Chachaři.cz, Stránky Fans FC Baníku Ostrava.

Karviná - Baník 2:0 "Na Vás stačí ženy s dětmi"

Na "výjezd" do Karviné se těšil asi málokdo a dlouhý rádiový klid ohledně lístků pro hosty na klidu také nepřidával. Mezitím Karviná adresnou formou "vyprodala" domácí sektory a karty odkryla až prohlášením, že pro zvýšený zájem ze strany sponzorů uvolňují pro Baník pouze povinných 237 kusů do sektoru hostů. Zbytek tribuny za bránou byl údajně z časti obsazen permanentkáři, které již nebylo kam přesunout. Vstupenky na vyprodaný zápas karvinští souběžně rozdávali, kde se dalo. Skvělý příklad dělání fotbalu pro lidi.

Projednou jsme se s takovým kokotismem rozhodli bojovat s nadsázkou, jelikož padlo rozhodnutí vyslat do boje ženy a děti. Baník nám vyšel vstříc a poskytl nám všechny vstupenky k vlastní distribuci. Byť jsme jich nakonec klubu pár desítek vrátili, zájem byl slušný. Tomu přispělo i zajištění autobusové dopravy ze strany spolku Baník Baníku. Sladkou svačinu do sektoru zase obstaraly Baníčky - zkrátka to i přes šití akce horkou jehlou vypadalo na slušnou prdel.

POHLED ZE SEKTORU

Ochranka u vstupu sice dělala klasické kontroly, kdy jsme museli roztahovat připravený transparent i vlajku, ale pak už jsme měli celkem klid. Vyvěšujeme tedy vlajku "BANÍK", kterou doplňují ještě "Lipník nad Bečvou" a "Potěr fans", a připravujeme hlasivky k fandění. S nástupem hráčů zvedáme šály a s pomocí vedlejších sektorů, které byly také pod nadvládou Baníku, začínáme s fantastickým dopingem. Vy, kteří jste seděli u televize, nebo jste byli za stadionem, můžete namítat, že nás nebylo moc slyšet (hlavně v televizi), ale já jsem celý zápas stála čelem ke kotli a s čistým svědomím můžu říct, že celá tato neobvyklá sestava jela na maximum, a to celý zápas! Prostě nemáme tak pronikavý hlas jako muži.

Zasportovali jsme si při skákání na Baník pičo, chvilkama si odpovídali se sektorem z pravé strany, jindy jsme se zase hecovali se stranou levou a ani na chvilku jsme nepolevovali ve snažení. Nutno říct, že největší úspěchy měly překvapivě pokřiky jako "A.C.A.B.", "Český fotbal pro fanoušky" nebo písnička určená trenéru domácích :). Hluchých míst bylo minimum, jelikož i když jsem uvažovala, který chorál ještě nebyl, holky v kotli si vzpomněly dřív a rozjely to samy. Díky vám! :)

 

karvina_fcb_18-19_1.jpg (604 KB)

 

Poločas nás překvapil něčím, co na stadionech neznáme, a to téměř nulovou frontou na občerstvení :). Vyvěšujeme transparent „NA VÁS STAČÍ ŽENY S DĚTMI“ a připravujeme se k tomu, že ty naše kopyta dotlačíme k vítězství. Ve druhém poločase nasazujeme zbraně největší a sundáváme trička. Hráče jsme tím tak zaskočili, nebo spíše hlavně zaskočily, že přestali hrát, a my jsme prohrávali s týmem kandidujícím na sestup. Každopádně s fanděním nepolevujeme a hecujeme to ještě víc. Následuje naše jediná optická prezentace v podobě bílých balónků a nekonečného mávání na "Olé, Baník Ostrava". Spoustu z nás, netrénovaných, určitě bolí ruka ještě dnes :). V závěru zápasu, kdy jsme opravdu znechuceni přístupem hráčů a předvedenou hrou, uvažujeme, že sektor opustíme, ale nakonec se rozhodneme to hráčům po zápase vytmavit a užít si pokřiků z okolních sektorů, určených pro nás, jako Chacharky nejlepší u nás, a Holky, děkujem!

 

Po zápase připomínáme hráčům, proč hrají a také vyzýváme, že chceme zpátky ten bojovný Baník. Někteří hráči nezvládají kritiku a opouští hřiště téměř okamžitě. Zbytek týmu sice tleská, ovšem k pořádně rozjetému davu Chacharek a Chacharčat se neodváží přijít. Opouštíme tedy stadion značně rozčarovaní a úsměv na tvář nám vrátí až chlapi, kteří nás hlasitě vítají za stadionem.

POHLED ZPOZA PLOTU

Před stadionem se skupinky Chacharů začínají scházet hodinu před výkopem. Stánek s pivem je tou dobou již připraven, stejně jako mobilní záchody a četné antony. Nikdo nás tam nechtěl, ale všichni s námi počítali. Budoucí "sektor" označují zahradní židle, buben a inprovizovaný stánek se suvenýry. Chybí snad jen gril. Ultrasky ladí poslední detaily, za doprovodu "tajné" dopravní policie přijíždí autobus s radikálními matkami a dětmi - prostě bizár.

Deset minut před výkopem chystáme štafle, z domu unesenou televizi a natahujeme elektřinu z přilehlé kasy. Všechna čest karvinskému správci, že nás napojil a my tak z auta nemuseli tahat elektrocentrálu, kterou jsme pro všechny případy měli připravenou.

 

karvina_fcb_18-19_2.jpg (382 KB)Souběžně s výkopem začíná přenos, kterému přihlíží zhruba dvě stovky Chacharů. Support je zprvu sporadický, v průběhu zápasu se zlepšuje, byť se zdaleka nezapojují všichni. Hoří pyro, v jednom případě i během jízdy na kole :). Televize byla ve finále spíše  za trest, protože větší fekál by nebyl k vidění ani po přepnutí na EZO.TV. Výjimkou je záběr na sektor hostů s babama "do půl pasu", to člověka zahřeje.

S koncem zápasu slyšíme i přes tribunu, jak děvuchy s dětmi nakládají hráčům za předvedenou tužku. Snad z toho co viděly nebudou mít trvalé následky. My naopak osádku sektoru při odchodu ze stadionu soucitně a hlasitě vítáme. Uklízíme provizorní obývák a vydáváme se domů. Šance, že to z Karviné bude na dlouhou dobu naposledy, se přispěním našich hráčů snížila. Díky všem, kteří i přes nechuť vyrazili za brány stadionu a obzvláště díky ženám a dětem za kvalitní prezentaci na sektoru.

sepsali: Peter a Kimmi

Publikováno: 31.03.2019
Kategorie článků Blížící se zápas
07.08.2021 16:00

SK Dynamo České Budějovice
vs

FC Baník Ostrava
Kalendář zápasů
Tabulka
Tým Z S B
1. AC Sparta Praha 2 8:2 6
2. SK Slavia Praha 2 4:1 6
3. FC Viktoria Plzeň 2 4:2 6
4. 1. FC Slovácko 2 2:0 6
5. FC Baník Ostrava 2 5:2 3
6. FK Mladá Boleslav 2 4:2 3
7. SK Sigma Olomouc 2 5:5 3
8. SK Dynamo Č. Budějovice 2 1:1 3
9. FK Jablonec 2 1:3 3
10. MFK Karviná 2 3:3 2
11. FC Hradec Králové 2 2:2 2
12. FK Pardubice 2 4:5 1
13. Bohemians Praha 1905 2 2:3 1
14. FK Teplice 2 1:4 0
15. FC FASTAV Zlín 2 1:6 0
16. FC Slovan Liberec 2 0:6 0
Napsali o Baníku Poslední příspěvky fóra Partnerské weby
chacharwear_logo_6013d40bdc6c9.png (20 KB)
 

m_bb.png (28 KB)

Pro správné fungování používá tento web cookies. Setrváním na stránce s tímto souhlasíte. Více informací Souhlasím

Načítám, prosím vydržte...

Přihlášení uživatele