Chachaři.cz, Stránky Fans FC Baníku Ostrava.

Jablonec - Baník 2:0 "Sundejte dresy"

Další zápas o holé přežití v první lize, tentokrát v dalekém Jablonci. Opět před zápasem bylo několik otazníků... Ustojí trenér Kučera další ztrátu? Předvedou hráči nějaký koukatelný výkon a dostanou soupeře alespoň pod tlak? Padne do sítě domácích nějaká ta branka? Dokopne někdo z našich borců z rohového kopu dále, než na prvního hráče na přední tyči? Budou mít hráči alespoň zašpiněné dresy od bojovnosti? Zaplníme sektor pro hosty? Vyvede se připravená choreografie? Vlakoví si pokládali otázku, zda-li tentokrát nenaletí na nějakého aktivního průvodčího, díky kterému by opětovně prozkoumávali bary a hospody v Pardubicích či jiných městech. Na některé otázky se odpovídá poměrně snadno, ovšem některé odpovědi dělají vrásky i těm největším optimistům z řad naší scény.
 
Do Jablonce nad Nisou se tedy sjelo všemi možnými způsoby 331 (2 GKS) fanoušků a fanynek našeho klubu, kteří tak zaplnili sektor hostí velmi sympaticky a více než zdvojnásobili svůj počet, kterým jsme se prezentovali při své poslední návštěvě tohoto stánku. Akustický projev byl na současnou situaci v týmu poměrně dobrý, lepší chvíle hlavně v první půlce převažovaly ty slabší, pár slabších pasáží se našlo, ovšem pozitiv bylo více. Druhý poločas, zejména po inkasovaných brankách byl slabší, není divu, že spousta fanoušků ztratila chuť fandit více, protože na hřišti se odehrávala další tragikomedie a v hlavní roli byli opět borci v bílých dresech. Během zápasu ještě zahořely nějaké ty ohně, ale nic velkého.
 
Jelikož v naší situaci je každý zápas důležitý a vzhledem k výsledkům ostatních týmů, kteří bojují o záchranu a sbírají body jak se jim zachce, tak si nemůžeme vybírat soupeře, nemůžeme hledat výmluvy v tom, že soupeř je moc silný. Momentálně prostě musíme porážet ty silné! 

jablonec_fcb_17-18_1.jpg (497 KB)

Tomuto tématu také byla věnována choreografie, nad hlavy byla vytažena plachta, na které byla vyobrazena podobizna výrazné historické osobnosti a to Winstona Churchilla a k tomu byl vytažen jeho citát: ‘‘Bez vítězství není přežití!‘‘. Celou prezentaci doplňovaly lesklé fólie. Těm předcházely fólie černé spolu s nápisem "Nejtemnější hodina" - film, kde znění transparentu na plotě zaznělo.

jablonec_fcb_17-18_2.jpg (454 KB)
 
Pár slov k domácím... Ti se slezli ve svém obvyklém sektoru v obvyklém počtu za vlajkou "Suburb bitches club" a snažili se bavit fanděním, bohužel do sektoru hostí moc slyšet nebyli. Měli také připravenou optickou prezentaci, kdy na plachtě měli vyobrazen obrys vlajky, válečku a pyrotechniky a k tomu nápis "Love this game". Na tribuně nechyběla také již klasická a místy otravná řehtačka, ale tohle už k tomuto stadionu prostě patří.
 
Baník zápas prohrává 2:0 a to neunáší prakticky celý sektor hostí, kdy ke konci druhého poločasu jsou sundány vlajky a začíná se vyvolávat odvolání trenéra Kučery. Také se čeká na konec zápasu, je jasné, že hráči budou sepsuti za další špatný výkon. Po skončení zápasu se tak odehrává hodně emotivní "děkovačka", hráči nastoupení před sektorem a prakticky každý jim má co říct, bohužel v té vřavě asi k hráčům nic moc konstruktivního nedolehne. Jsou ovšem vyzváni k sundání dresů, což po minimálně páté výzvě učiní, i když některým to není po chuti. Za tyhle výkony si nezasloužíte nic jiného a to bez výjimky, jste jeden tým a je třeba si uvědomit, že nehrajete za nějaký provinční tým bez fanoušků! Dresy vám budou v případě důstojných výkonů a výsledků navráceny do jednoho! Frustrace ze situace byla z hráčského kádru vidět nejvíce na Milanu Barošovi, který si s některými fanoušky vyměnil pár peprných slov, bohužel emoce a horké hlavy vyhrály nad rozumem.

jablonec_fcb_17-18_3.jpg (104 KB)
 
Po zápase byl odvolán trenér Kučera, který se tak zařadí do kategorie Frňky a jemu podobných. Koukatelného výkonu jsme se také moc nedočkali, střel a tlaku v zápase bylo pomálu. Stejně tak jsme se nedočkali žádné branky v síti Jablonce a rohy kopeme pořád tak špatně, že je pravděpodobnější, že dostaneme branku z brejku, než že ji vsítíme my. Dresy měli zašpiněné pouze dva hráči a to Fillo a nejvíce Poznar, který ačkoliv nemá tolik fotbalového umu, tak jeho bojovnost je příkladná a kdyby ji měli všichni takovou, tak máme jistě bodů více než nyní. Sektor hostí jsme zaplnili velice slušně a choreografie vyšla dobře. Vlakoví se dostali bez problému domů, čerti tentokrát nezlobili, takže žádná noční after party v Pardubicích se nekonala. Tolik k otázkám z úvodu článku, z odpovědí je jasně vidět, jak těžký život mají fandové Baníku.
 
Hned ve středu je na programu pohár v Boleslavi a pak důležitý zápas ve Vítkovicích, proti Dukle! Všichni musíme podporovat Baník, alespoň my si svoje odvést musíme!

sepsal: Matus

Do čapky se v Jablonci vybralo 7.040 Kč, 2 Libry, 11,6 zlotých, 10 forintů, 3,7 euro a 20 dinárů. Všem, kteří přispěli, děkujeme. Peníze budou použity na pokrytí nákladů spojených s návštěvou družebních přátel v Teplicích, Jablonci a Boleslavi.
Publikováno: 12.03.2018
Kategorie článků Blížící se zápas
05.12.2021 15:00

FC Baník Ostrava
vs

SK Dynamo České Budějovice
Kalendář zápasů
Tabulka
Tým Z S B
1. SK Slavia Praha 16 45:11 41
2. FC Viktoria Plzeň 16 31:12 38
3. AC Sparta Praha 16 38:20 36
4. 1. FC Slovácko 16 33:17 35
5. FC Baník Ostrava 16 31:21 29
6. FC Hradec Králové 16 22:22 24
7. FK Mladá Boleslav 16 26:23 23
8. SK Sigma Olomouc 16 29:24 21
9. SK Dynamo Č. Budějovice 16 23:25 21
10. FC Slovan Liberec 16 16:23 20
11. Bohemians Praha 1905 16 24:35 18
12. FC FASTAV Zlín 16 19:31 15
13. FK Jablonec 16 11:29 13
14. FK Pardubice 16 19:35 11
15. MFK Karviná 16 14:31 5
16. FK Teplice 16 13:35 5
Napsali o Baníku Poslední příspěvky fóra Partnerské weby
chacharwear_logo_6013d40bdc6c9.png (20 KB)
 

m_bb.png (28 KB)

Pro správné fungování používá tento web cookies. Setrváním na stránce s tímto souhlasíte. Více informací Souhlasím

Načítám, prosím vydržte...

Přihlášení uživatele