Chachaři.cz, Stránky Fans FC Baníku Ostrava.

Baník - Ústí n.L. 3:3 "Hraje se až do konce.."

Konec sobotního zápasu byl jen pro otrlé, čeho všeho se ještě na těch Bazalech dočkáme?

Zápas s posledním týmem tabulky (a už jistým sestupujícím) se proměnil v přestřelku s podivným koncem, který je buď k smíchu nebo k pláči (podle povahy).

Po dlouhé době jsme to měli zase s kvalitní vytrvalou sprchou z nebe, což ale tradičně málokoho odradilo od konzumace kvalitního kelímkového.

Po prvním gólu Šenkeříka (který se v posledních zápasech hodně zvedl) se zdálo, že půjde o jasnou záležitost, ale po dlouhou dobu to spíš vypadalo, že doma hraje Ústí.

O zábavu se staral kotel, kdy byly (v rámci celého zápasu) předvedeny choreografie „Petr Kajnar není náš primátor“, výzva „Do Plzně v bílém“, ironická plachta s přehlídkou bulvárních titulků o fotbalových fans a racemi podsvícená plachta „Primátor je lhář“. Kotelníci rozjížděli nový chorál a část se i přes vytrvalý déšť posvlíkala do půl pasu.

Hráči na hřišti se během druhého poločasu dostali do vedení 3:1, kdy téměř po vystřídání za zraněného Krauta vstřelil svůj premiérový gól dvacetiletý Milan Ferenčík. A kdyby to nebyl Baník, tak už není co řešit.

Jenomže jsme na Bazalech v sezóně 2010/11, takže to znamená, že žádný zápas se prostě dohrát normálně nemůže.
Soupeř pohodlně skóruje mezi zmrzlými obránci druhý gól a nervy jsou tady. Pochybuju, že ale někdo nevěřil, že se těch pár minutek už nějak neukope.

Zbytky věrných diváků šokuje v 89. minutě Jindráček a je vymalováno. Místo tří bodů zajišťujících definitivně první ligu, máme plichtu s týmem z jasného posledního fleku.

„Hrajete pro nás a pro čest“ zas ten večer dostalo svůj smysl..

Publikováno: 15.05.2011