Chachaři.cz, Stránky Fans FC Baníku Ostrava.

FC Baník Ostrava - Banská Bystrica 4:0

Další přípravné utkání se odehrálo na vítkovickém stadiónu (budoucí tzv. Morava aréna). S každou návštěvou musí být jasnější, proč si tento
svatostánek vybralo naše vedení za budoucí stadion. Kamenné schody (ochozy) vkusně lemují hrací plochu, hlavní tribunu šílený architekt vyzdobil
červeno-žluto-zelenými půlkruhy a tak se tímto dílem dostal do Top 5 evropského designu. Při každém rozehrání míče se z nedalekých Vítkovic
ozývá skřípění železniční vlečky a dodává tak, stejně jako přihlížející vítkovické haly z padesátých let, stadionu tu správnou ostravskou atmosféru.

Zápas začíná odumírajícím zpěvem hymny několika jedinců (celkem slušný oddíl). Vyjímečný zápas si nenechalo ujít cca 150 fans, které hned v první minutě potěší Magera gólem jak z Pro Evo 6. Baník má od té chvíle zápas pod kontrolou a dalším milým překvapením je výkon brankáře Vaška, který má několik kvalitních zákroků. V průběhu prvního poločasu se na stadionu objevuje i Forrest from Zlín a rozdává pár podpisů.

V době kdy odcházíme do baru Sprint pro druhé kelímkové pivo, dávají góly Střihavka a Besta, čemuž se nám nechce věřit, ale vypadá to, že na tom asi něco bude. Po přestávce bohužel kolabuje pivní servis baru Sprint, protože prý nebyli na takový nápor připraveni, takže za dopitou bečku žádnou náhradní nemají.

Druhý poločas se hraje hlavně ve středu pole, Baník s přehledem kontroluje hru. Největší změnu přinášejí tenisoví fanoušci s bubnem a trubkou, kteří pořvávají něco jako "Češi" a třískají mimo rytmus do toho jejich bubnu.

Na konečných 4:0 pak z penalty upravuje s přehledem Varadi, takže se dobrá věc podařila.

Závěr z dnešního zápasu je ten, že pokud se v lize vymění všechny týmy od Sparty po Olomouc za Banskou Bystricu, tak hrajeme o titul! :)

Publikováno: 10.02.2007