Chachaři.cz, Stránky Fans FC Baníku Ostrava.

Fotbalová odysea 2013

Úvod:

Během ligové sezóny 2007/08 došlo ke zpřísnění norem na fotbalových stadionech po sérii neúnosných excesů ze strany agresivních fanoušků vrcholící na slavném derby pražských S, kde došlo ke statisícovým škodám. Především zásluhou vrcholných činovníků Ivo Lubase, Pavla Mokrého a Jaroslava Vacka byla nastartována revoluce, která navždy změnila tvář českého fotbalu..

20.4.2013 FC Okna Vjačka Baník Ostrava - AC Tesco Sparta Praha

Sobotní odpoledne je jako stvořené pro jeden z rozhodujích zápasů 1. Lubas-Mokré ligy, kdy se střetnou dva tradiční rivalové - Okna Vjačka versus Tesco Praha.. Vzrušená nálada domácích fanoušků je vidět všude okolo zbrusu nového Národního sportovního centra Morava. Moderní třípatrové parkoviště je zaplněno do posledního místečka, mezi přicházejícími fanoušky jsou vidět šály domácího Vjačka Baníku i spřízněných Vítkovic, které letos v lize bojují o pohár UEFA.

Obří rudý nápis NSCM spolu s půlenou vlajkou Baníku-Vítkovic vítá tisícihlavé davy. První návštěvníci vstupují do bezpečnostní Zóny 1, kde jsou podrobeni neškodným účinkům rentgenových paprsků - výsledek této kontroly vizuálně zhodnocují speciálně k tomuto účelu vyškolení pracovníci.

Zóna 2 je představována obřím magnetem, který potenciálním agresorům doslova vysává z kapes nebezpečné vystřelovací nože, sekery či nastartované motorové pily. Na případné porušovatele zákona jsou zde připravena propadliště, kterými výtržníci okamžitě padají do připravených policejních cel.

Jako poslední zóna následuje důkladná osobní prohlídka prováděna na každé osobě třemi specialisty, přičemž každý z nich má za úkol prohledat různé části těla.

Poté se již před návštěvníkem otevírá  úchvatná scenérie stadionu Morava - třicet tisíc polstrovaných sedaček se leskne v záblescích nejmodernějších reflektorů, atletický tartan (speciálně rozšířený pro běh na 120 kilometrů překážek koní ) svítí oranžovou novotou povrchu.

U stánku je možno okamžitě koupit bezpečnou pyrotechniku (svítící rohy, blikající ukazovátka, fosforeskující náramky) či předměty určené ke slušnému povzbuzování svého týmu (plastové píšťalky, bubínky o průměru 15 cm + dřevěná palička, žertovný klakson).

Každý divák má pochopitelně rezervovanou svou pohodlnou sedačku, která je mu vyhrazena a do které je po dosednutí přichycen speciálními klepety, čímž je zcela zabráněno vstávání z místa, tak nechvalně známému z minulosti.

Svůj sektor mají samozřejmě vyhrazen i fanoušci hostí, kteří dnes zcela naplňují limit 20 osob stanovený svazem. Všech 20 osob bylo samozřejmě tři měsíce dopředu ohlášeno sekretariátem Tesca Sparty (občanské průkazy, otisk prstu, jméno matky za svobodna, kompletní seznam dětských nemocí).

Zápas začíná obří projekcí na zavěšené LCD kostce: „Vítek - Baník: navždy spolu" a z reproduktorů zní klubová hymna „Modrobílej svět" v podání naší stálice pop music dvacetileté Ewy Farné.

Sparťanští fotbalisté nastupují v tradičních klubových barvách modrá-červená-tygrovitě žíhaná, Baník pak v oblíbené modré a bílé spolu s růžovo žlutými proužkovanými štulpnami.

Oficiální kotel Baníku Ostrava (Jaroslav Padrný - Ostrava-Dubina, Josef Točený - Rychvald a Jindřich Zápotočný - Rychaltice-střed) zahajují pokřikem: „Baník do toho, Baník vyhraje! „  čímž startují  mohutný support ke kterému se připojují i matky s dětmi u prsou v kojeneckém Sunar sektoru.

Nejtvrdší jádro v Mitall steel sektoru neohroženě tlesá v pravidelném rytmu dlaněmi, což dává dohromady neuvěřitelný zvukový efekt!

Z obrazovky LCD kostky z pražské lóže kynou nadšeným davům střídavě Ivo Lubas a Pavel Mokrý, komentář přímo přenášený do reproduktorů zprostředkovává zasloužilý umělec Jaromír Bosák.

Zatímco na hřišti probíhá strhující zápas nejvyšší světové úrovně, diváci se mohou bavit i jinak. Na stadionu jsou připraveny kulečníkové stoly či  jacuzi vířivky s horkou vodou. Je možnost využít thajských masáží, zúčastnit se lidové slavnosti s opékáním prasete nebo se svézt v průhledném vodním tobogánu, jenž vede přímo nad hrací plochou.

Po skončení zápasu (v němž mimochodem těsně zvítězili domácí 2:1, čímž si každý hráč  vysloužil od sponzora tři zbrusunová eurookna) se šťastné rodiny rozcházejí do svých domovů. Maminky ve sváteční šatech s ratolestmi ulepenými od cukrové vaty za ruku, tátové v dobré náladě po dvou třetinkách nealkoholického piva.

Krásný zápas, o kterém si budou všichni ještě dlouho povídat v pondělí ráno v práci či s hlavami pod sušáky kadeřníka!


Publikováno: 08.04.2008
Kategorie článků Blížící se zápas
31.10.2021 15:00

FC Baník Ostrava
vs

AC Sparta Praha
Kalendář zápasů
Tabulka
Tým Z S B
1. FC Viktoria Plzeň 12 23:8 33
2. AC Sparta Praha 12 30:11 29
3. SK Slavia Praha 12 30:11 29
4. 1. FC Slovácko 12 22:12 28
5. FC Baník Ostrava 11 22:13 22
6. FC Hradec Králové 12 16:16 19
7. SK Sigma Olomouc 12 22:18 16
8. SK Dynamo Č. Budějovice 12 17:17 15
9. FK Mladá Boleslav 12 20:19 14
10. Bohemians Praha 1905 12 17:26 12
11. FC Slovan Liberec 12 9:18 11
12. FK Jablonec 12 10:22 11
13. FC FASTAV Zlín 12 15:28 10
14. FK Pardubice 12 15:23 7
15. FK Teplice 12 9:24 5
16. MFK Karviná 11 10:21 4
Napsali o Baníku Poslední příspěvky fóra Partnerské weby
chacharwear_logo_6013d40bdc6c9.png (20 KB)
 

m_bb.png (28 KB)

Pro správné fungování používá tento web cookies. Setrváním na stránce s tímto souhlasíte. Více informací Souhlasím

Načítám, prosím vydržte...

Přihlášení uživatele