Chachaři.cz, Stránky Fans FC Baníku Ostrava.

Baník - Sparta 0:1 "Máme to v krvi"

V Ostravě se v pondělí 17.9. 2018 odehrál jeden z vrcholů roku, alespoň minimálně pro jednorázové fanoušky, kteří si chtějí udělat povinnou čárečku za účast právě proti Spartě. Každým rokem Sparta vzbuzuje pořádný zájem široké veřejnosti a nejinak tomu bylo letos, navíc všechno podpořeno solidní bodovou sklizní hráčů Baníku. O vstupenky na zápas byl velký zájem a prakticky hodinu po spuštění internetového prodeje nebylo co řešit a hlásilo se vyprodáno. Bohužel se opět po několika letech rozjel nešvar v podobě překupnictví, protože okamžitě se na různých internetových bazarech objevovaly vstupenky na toto vysoce sledované utkání a to i s více jak 200% přirážkou. Takové chování tolerováno nebude a s takovým chováním na každého jednou dojde.

 

fcb_acs_18-19_5.jpg (287 KB)

 

Několik dní před zápasem byla vyhlášená akce všichni v bílém a po dlouhé době byla oprášená také akce „konfeta‘‘ která byla známá zejména v mistrovské sezóně. Ve Vítkovickém azylu šlo o první kotlem organizovaný konfetový pokus. Jelikož byla jistota vyprodaného stadionu, tak se již den před zápasem schází velká skupina Chacharů, kteří musí složit a roznést tisíce kartónů. Již hodinu před zápasem je prostor před stadiónem zaplněn stovkami bílých triček, mezi davy postávali desítky lidí, kteří poptávali lístky, takže zájem o toto utkání byl opravdu enormní. Samotné dění na stadiónu zanechalo v mnoha fanoušcích smíšené pocity.

 

fcb_acs_18-19_1.jpg (512 KB)

 

Baník začal vcelku sympaticky, ale postupně úroveň hry opadla a k vidění byl zápas, který moc fotbalové krásy nepobral. Nakonec vítězí hosté, když ve druhé půli vstřelil člen cizinecké Sparty jedinou branku zápasu, ovšem svým provokativním chováním by si zasloužil pár facek. Akce v bílém vyšla poměrně dobře, když většina stadionu byla opravdu oděna do bílých barev, bohužel i v kotli se našlo pár odchylek, což je škoda, protože právě kotel má jít v tomhle příkladem. Akce konfeta bohužel těch much měla více. Jasně bylo psáno, že se všechno hodí najednou po odzpívané hymně a následném odpočtu, bohužel někteří nerozumí psanému a dokonce ani mluvenému slovu, takže se našlo několik skupinek, které hodily konfetu dříve a na to se nabalilo dalších několik skupinek a tak jednotný efekt bohužel nebyl úplně optimální a dalo se z toho vytěžit určitě více. V prvním poločase jde nahoru ještě plánovaná kartoniáda, která byla již tradičně připravena na tribunách „B‘‘. Tato část dnešní show se povedla daleko lépe a všichni protagonisté jak z řad tvůrců, tak z řad vykonavatelů si mohou zatleskat, efekt výborný. Děkujeme za prvotřídní spolupráci.

 

fcb_acs_18-19_2.jpg (229 KB)

 

Ve druhém poločase byla odprezentována také choreografie v kotli, která měla směřovat na naše rudé soky, kteří si mysleli, že jejich klubové barvy a vlajky jsou v autech bezpečí, ovšem v Srbsku byli vyvedeni z omylu a o své symboly a vlajky přišli. V průběhu zápasu ještě byl vytažen narychlo vytvořený nápis v reakci na úpravu vítkovického azylu, konkrétně na sektor pro hosty, který byl „znetvořen“ sítí ze všech stran. Chachaři tak měli na transparentu všeříkající nápis „KLECE, SÍTĚ, ŽILETKY… ZVÍŘATA Z NÁS DĚLÁTE SAMI!“. Jako každý rok se nezapomnělo na zesnulého kamaráda Turka, odpočívej v pokoji!

 

fcb_acs_18-19_3.jpg (448 KB)

 

Ke konci zápasu, kdy atmosféra dosti upadala, tak přišlo oživení v podobě organizované pyroshow, která proběhla hladce a bez problému a celkový efekt byl výborný. Jelikož náš svaz pokutuje prakticky všechno jak se mu zlíbí, tak musela přijít i jízlivá, ale určitě trefná poznámka v podobě transparentu před kotlem Baníku „BEZPEČNĚ ODPÁLENÉ PYRO NENÍ DŮVOD K POKUTĚ!“ Bohužel ne všechno v tento zápas na tribunách dopadlo dobře. Od narvaného stadionu a masy lidí se čeká daleko větší randál. Atmosféra špatná nebyla, občasní a jednorázoví fanoušci odcházeli jistě spokojeni, ale ti věrní a skalní určitě zažili mnohem lepší atmosféru jak v azylu, tak i na Bazalech. Bohužel se opět ukázalo, že kvantita není nutně lepší jak kvalita. Místo bylo až smutné neznalost chorálů v kotli samotném či v přilehlých sektorech. Bohužel masa lidí přišla zařvat si hlavně urážky směrem ke Spartě, kterých bylo až přespříliš a hodně to devalvovalo doping samotný (nenávist byla, je i bude, ovšem musí mít i nějakou úroveň a podpora Baníku by měla být na prvním místě).

 

fcb_acs_18-19_4.jpg (377 KB)

 

Sparťanů v sektorů hostí bylo do dvou stovek. Ti, kteří dojeli, tak se museli vyrovnat s novou sítí v sektoru, přes kterou byl docela dost zhoršen výhled na fotbal samotný. Ze začátku se hosté moc neprojevovali, pak se přece jen v sektoru zformovali, ale nějak zázračným dopingem také neoplývali. V sektoru měli vyvěšeno několik vlajek a jednu z nich vzhůru nohama, což byla reakce události odehrané před zápasem – King Baník!

 

Zápas bohužel nenaplnil očekávání, fotbal moc ke koukání nenabídl, atmosféra se určitě nezapíše zlatým písmem do Baníkovské historie., Baník prohrál, takže spíše převažuje zklamání nad nadšením. Další zápas se odehraje již tento pátek ve Zlíně, jedeme všichni bez ohledu na počty lístků, na stadion jsme se tam dostali vždycky a nejinak tomu bude tentokrát.

 

sepsal: Matus

Publikováno: 19.09.2018
Kategorie článků Blížící se zápas
31.10.2021 15:00

FC Baník Ostrava
vs

AC Sparta Praha
Kalendář zápasů
Tabulka
Tým Z S B
1. FC Viktoria Plzeň 12 23:8 33
2. AC Sparta Praha 12 30:11 29
3. 1. FC Slovácko 12 22:12 28
4. SK Slavia Praha 11 29:11 26
5. FC Baník Ostrava 11 22:13 22
6. FC Hradec Králové 12 16:16 19
7. SK Sigma Olomouc 11 22:17 16
8. SK Dynamo Č. Budějovice 12 17:17 15
9. FK Mladá Boleslav 12 20:19 14
10. Bohemians Praha 1905 12 17:26 12
11. FC Slovan Liberec 12 9:18 11
12. FK Jablonec 12 10:22 11
13. FC FASTAV Zlín 12 15:28 10
14. FK Pardubice 12 15:23 7
15. FK Teplice 12 9:24 5
16. MFK Karviná 11 10:21 4
Napsali o Baníku Poslední příspěvky fóra Partnerské weby
chacharwear_logo_6013d40bdc6c9.png (20 KB)
 

m_bb.png (28 KB)

Pro správné fungování používá tento web cookies. Setrváním na stránce s tímto souhlasíte. Více informací Souhlasím

Načítám, prosím vydržte...

Přihlášení uživatele