech na tribuny. Na dvou tribunách se tak v prvním poločase rozzářil žlutý nápis „PÝCHA SLEZSKA“ na modrém pozadí. Dle některých nečitelná (osobně se mi zase tak strašná nezdála), avšak na opavské nízké tribuny s množstvím vchodů a schodišť troufalá prezentace. Co se supportu týče, opavské publikum předvedlo to, co se na derby má, hučelo to jako v úle a celková atmosféra stála za to. Z optické stránky ještě předvedli choreografii složenou ze znaku SFC a FCB, kdy ten byl přeškrtnut. Pozadí u opavského znaku vyplnily žluté a modré kartóny, u baníkovského zase černé. Ve druhém poločase opavští v kotli vytahují pěkně namalovanou plachtu se znaky SFC a WKS s postavami v barvách těchto klubů s transparentem „20 LET SPOLEČNÝCH ÚSPĚCHŮ A PÁDŮ“. Poté ještě mávají velkým množstvím vlajek na tyčích.

 

sfc_fcb_18-19_6.jpg (223 KB)

 

Zápas končí zaslouženým vítězstvím domácích 2:1, hráči Baníku odcházejí s hlavami dolů, moc dobře vědí, co pro fanoušky znamená derby. I proto se den před zápasem vydala zhruba dvoustovka fans povzbudit hráče přímo na předzápasový trénink.

 

sfc_fcb_18-19_7.jpg (239 KB)

 

Po zápase míříme k nádraží a první konflikty s policií na sebe nenechají dlouho čekat. Ve městě se domácí radikálové snaží napadnout průvod FCB, zde ale opět tvrdě zasahuje policejní síla. Několik lidí je zatčeno a zraněno. Tento cirkus pokračuje téměř až k nádraží. Usedáme do vlaku a po půlhodince vystupujeme ve Svinově. Derby je za námi, převažuje zklamání z našeho výkonu a z toho, že se prakticky nic nestalo, v ulicích zvítězila policie a domácí prostředí uhájila Opava jak na zeleném pažitu, tak na tribunách…

Publikováno: 13.11.2018
Kategorie článků Blížící se zápas
07.08.2021 16:00

SK Dynamo České Budějovice
vs

FC Baník Ostrava
Kalendář zápasů
Tabulka
Tým Z S B
1. AC Sparta Praha 2 8:2 6
2. SK Slavia Praha 2 4:1 6
3. FC Viktoria Plzeň 2 4:2 6
4. 1. FC Slovácko 2 2:0 6
5. FC Baník Ostrava 2 5:2 3
6. FK Mladá Boleslav 2 4:2 3
7. SK Sigma Olomouc 2 5:5 3
8. SK Dynamo Č. Budějovice 2 1:1 3
9. FK Jablonec 2 1:3 3
10. MFK Karviná 2 3:3 2
11. FC Hradec Králové 2 2:2 2
12. FK Pardubice 2 4:5 1
13. Bohemians Praha 1905 2 2:3 1
14. FK Teplice 2 1:4 0
15. FC FASTAV Zlín 2 1:6 0
16. FC Slovan Liberec 2 0:6 0
Napsali o Baníku Poslední příspěvky fóra Partnerské weby
chacharwear_logo_6013d40bdc6c9.png (20 KB)
 

m_bb.png (28 KB)

Pro správné fungování používá tento web cookies. Setrváním na stránce s tímto souhlasíte. Více informací Souhlasím

Načítám, prosím vydržte...

Přihlášení uživatele