Chachaři.cz, Stránky Fans FC Baníku Ostrava.

Budějovice - Baník 3:0, "24 hodin za Baník"

Po zdlouhavé zimní pauze se konečně rozjela fotbalová liga. Los nás zavedl na nejvzdálenější výjezd jara, do Budějovic. Na tento zápas jsme díky dobrému času výkopu zvolili vlakový výjezd. Chuť a hlad po fotbale byla znát už na nádraží, kde přidělené vozy ihned zaplňují Chachaři, naštěstí jsme vpuštěni i do zbytku vagónů, za což patří velké díky.

Krátce po třinácté hodině přijíždíme do Českých Budějovic, kde se na náměstí občerstvíme a společně se pochodem vydáváme na Střelecký ostrov. Na sektoru se nás schází 461, včetně 18 příznivců GieKSy a třech fanatiků z Rybniku. Zápas začíná a my rozjíždíme kvalitní support, mimo klasické chorály zní stadionem i nový družební chorál, který měl svou premiéru v Katowicích na Spodek Super Cupu.

GieKSa & Baník,

jedna velká rodina...

Katowice & Ostrava,

družba v ohni kovaná.

Baník byl před začátkem zápasu jasným favoritem, ale to bohužel jen prvních pár minut. Po pár našich šancích byli najednou domácí lepším mužstvem. Už v první půli mohlo jít Dynamo do vedení, přičemž Zdeněk Ondrášek pouze orazítkoval břevno, poločas tak skončil 0:0.

Druhý poločas přichází na řadu optická prezentace z dílny Ultras, kdy nad zaplněným sektorem je roztažena malovaná plachta horníka držící bengálský oheň s pochodní. Celou choreografii doplňují šály našeho milovaného klubu, přední plot lemuje transparent "JEZDÍME Z MĚSTA DO MĚSTA A KLUB OD KLUBU, DOSTAT SEKTOR HOSTÍ DO VARU!" Po zmiňované odprezentované choreografii si na své přichází pyrotechnický oddíl a je zažehnuto několik červených rací a žluťáků.

První gól zápasu vsítil Filip Kubala, tento gól bohužel nebyl uznán kvůli ofsajdu, načež se podařilo skórovat domácímu celku o pár minut později. Poté už byli domácí jako na koni a přidali další dvě branky. Po vydařené zimní přípravě jsme tedy musely zkousnout hořkou porážku 3:0.  Domácí aktivní fanoušci bojkotují své domácí zápasy, jelikož nejsou spokojeni s vedením klubu, v jejich kotli je pouze rozprostřena plachta s jediným vzkazem "KOUBKU, NEJSI VÍTÁN"...

Po závěrečném hvizdu ihned bez děkovačky opouštíme sektor hostí. Takto se nebojuje za Baník!

My se tedy vydáváme na místní nádraží a odjíždíme směr Praha. Ve zmiňovaném hlavním městě máme hodinu čas na přestup, tu většina z nás využívá k nákupu. Náš vlak nabírá na zpoždění, ale to už je taková výjezdová klasika… Po necelé hodině zpoždění konečně vyrážíme směr Ostrava, v Libni se míjíme s fanoušky Sparty, kteří se vracejí z Karviné.

"Třešnička" na dortu nám byla oznámena v České Třebové, že náš rychlík mimořádně zastaví ve stanici Olomouc a nebude kvůli uzavřenému koridoru dále pokračovat. My se tedy krátce po první hodině ranní ocitáme v Olomouci, někteří z nás se vydávají okusit na vlastní oči místní kluby a bary, zbylá část tráví noc ve vlaku na peróně. Kolem páté hodiny se konečně vyloďujeme v Ostravě a rozcházíme se do svých domovů či do práce.

Nutno pochválit většinu za stanovený černý dresscode a šálu, posuďte sami jak to hned vypadá lépe.

Nyní nás čeká zápas ve vyhnanství, kam zavítá Sektor P. Nezastavitelný kolotoč pokračuje už tuto sobotu, kde naši hráči změří síly s Mladou Boleslaví. Pojede se opět vlakem, odjíždět budeme 8:20, opět se dá využít slevy na jízdenku "sone".