Chachaři.cz, Stránky Fans FC Baníku Ostrava.

Hodnocení jara 2008 !!!

Jaro s podařeným závěrem máme úspěšně za sebou, takže je nejvyšší čas na tradiční zhodnocení, které je tentokrát pojato jako hlasování administrátorů našich stránek.

 

Fotbal:

 

Nejlepší hráč :

 

 Václav Svěrkoš (7 hlasů) - Nejlepším hráčem asi může být vyhlášen těžko někdo jiný než Venca Svěrkoš, který se po slabším podzimu prostřílel na trůn ligového krále střelců i do reprezentace. K tomu všemu má navíc stoprocentně modrobílé srdce..

 

Nejhorší hráč :

 

 Petr Čoupek (3) - No, tradiční adept :) Je ale třeba říct, že jaro je jeho jedno z nejvíce vydařených období (dokonce byl v jednom případě označen za nejlepšího hráče :). Přesto jeho občasné minely vytvářely před naší brankou celkem dusno.

 

Největší překvapení :

 

 Lukáš Magera (4) - Lukáš Magera dokončil proměnu z takřka nechtěného hráče na oblíbence Bazalů, když společně se Svěrkym vytvořili nejproduktivnější ligovou dvojici útočníků

 

Aleš Neuwirth (4) - Aleš Neuwirth se po delším zranění dostat do fantastické formy a znamenal jistotu v zadních řadách. Vynikající comeback.

 

Největší zklamání :

 

V této kategorii se nevyskytlo příliš mnoho hlasů, na jaře hrál tým opravdu dobře. Přesto jsme možná více očekávali od:

 

František Rajtoral  - určitě nehrál špatně, přesto ale bylo očekávání, že bude zářit trochu větší.

 

David Bystroň - jaro nebylo nejlepším Bystroňovým obdobím, některé zápasy odehrál trochu jakoby bez zájmu.

 

Nejlepší zápas:

 

 Sparta-Baník 1:2 (4) - vítězství na Spartě je vždy dvojnásobným vítězstvím. Baníku se to letos navíc podařilo v jednom z klíčových zápasů v boji o pohárovou Evropu.

 

 FCB-Slavia 2:2 (3) - asi nejdramatičtější zápas, kdy depresivní stavy a hlavy složené v dlaních střídaly okamžiky euforie. Hráči dokázali Slavii dvakrát vrátit úder, což se v minulosti moc často nestávalo..

 

Nejhorší zápas:

 

 Olomouc - Baník 1:0 (8) - Suverénně nejhorší zápas. Olomouc  vstřelil branku na kterou Baník už nedokázal reagovat. Statickou hru našeho mužstva podtrhlo, že se nedokázala najít střelecká náhrada za vykartované duo Magera-Svěrkoš.

 

 

 

Fanoušci:

 

Nejlepší support doma:

 

 Baník - Slavia (8) - zmíněný zápas se Slavií se suverénně zařazuje na vítěznou pozici. Skvělá návštěva a dramatičnost utkání vyburcovalo ostravské publikum k nadstandardnímu výkonu. Dobrá práce, chachaři.

 

Nejlepší support venku:

 

Teplice - Baník (6) - Potvrdilo se, že po slabém výjezdu (Olomouc) ten další stojí většinou za to. Uvolněná atmosféra, skvělý počet (na 20.15 v neděli), nepřetržitý support vyplňoval poloprázdná Stínadla.

 

Nejlepší choreo:

 

 Baník - Bohemians (8) - nejlepší nakonec, takže tím nejlepším (mimo jiných vynikajících - Slavia, Brno) choreografií jsme mohli vidět na posledním zápase. Vysokorozpočtová kartoniáda s Bazalbubem a písmeny BP na červeno-bílo-modrém podkladu patří k tomu nejlepšímu co měly Bazaly tu čest vidět.

 

Nejlepší výjezd:

 

Teplice - Baník (4) - Kromě skvělé atmosféry si v Teplicích užili především vlakoví fans, kteří byli nuceni díky odjezdu vlaku zůstat v Teplicích a tuto noc si proměnili ve veselou noční párty, kterou dobový článek popisuje jako „25 hodin zábavy":)

 

Nejhorší výjezd:

 

Olomouc - Baník (7) - suverénně nejhorší výjezd. Ostravské večerky & nonstopy zase jednou vypustily osazenstvo na denní světlo a podle toho výjezd vypadal. Polehávající postavy, střepy z flašek, slabá podpora v hledišti..

 

 

 

Celkově:

 

Nejlepší z jara:

 

Pohár UEFA - Baník po tříleté pauze opět v Evropě! Cíl týmu byl dosažen, fans můžou začít šetřit.

 

Útočná hra - To co Baník naznačil už loňské jaro se přes podzim ukázalo letos na jaře v plné síle. Ne že by nebyly zápasy, kdy jsme nevypadali jako Holanďani v osmdesátých letech, ale byla jich spíše menšina. Většinou se na to dalo hodně dobře dívat.

 

Výjezdové počty - Tradiční síla Baníku ve které jsme už léta nepřekonatelní. Další léta to doufejme i vydrží.

 

Svěrky v repre - Svěrkyho formu už nemohl ignorovat ani konzervativní trenér  Karel-vezmu do repre všechny co sestupují nebo už nedali rok gól-Bruckner. Doufejme že se Venca na Euro skutečně podívá.

 

Vlajkonoši domácí - vynikající nová flaga, kterou fans Baníku definitivně na venkovních výjezdech potvrzují, kterýže sektor je skutečně ten domácí.

 

 

Nejhorší z jara:

 

Smrt fanouška - tragická smrt Jiřího Běláka při výjezdu do Prahy pro nás zůstane provždy bohužel smutnou událostí..

 

Konflikt na Letné ve vlastních řadách - vypjaté emoce způsobily mnohokrát probíraný konflikt mezi fans a trenérem, který byl oboustranně nešťastný. Problém byl naštěstí v následujícím týdnu zažehnán vzájemnou diskuzí.

 

Chování  fans - Olomouc, Sparta, Bohemka - k již zmíněným událostem by se dalo ještě přiřadit závěrečné skandování „Bohemka", což je už přece jen trošku moc, potlesk bohatě stačí.

 

 

Hlasovali: Bender, Entr, haVaj, ČNL, skslezska, Cactus, ynezz, gigo, Paul

 

Ještě bych tu přihodil jedno shrnutí tentokrát obrazem.

 

 

 

Díky všem!

Publikováno: 26.05.2008
Kategorie článků Blížící se zápas
31.10.2021 15:00

FC Baník Ostrava
vs

AC Sparta Praha
Kalendář zápasů
Tabulka
Tým Z S B
1. FC Viktoria Plzeň 12 23:8 33
2. AC Sparta Praha 12 30:11 29
3. 1. FC Slovácko 12 22:12 28
4. SK Slavia Praha 11 29:11 26
5. FC Baník Ostrava 11 22:13 22
6. FC Hradec Králové 12 16:16 19
7. SK Sigma Olomouc 11 22:17 16
8. SK Dynamo Č. Budějovice 12 17:17 15
9. FK Mladá Boleslav 12 20:19 14
10. Bohemians Praha 1905 12 17:26 12
11. FC Slovan Liberec 12 9:18 11
12. FK Jablonec 12 10:22 11
13. FC FASTAV Zlín 12 15:28 10
14. FK Pardubice 12 15:23 7
15. FK Teplice 12 9:24 5
16. MFK Karviná 11 10:21 4
Napsali o Baníku Poslední příspěvky fóra Partnerské weby
chacharwear_logo_6013d40bdc6c9.png (20 KB)
 

m_bb.png (28 KB)

Pro správné fungování používá tento web cookies. Setrváním na stránce s tímto souhlasíte. Více informací Souhlasím

Načítám, prosím vydržte...

Přihlášení uživatele