Chachaři.cz, Stránky Fans FC Baníku Ostrava.

FK Jablonec - FC Baník 1:1 - Bodík ze severu

Fotky najdete zde .

V Jablonci nesněžilo, Baník neposkočil na druhé místo a dokonce jsme byli rádi i za to vyrovnání. Přesto to ale jinak nebyl na sever Čech špatný výlet..

Vyrážíme autově a už po cestě je vidět plno chachar vozů s vlajícími šálami a načatými rumy. Cestou se bavíme poslechem starých chorálů v mp3 v geniálním provedení jednoho z jejich autorů. Je srandovní si třeba uvědomit v jaké megazrychlené verzi teď zpíváme takové "Dresy bílé", které původně vznikly podle skladby skupiny Omega (u nás Brychtova Dívka s perlami ve vlasech)..

V Jablonci je překvapivě celkem teplo a dokonce svítí slunce, takže čepky a rukavice s sebou až na Boleslav. Sektor se pomalu zaplňuje (nakonec 425 FCB fans) a tak se fanoušci baví vylepováním vlepek přes staré sparťanské a podobně. Zajímavé je, že plno sedaček je z poháru UEFA popsaných černým fixem fanoušky Austrie Vídeň, vlepky tam asi neletí.

Zápas otevíráme hlasitým a jednotným supportem, který se udrží téměř po celý zápas (kvalitní líder na plotě). Hráči na hřišti do toho ale v takovém tempu nejdou a tak dostáváme klasický baníkovský otvírák, kdy Vaška překonává Baranek (který - pro některé - opravdu není z Prahy). Veliká škoda, že zafungovalo "nedáš-dostaneš", když předtím svou dobrou příležitost nevyužil Mičola.

Baník pak musel hrát dopředu, což jablonečtí hráči celkem solidně zvládali a i oni měli pár dobrých pozic na zakončení.

Po delší době se pouštíme do hodně dlouhého opakování "Kdo není zčuchaný" a je to kvalitní zábava. Stejně tak se dneska asi nejvíce ze všech pokusů chytá "Ja kocham Giekse", místy to zní docela hodně dobře, doufám že stane chorálem, co se bude zpívat úplně normálně.

Druhý poločas se Baník začíná prosazovat více - hlavička Marka nebo Čoupkova střela nebyly vůbec marnými pokusy. Po tlaku konečně Baník srovnává Frantou Rajtoralem (který hru výrazně oživil a je vidět jak nám chyběl).

V závěru Baranek celkem trvdě natlačil Čoupka na mantinel, který málem skončil někde na hlavní tribuně. Někdo hodil pivo na Otepku a sudí neuznal Zeherovi gól pro údajný Rajtoralův předchozí faul. Jsem na tuto situaci celkem zvědavý v televizi.

Po zápase je vyvoláván Franta Komňacký, kterému se tak dostává (zaslouženého) přivítání do české ligy a který nám přichází před sektor poděkovat a zatleskat.

Vzhledem k pohárovým ambicím asi musíme dnešní brát zápas jako ztrátu, které se začínají bohužel množit. Z hlediska pohárových nadějí bude zápas s Boleslaví (hraje se v neděli o půlnoci nebo tak nějak) hodně určující..


Hodnocení:

+ support
+ počet FCB fans
+ děkovačka Komňackému
+ na hru Baníku se dá dívat i když se gólově úplně nedaří

- další bodová ztráta
- nejmenovaný hráč, který je už několik zápasů do počtu

Góly:
3. M. Baranek
79. F. Rajtoral

FCB:
P. Vašek - R. Řezník , P. Cigánek (59. R. Zeher ), D. Bystroň , P. Čoupek - T. Mičola (59. F. Rajtoral ), T. Marek , R. Otepka , F. Metelka (73. V. Mišinský ) - L. Magera , V. Svěrkoš

Jablonec:
M. Špit - P. Zábojník (59. J. Krejčí ), M. Fukal , J. Homola , J. Hamouz - M. Baranek , F. Klapka , L. Loučka , J. Flachbart (77. V. Stožický ) - J. Svátek , L. Zelenka (84. D. Nulíček )

Rozhodčí:
Královec - Zlámal , Ubias

Diváci: 3650
Publikováno: 21.10.2007
Kategorie článků Blížící se zápas
31.07.2021 17:00

FC Baník Ostrava
vs

FC Fastav Zlín
Kalendář zápasů
Tabulka
Tým Z S B
1. AC Sparta Praha 1 3:2 3
2. FK Jablonec 1 1:0 3
3. FK Pardubice 1 2:2 1
4. MFK Karviná 1 2:2 1
5. FC Hradec Králové 1 1:1 1
6. Bohemians Praha 1905 1 1:1 1
7. SK Slavia Praha 0 0:0 0
8. FC Viktoria Plzeň 0 0:0 0
9. 1. FC Slovácko 0 0:0 0
10. FC Slovan Liberec 0 0:0 0
11. FK Teplice 0 0:0 0
12. FC FASTAV Zlín 0 0:0 0
13. SK Dynamo Č. Budějovice 0 0:0 0
14. FK Mladá Boleslav 0 0:0 0
15. SK Sigma Olomouc 1 2:3 0
16. FC Baník Ostrava 1 0:1 0
Napsali o Baníku Poslední příspěvky fóra Partnerské weby
chacharwear_logo_6013d40bdc6c9.png (20 KB)
 

m_bb.png (28 KB)

Pro správné fungování používá tento web cookies. Setrváním na stránce s tímto souhlasíte. Více informací Souhlasím

Načítám, prosím vydržte...

Přihlášení uživatele