Chachaři.cz, Stránky Fans FC Baníku Ostrava.

FC Bohemians 1905 – FC Baník 0:2 – Klokan padl (tribuna ne)

Zásadní otázka – „Spadne, nespadne?“ byla zodpovězena po prvním Baník pičo a teď má Bohemka jistotu, že brigádníci šroubovali dobře a stadion jim do konce sezóny vydrží. Po zátěžové zkoušce od Baníku už může klidně přijet i Panathinaikos...


Celému zápasu předcházela šílená mediální masáž hlásající apokalypsu, která nastane v Ďolíčku po našem příjezdu. (Zdravíme redaktory Blesku! A když už nám mermomocí chcete dělat reklamu, tak se adresa píše rosfcb.com a ne rosfbc.com!)


Lístky jako obvykle neměly být k dostání. Po lehce nechutném předprodeji poslaných lístků na Bazalech si chachaři k dalším stovkám lístkům pomohli přes špatně nastavený prodej na Ticketstreamu. Myslím, že musela být docela sranda vidět jak stovky lístků mizí někde v Ostravě..


První výjezd na Bohemku je událostí a taky tomu odpovídá, jak to vypadá v Praze – desítky těžkooděnců, vrtulník nahoře, skupinky zpívajících chacharů v ulicích. Po několika pivech, vylepených vlepkách a zabavených zelenobílých šálách se většina baníkovců shromažďuje před stadionem. Na místě je možné si koupit lístek od mnoha fans, takže na stadion se dostali téměř všichni (původně jsem myslel, že tam byli všichni, ale ve Sportu byli nějaké fotky borců co se na fotbal dívali škvírou pod plotem, tak nevím..)


Tribuna v sektoru D vypadá překvapivě solidně, podle fotek to vypadalo daleko hůře. I když očití svědci tvrdili, že údržbáři Bohemky ještě před zápasem dotahovali nějaké matky.. Baníkovci zaplňují svůj sektor, navíc ovládají boční sektor C2, další se nachází i na hlavní tribuně (odkud později někteří přináší zelenobílé trofeje). Stadion mi určitě nepřišel „beznadějně vyprodaný“, bylo vidět desítky prázdých na hlavní tribuně.


Začíná zápas, naše hymna zní hodně dobře, natěšenost fans je znát. Protilehlý kotel Bohemky je taky dobře rozjetý. Je vidět, že jsou hodně sehraní a mají dostatek chorálů. Rozhodně je třeba je ocenit, až na pár momentů. Jejich chorál z mateřské školky, cosi jako: „Posero posranej z Ostravy..“ atd. byl hodně směšný a myslím, že na většinu FCB fans působil úplně opačně než byl zamýšlený. Pár hokejových pokřiků bych taky ještě celkem přešel, ale přezpívat naši hymnu textem „Bohemka z Vršovic...“ je už celkem síla. Ne že bychom měli na tu melodii nějakou ochrannou známku (taky ji máme z Polska), ale v rámci české ligy mi přijde dost ujeté vzít tak známý chorál konkurenčního klubu a předělat ho..


Fotbal se hrál od začátku solidní. Bylo vidět, že hráči Baníku jsou techničtější, což Bohemka vyrovnávala bojovností a někdy až přehnanou tvrdostí. Zákroky na Lukeše, Rajtorala (skluzy přes nohu) vypadaly hodně nebezpečně. Baník se nechal zatlačit, ale Bohemce se nevyplatilo bago na naší půlce, kdy přišla o míč, jenž se dostal ke Svěrkymu který šikovně obhazuje Sňozíka! (Podle Sportu to byl údajně ofsajd).


Kotel na tribuně D vybuchuje radostí, tribuna se začíná nebezpečně houpat, ale v té chvíli je to každému jedno, lešeňové trubky rozžhavené do ruda, matky jsou už na konci závitů, ale Lego tribuna drží.

Konečně se rozjíží i náš support a místy máme navrch nad domácími. Přesto se určitě nedá říct, že bychom v tomto směru zvítězili, občas to bylo hodně neorganizované..


Bohemka nehraje špatně, má místy celkem velký tlak ale k větší šanci to nevede, Nejlepší hráč byl určitě kapitán Slezák, který rozdával přihrávky a byl schopný si udělat hráče i individuálně. Hráči Bohemians na udržení v lize podle mě určitě mají.


Z Baníkovců rozhodně patřili k nejlepším Lukeš, Rajtoral a Bystroň. Druhý poločas se naši hráči možná až zbytečně zatahují na vlastní půli, ale obrana hraje v současné době hodně dobře. Mladí hráči jako Cigánek nebo Řezník jsou už teď oporami týmu. Nějak mi naopak uniká význam Mišinského pro hru..


Velká škoda střely Vency Svěrkoše, která končí na břevně..


Bohemáci vytahují choreo, nahoru jde levá a pravá strana, prostředek nějak zůstává dole, takže se už nikdy nedozvíme co hodnotého chtěli sdělit světu. O druhé připravené choreo s nápisem 3:0 už se raději ani nepokoušejí :) My se prezentujeme vlajkami na tyčích a modrobílými balonky, což na širokém sektoru vypadá dobře a velkou plachtou s nápisem Ticketstream - Chachaři 0:1 :)


Dobrý moment přichází, když domácí rozjíží odpovídání tribun zelená-bíla, na což my reagujeme po slově „bílá“ sborovým „modrá“.


Během druhého poločasu dochází v sektoru Birel i nealko, takže kdo má žízeň, tak si musí napustit vodu na na WC..


Když už to vypadá na závěrečné drama, doráží do sítě balón Lukáš Magera a „nejlepší fanoušci“ jsou najednou zticha. Zato u nás je totální bordel a euforie.


Následuje děkovačka hráčům za výborný výkon. Lépe jsme do nové sezóny vykročit nemohli. Děkovačku dostávají i bohemáci, uvidíme jak dlouho jim to vydrží.


Po zápase jsme tradičně drženi těžkooděnci a při pomlém přesunu k nádru na nás někteří fans Bohemians hážou flašky s vodou, což asi nemá cenu komentovat.. (Zajímavé, jak je to v novinách popsáno skoro naopak).


Skvělý výjezd, věřím že při dobrém počasí přijde na domácí zápas více než slušná návštěva.
Hodnocení:


+ skvělá atmosféra

+ kvalitní lešeňové trubky
+ hra Baníku
+ fans obou týmů
+ lidi na střeše okolních baráků, zvláště chlap ve střešním okně :)


- problémy s lístky
- hrdinové házející flašky
- „ukradená“ hymna
- manévry na nádražíGóly: 15. Svěrkoš, 87. Magera.

Rozhodčí: Jílek - Košec, Jiřík.

FCB: Vašek - Řezník, Cigánek, Bystroň, Čoupek - Rajtoral (90. Varadi),

Lukeš, Metelka, Mišinský (76. Tesařík) - Magera, Svěrkoš (69. Zeher).

Bohemians 1905: Sňozík - L. Marek, Rada, Lukáš, Šmarda - Kunášek, Slezák, Hašek, Rychlík (63. Kotyza) - Bálek, Bartek (73. Škoda).

Diváci: 6700


Publikováno: 06.08.2007
Kategorie článků Blížící se zápas
23.10.2021 19:00

MFK Karviná
vs

FC Baník Ostrava
Kalendář zápasů
Tabulka
Tým Z S B
1. FC Viktoria Plzeň 11 18:8 30
2. AC Sparta Praha 11 29:11 26
3. SK Slavia Praha 10 27:9 25
4. 1. FC Slovácko 11 21:12 25
5. FC Baník Ostrava 11 22:13 22
6. SK Sigma Olomouc 10 22:15 16
7. FC Hradec Králové 11 13:16 16
8. FK Mladá Boleslav 11 20:18 14
9. SK Dynamo Č. Budějovice 11 15:15 14
10. Bohemians Praha 1905 11 17:25 12
11. FK Jablonec 11 10:17 11
12. FC FASTAV Zlín 11 15:28 9
13. FC Slovan Liberec 11 7:18 8
14. FK Pardubice 11 15:23 6
15. FK Teplice 11 9:21 5
16. MFK Karviná 11 10:21 4
Napsali o Baníku Poslední příspěvky fóra Partnerské weby
chacharwear_logo_6013d40bdc6c9.png (20 KB)
 

m_bb.png (28 KB)

Pro správné fungování používá tento web cookies. Setrváním na stránce s tímto souhlasíte. Více informací Souhlasím

Načítám, prosím vydržte...

Přihlášení uživatele