Po týdnu plném emocí se zraky výjezďáků upínaly k sobotnímu ránu. Vystřízlivění po derby a pohárovém semifinále přišlo právě na svinovském nástupišti, kde postávala hrstka tradičních věrných. Ti se ještě na vlak načekali více než půlhodinu.
Ve vlaku probíhala narozeninová párty jednoho z nás, nebyla nouze o dort, drinky, chyběly snad jen ty fotbalové svíčky :-). Vlaková výprava byla zakončena - jak už jsme zvyklí – v Rychnově u Jablonce, tam proběhl obligátní přestup na autobus, ale PČR zřejmě nezajistila autobusy a řidič požadoval úhradu jízdného. Nakonec neúspěšně. Jiná vlaková skupinka zakotvila v místní hospodě a uzavřená společnost šipkařů se v tu ránu proměnila na otevřenou společnost Chacharů. V Jablonci se zbytek vlakových klasicky motal v okolí stadionu a nákupního centra, kde místa pro své vozy nalezli automobiloví. Čas výkopu se ale blížil, vodní radovánky v přehradě nám počasí nedovolilo, a tak jsme zamířili na stadion.
Sektor hostí naplněný počtem 362 osob (9 GKS) byl příkladně ověšen, kdy všechny reprezentovala hlavní zástava „VLAJKONOŠI DOMÁCÍ“. Z oplocení byl sektor baníkovských vlajkonošů dirigován dvěma až třemi spíkry a osazenstvo nejvěrnějších fanatiků spolu s akustikou udělalo své – celý zápas jsme se bavili skvělým supportem a nevadil nám ani čtyřbrankový debakl našich fotbalistů. Vytáhli jsme šály, zaskákali jsme si, zamávali tričky, ukázali jsme svá nahá těla, k chorálům většina sektoru chvályhodně zapojovala ruce nad hlavou, zkrátka probíhala zábava při fandění i přes negativní stav na zeleném pažitu.
Domácí fanoušci se sešli za vlajkou „SUBURB BITCHES CLUB“ v počtu cca 60 hlav, když téměř třetinu jabloneckého kotle tvořila děvčata. Zelenobílí si připravili i optickou prezentaci, a sice malůvku maskovaného fanatika, lemovanou pásy zeleného igelitu. Jejich fandění k našemu sektoru příliš nedoléhalo. Celkově se na jablonecké Střelnici objevily necelé tři tisícovky diváků.
Po skončení zápasu jsme při „děkovačce“ hráčům zdůraznili důležitost pohárového finále a nečekaně jsme byli hned vypuštěni ze sektoru. Neobvyklý krok policie po chvíli znamenal promísení domácích s hosty. Konflikt na sebe nenechal dlouho čekat a při cestě k nádraží skončil s přeraženým nosem a s pouty na rukou zmatený baníkovec, který přímo před autem kripa napadl čtyři domácí s šálami. Následoval vlakový přesun do Nymburka, odkud jsme pak se značným zpožděním vyrazili zpět do Ostravy.
Baník tak po základní části skončil na pátém místě, což znamená, že do Jablonce se v rámci nadstavby podíváme opět za dva týdny, před tím však zamíříme na Letenskou pláň. V sobotu všichni na Letnou! KING BANÍK!
Tým | Z | S | B | |
---|---|---|---|---|
1. | AC Sparta Praha | 30 | 70:29 | 68 |
2. | SK Slavia Praha | 30 | 81:25 | 66 |
3. | FC Viktoria Plzeň | 30 | 55:29 | 57 |
4. | Bohemians Praha 1905 | 30 | 53:49 | 48 |
5. | 1. FC Slovácko | 30 | 36:38 | 46 |
6. | SK Sigma Olomouc | 30 | 45:40 | 41 |
7. | FC Slovan Liberec | 30 | 39:43 | 38 |
8. | FC Hradec Králové | 30 | 34:40 | 38 |
9. | FK Mladá Boleslav | 30 | 39:42 | 37 |
10. | SK Dynamo Č. Budějovice | 30 | 35:54 | 35 |
11. | FK Jablonec | 30 | 46:57 | 35 |
12. | FC Baník Ostrava | 30 | 43:42 | 35 |
13. | FK Teplice | 30 | 38:63 | 32 |
14. | FC Zbrojovka Brno | 30 | 40:56 | 31 |
15. | FK Pardubice | 30 | 29:58 | 28 |
16. | FC Trinity Zlín | 30 | 37:55 | 26 |