Chachaři.cz, Stránky Fans FC Baníku Ostrava.

FC Baník – Sk Dynamo České Budějovice 5:1 – Exhibice

Poslední domácí zápasy bývají většinou divné. Už o nic nejde nebo utrpíme prohru jako v mistrovské sezóně (Sparta 0:2). Dnešní večer bylo vše úplně jinak.

Dusno, které panovalo celý den, neslibovalo žádný extra výkon. O to se lépe dívalo na to, co Baník od prvních minut předváděl. Je jasné, že Budějky už taky nemají moc o co hrát, ale prohrát nechce nikdo.

Ostravský bílý balet pod taktovkou Martina Lukeše se přesto ukázal v tom nejlepším světle. Už ve čtvrté minutě vymetl Cigánek síť budějovického Křížka a v ochozech bylo všem jasno, že tři body zůstanou doma.

Franta Rajtoral se v patnácté minutě nebál vystřelit a na ukazateli už svítila dvojka. Budějky naprosto marné, zralé na ručník jako Rocky v 4. dílu, když poprvé uviděl Ivana Draga. Pak zaúřadoval Lukáš Magera, kterému se v poslední době daří (a vypadá že je to záležitost psychiky) a dal hned dva góly. Škoda, že se nepovedl hatrick, opravdu jsem mu ho přál. Doufejme, že si formu schová pro příští sezonu.

Druhý poločas o poznání slabší, ale v tom horku je to celkem jasné. Dynamo snížilo Černým, aby následně dovršil bůra v náš prospěch David Střihavka. Nějak si nevzpomínám, kdy měl naposledy Baník střelce se 12 góly za sezonu...

Spontánní potlesk na konci zápasu byl dojemný a ne že ne.. Minimálně za jarní část si ho hráči stoprocentně zaslouží. Škoda podzimu, mohli bychom teď bojovat o úplně jiné příčky.

Je před námi ještě zápas v Teplicích a tak doufejme, že pátá pozice bude naše. Nechci být přehnaný optimista, ale pokud se přes léto podaří udržet současný kádr, tak věřím že za rok se o přední příčky nebude bít Matušovič, Kulič a Řepka, ale Lukeš, Rajtoral a Střihavka.. Tým na to máme.

Jo a že Slavia vyhraje zápas v poslední minutě je fakt maras..