Chachaři.cz, Stránky Fans FC Baníku Ostrava.

FC Slovácko - FCB 1:2 - Pelé, Maradona, Žůrek

Baník prohrává ve druhém poločase 0:1. Střihavka důrazným způsobem vyrovnává na 1:1. Baník nezačíná hrát na údržbu remízy, místo toho se dál tlačí dopředu a Žůrek krásným sólem zařizuje vítězství! Tak tohle tu už dlouho nebylo!

Zase jednou se na výjezd vydáváme vlakem, takže jsme překvapeni (i když bychom neměli být), že cesta Ostrava hl.n – Ostrava-Svinov trvá téměř dvacet minut. Začíná to vypadat, že tak přijdeme o náskok, který nám měl přinést dřívější vlak před oficiálem. Naštěstí si za Studénkou fíra vzpomene, že tam má i plyn (nebo co), takže zvyšuje rychost z 15 km/h na něco čím sice neroztrhne vlakový koridor, ale aspoň nám dává  naději, že uvidíme Přerov ještě tentýž den.

Do Hradiště se nakonec dostáváme naštěstí jen s půlhodinovým zpoždněním a okamžitě obsazujeme stůl v klasické hospodě. Rozjiždí se pivní a rumová smršť, takže jsme zvědaví jak nakonec dopadne video ze zápasu (skvěle :). Hospoda se zaplňuje baníkovci a nejrůznější plochy nálepkami. Nějaký závislák u automatu je o tři litry lehčí. Není nad pohodové pondělní odpoledne.

 


Přestává pršet, takže přesun na stadión je veselý a centrum UH se na chvíli zaplňuje modrobílými barvami. U brány to jde vyjímečně docela rychle, takže se náš sektor rychle plní, až je za chvíli úplně nacvakaný. Z ampliónů nás Slovácko obšťastňuje zřejmě novou klubovou hymnou – vidlácký metal, proti kterému je i taková Argema těžký kandidát na Grammy. Refrén „Slovácko sa nesúdí, Slovácko sa bije“ je tedy hodně velký úlet...

Hráči nastupují opět v oranžových dresech (kdy se konečně dočkáme druhé, venkovní sady dresů?). Ideální by pro Baník byl plný bodový zisk, aby částečně dotáhl špičku tabulky. Po dvou minutách se to ale zdá být vzdálenou utopií, protože dostáváme jeden z typických rychlých gólů po kterém jsem osobně začal pochybovat o vůbec nějakých bodech.

Už dlouho ale nebylo vidět tak natěšené fans, takže hlasový support je vynikající, domácí (přestože se snaží - slovácké peklo je slovácké peklo :) nemají nejmenší šanci. Hráči moc dobře cítí jakou dnes mají podporu a tlačí Slovácko na jeho půlce, ke gólu to ale nevede. Každopádně se mi hodně líbí, že se evidentně nehraje stylem beton obrana + nákopy dopředu a ono to nějak dopadne. Naopak je v pohybu celé mužstvo a záloha vypadá, že dělá to co má. Je vidět i dobrou hru křídel, kde dnes vyniká Rajtoral.

Druhý poločas se odehrává v podobném duchu, jen tlak Baníku ještě zesiluje. Při sérii rohů a šancí dostupuje naše fandění totální fanatičnosti, kterému prostě soupeř nemůže odolat. Střihavka se důrazně pokládá do míče a kotel se otřásá v základech. Po vyrovnání nenastává očekávaná údržba stavu, ale hráči cítí, že dnes mají na plný počet bodů a pokračují v neustálém útoku.

 

Žůrek dvě minuty před koncem famózně slalomuje a skóruje na 2:1. Kurva extáze.

Pro fanouška nejlepší možný průběh zápasu.

Na konci se ještě objevuje pár pronesených ohňů a pak dlouhá  děkovačka pro hráče.

Nechci opakovat závěr jako při minulém zápase, ale pro tenhle to platí dvojnásob. Pokud dáme v sobotu Kladno, tak zisk devíti bodů po pěti zápasech bude hodně slušný.

 

P.S. Zatáhnutí za ručku v motoráku, který se jenom POSUNUJE je opravdu geniální nápad...

Slovácko - FCB 1:2 (1:0)

Góly FCB:
73. D. Střihavka, 88. L. Žůrek

Góly Slovácko:
4. F. Roth

Slovácko:
P. Drobisz - P. Němčický, J. Rajnoch, D. Šuškavčevič, P. Dragoun - P. Kaspřák, M. Vozábal, R. Görner (77. F. Racko), F. Roth - M. Ivana (68. V. Malár), P. Vrána (85. V. Brožík)

FCB:
M. Raška - T. Marek, M. Klimpl, P. Besta, J. Hoffmann (46. L. Žůrek) - F. Rajtoral (69. L. Magera), D. Bystroň, R. Slončík, P. Tomašák (86. P. Čoupek) - A. Varadi, D. Střihavka

Žluté karty FCB:
15. J. Hoffmann, 76. D. Střihavka, 80. M. Klimpl

 

 

Rozhodčí: Královec - Kordula, Goňa

Žluté karty Slovácko:
11. D. Šuškavčevič, 47. R. Görner, 63. P. Drobisz

Rozhodčí: Královec - Kordula, Goňa

 

Publikováno: 23.08.2006
Kategorie článků Blížící se zápas
31.07.2021 17:00

FC Baník Ostrava
vs

FC Fastav Zlín
Kalendář zápasů
Tabulka
Tým Z S B
1. AC Sparta Praha 1 3:2 3
2. FK Jablonec 1 1:0 3
3. FK Pardubice 1 2:2 1
4. MFK Karviná 1 2:2 1
5. FC Hradec Králové 1 1:1 1
6. Bohemians Praha 1905 1 1:1 1
7. SK Slavia Praha 0 0:0 0
8. FC Viktoria Plzeň 0 0:0 0
9. 1. FC Slovácko 0 0:0 0
10. FC Slovan Liberec 0 0:0 0
11. FK Teplice 0 0:0 0
12. FC FASTAV Zlín 0 0:0 0
13. SK Dynamo Č. Budějovice 0 0:0 0
14. FK Mladá Boleslav 0 0:0 0
15. SK Sigma Olomouc 1 2:3 0
16. FC Baník Ostrava 1 0:1 0
Napsali o Baníku Poslední příspěvky fóra Partnerské weby
chacharwear_logo_6013d40bdc6c9.png (20 KB)
 

m_bb.png (28 KB)

Pro správné fungování používá tento web cookies. Setrváním na stránce s tímto souhlasíte. Více informací Souhlasím

Načítám, prosím vydržte...

Přihlášení uživatele