Chachaři.cz, Stránky Fans FC Baníku Ostrava.

Baník - Sigma 2:2 "80 let E.H."

Ve 14. kole naší nejvyšší soutěže dorazil do Vítkovic sok z Hané - Sigma Olomouc, která podobně jako náš Baník střídá lepší výsledky s těmi horšími, tak se dal opětovně těžko odhadovat výsledek a předvedená hra. Baník v poslední době těžil z dobrých startů do zápasů (minimálně tedy ve Vítkovicích, venkovní zápasy jsou jinou kapitolou) a nejinak tomu bylo i tentokrát. Na tlak a první branku nemuseli diváci a fanoušci na stadionu čekat dlouho. V desáté minutě vsítil první branku Diop, který pak i přidal branku druhou, ovšem i dvě branky nám bohužel vystačily pouze na remízu, když ke konci zápasu Sigma překonala náš "prešovský" beton a po zásluze srovnala. Jak byl první poločas ze strany Baníku dobrý, o to nepochopitelnější je výkon v poločase druhém.

Utkání sledovalo 9 780 diváků, zápas se odehrával v poměrně netradiční čas, již po obědě ve 14:30, což se nejspíše podepsalo na zvýšené návštěvnosti oproti posledním zápasům. Ještě před zápasem se zavzpomínalo na legendárního trenéra Evžena Hadamczika a jeho nedožité osmdesátiny. Potlesk se nesl celým stadiónem, také velká část se připojila k vyvolávání jména této legendy.

Doping během prvního poločasu se nesl na poměrně dobré úrovni, přidávaly se ve větší míře také ochozy a to všechno v kombinaci s dobrým fotbalem našich borců vypadalo na velmi dobré odpoledne. Bohužel ve druhé půli nastal výrazný sešup do průměru nejen na hřišti, ale bohužel také v hledišti. Ten potenciál máme veliký, jen velká škoda, že ho nedovedeme naplnit ve všech zápasech anebo minimálně po většinu onoho zápasu. Po vyrovnávací brance Sigmy na konci zápasu doping utichl úplně a zápas se dohrával v tichosti.

Hostí dorazilo bohužel k dobrému termínu vcelku málo, ovšem v sektoru se bavili a byli slyšet obstojně, dle hodnocení fanoušků sedících na tribunách, navíc působili kompaktně a stáli při sobě, tak jak by to mělo vypadat mnohdy i u nás.

Že na legendy klubu se nezapomíná, ukázali naši malíři a natěrači, kteří si připravili krásnou choreografii. V kotli šla nad hlavy Chacharů precizně namalovaná plachta podobizny pana Evžena Hadamczika, na pozadí se vyjímala číslovka 80, potřebné koření celé prezentace dodal také nápis před sektorem, na kterém stálo: "Nesmíme je vychovávat pro druhé, ale pro sebe!". Na což se mnohdy v našich luzích a hájích zapomíná. Celou prezentaci ještě doplňovaly zelené kartóny a postavičky mladých fotbalistů. Tato choreografie vyvolala potlesk celého stadiónu a to je pro tvůrce jistě ta největší odměna.

Když jsou nakousnuty mladé fotbalové naděje, tak v poločasové přestávce byli představeni mladí benjamínci, kteří svou fotbalovou kariéru v našem milovaném klubu teprve začínají a již mají velký zážitek v podobě společné fotky s kotlem, ve kterém byl vytažený nápis "Baník - vaše láska na celý život!". Pokud budete tvrdě makat, tak vás jistě fotbalová kariéra nemine, pokud se nezadaří, tak na tribunách místo pro vás mít jistě budeme! ????

Velkou událost v tento den také zažili dva dlouholetí Chachaři, kteří uzavřeli právě v den zápasu manželský sňatek a také se v plné parádě přišli ukázat v průběhu druhého poločasu, který byl ozdoben třicítkou červených ohňů. Na krásnou nevěstu se dalo koukat daleko lépe, než na závěr fotbalového střetnutí. Přejeme hodně štěstí do společných dní budoucích!

Po zápase ještě hráči přišli pod kotel poblahopřát novomanželům, proběhlo také povinné focení, celkově hezké gesto našich fotbalistů.

Další zápas se uskuteční již tuto středu, kdy ve Vítkách přivítáme jednoho z nejsilnějších soupeřů, mistrovskou Slavii, neváhejme a pojďme v co největším počtu povzbudit naše borce k postupu v poháru!

sepsal: Matus

Publikováno: 28.10.2019