Chachaři.cz, Stránky Fans FC Baníku Ostrava.

MFK Havířov – FC Baník Ostrava U21 1:2

V dohrávaném utkání 14.kola divize, přijela naše juniorka do Havířova, kde se v krajském derby utkala s místním MFK. Havířov se krčí bezmocně na posledním místě divize, zato naše juniorka má úplně opačné starosti, hraje o postup zpět do MSFL (3.liga) Zápas měl zajímavý náboj také proto, že za MFK už nastopila jejich čerstvá hvězdná posila Peter Drozd, který je nám velice dobře známy, byl jednou z opor v mistrovské sezóně. Na utkání přišlo 1270 diváků, co bychom za takovou návštěvnost dali my?! Na začátku utkání domácí prezentovali plachtu se siluetou města s těžebními věžemi a zaťatou pěstí doplněné o nápis SÍLA MĚSTA HAVÍŘOV. Poté byly zapáleny dvě dýmovnice, které záhadně měnily barvu a následně bylo odpáleno množství modrých dýmů + dva žluté ohně, kvalitní :) Stadion se najednou zahalil do mlhy, a tak byl zápas na pár minut přerušen. Když sudí znovu zahájil zápas, netrvalo dlouho a Havířov se dostal do vedení, když Hančín z přímeho kopu centroval před bránu, ale míč prolétl až do branky. Neuběhlo ani pět minut a bylo vyrovnáno, Pavlík z blízka prostřelil gólmana. Do poločasu se na stavu 1:1 už nic nezměnilo. O poločase nás část musela odjet kvůli přípravy chorea na zápas se Slavii, takže druhý poločas popíšu podle toho co jsem slyšel. Ve druhé půli se za vítězstvím hnali domácí, ale postupně zahodili 7 obrovských šancí !!! Po průběhu hry se to zdá nemožné, ale tři minuty před koncem jsme dali vedoucí a zároveň vítězný gól, když se trefil hlavou Kučerňák. Za dnešní výkon bych hlavně pochválil gólmana Prepsla, který nás hodně podržel a jen díky němu si z Havířova vezeme důležité vítěství 2:1. MFK Havířov – FC Baník Ostrava U 21 1:2 (1:1) Branky: 27. Hančín – 31. Pavlík, 87. Kučerňák. Sestavy: Baník Ostrava U 21: Prepsl – Zawada, Pavlík, Cigánek, Križan – Mucha (65. Starý), Wojnar (82. Kučerňák), Hrtánek, Tomašák (57. Zapalač) - Prokeš,Vrťo. MFK Havířov: Pacovský - Hančín, Škoda, Drozd, L. Blažek - Pristáš (73. Lakatoš), Pliska (85. Bělan), Špička, Holý - Punčochář, Urban Tabulka Divize E po 15.kole: 1. SK Kravaře 33 2. FC Baník Ostrava B 32 3. Sokol Lázně Velké Losiny 25 4. FK Avízo Město Albrechtice 23 5. FC TVD Slavičín 22 6. FK Slavia Orlová-Lutyně 22 7. Jiskra Rýmařov 21 8. SK Hranice 20 9. FK Bystřice p. Hostýnem 20 10. EPO Frenštát p.R. 19 11. FC Elseremo Brumov 19 12. FC Velké Karlovice 19 13. FS Napajedla 17 14. FC Vsetín 15 15. SK Bohuslavice 15 16. MFK Havířov 9 Příští zápas odehraje naše juniorka příští neděli 16.3 od 14:30 na hřišti Kravař, půjde tedy o přímý boj o první místo, takže kdo nepojede do Katowic, tak ať aspoň vyrazí podpořit naše mladíky.
Publikováno: 10.03.2008