Chachaři.cz, Stránky Fans FC Baníku Ostrava.

GKS Katowice - GKS Jastrzębie 2:1 – Liga je liga

Důležitý ligový zápas ve kterém se mělo ukázat, jestli má Gieksa na to udržet se na špici třetí ligy nebo zůstane v průměru tabulky. Hosté z Jastrzembie se nacházeli na druhém místě tabulky, pro Katowice proto nepřicházelo v úvahu nic jiného než výhra.

Přes nevlídné počasí a zimu (!!!) se na Bukowej nakonec sešla slušná návštěva, odhadem 5 – 6 tisíc (?).

Katowice mají kvůli špatnému technickému stavu zavřenou tribunu na které se nachází sektor hostů. Po dohodě proto byli fans Jastrzębie na hlavní tribuně v krajním sektoru 6. Po pěti minutách zápasu, ale došlo k prvním potyčkám (Jastrzębie údajně přešlo do vedlejšího sektoru) a po chvíli někteří hostující fans utíkají přes plot na hřiště. Vzniká docela šílený chaos, kdy je na hřišti najednou daleko více lidí než dvě jedenáctky fotbalistů.

Rozhodčí přerušuje hru a tak pět minut se čeká než se situace uklidní. Bandy pobíhají okolo tribun sem a tam, veselé.

Po zklidnění se hraje fotbal a nemá vůbec špatnou úroveň. Jastrzębie ze začátku Gieksu tlačí a skoro ji nepouští přes polovinu. Katowice hru postupně vyrovnávají a na konci první půle jsou už lepším týmem.

Support je slušný, množství chorálů, které se za poločas vystřídají se dá jenom závidět. V prvním poločase fandí hlavně kotel, tribuna se přidává spíše sporadicky, což se ale změní ve druhém poločase. Domácí měli vyvěšenu plachtu „Sportgemeinschaft Dynamo Dresden“, nejlepší choreo pak byly zelenožluté vlajky uprostřed a hořící prskavky po stranách.

V druhém poločase nejdříve Jastrzębie dává po katowické chybě v obraně gól na který po pár minutách Gieksa odpovídá vyrovnáním. Atmosféra se skvěle rozjíždí, fandí celý stadión a k všeobecné radosti Katowice po krásném centru rozhodují zápas druhou brankou. Rozhodčí pak ještě neuznává hostům branku kvůli údajnému ofsajdu, což hosty srazí do kolen ze kterých se už nezvednou.

Po skórování nastává boj na druhé frontě, kde se k bráně sbíhají fans z kotle. Těžko říct, co se přesně dělo, pravděpodobně se u brány ukázali fans z Jastrzębie. Přijíždí policejní auta a za chvíli se rozléhá střelba gumových projektilů jak někde u Verdunu. Ke slovu přicházejí i vodní děla, což v té kose muselo být fakt extra. Opravdu těžko říct co se přesně dělo, každopádně jsou po zápase před stadiónem vidět dvě převrácená policejní auta.

Po dramatické závěru, kdy měli hosté ještě nějaké šance zápas končí (gratulace Giekse!), takže je čas se jet domů vyspat na zítřejší Spartu. Pár fotek ze zápasu najdete zde , videa budou až po náročném víkendu.

Publikováno: 14.10.2006