Dnešní fotbalový den začal zápasem našeho béčka s béčkem Sigmy Olomouc.
V prvním poločase před zraky asi 60 fanoušků padly čtyři góly, a to když nás dostal Starý po doklepnutí Prokešovy střely do vedení, následně hosté srovnali, poté nás Prokeš dostal do vedení, které jsme neudrželi a hosté opět srovnali, no jak zaseknutý pásek :-)
Ve druhém poločase se naši mladíci hnali za vítězstvím, ale více než nastřelenou tyčku z toho nevytěžili a tak poslední zářez nám dala Sigma, když se dostala do vedení a dala zápasu konečnou podobu v poměru 2:3.
Celkově se mi výkon našich mladíků moc nezamlouval, až na nadprůměrný výkon Hynka Prokeše, snad si hoši zastřílí v prvním jarním divizním kole při derby v Havířově.
-------------------------------------------------------------------------------------------
Naše áčko na hlavním hřišti ve Vítkovicích sehrálo poslední přípravný zápas (generálku) před startem jarní části sezóny, a to když jeho soupeřem byla slovenská Dubnica, která je aktuálně 8. tým slovenské Corgoň ligy.
Utkání začalo s přibližne 30.minutovým spožděním, z důvodu zabloudění autobusu s hostůjícími hráči.
Při nástupu hráčů na hřiště si každý z necelé pětistovky diváků mohl všimnout, že Baník nenastoupil v nejsilnějším možném složení, trenér Večera nechal odpočívat Svěrkoše, Bystroně, Marka a Tchuře s Metelkou, kteří se potýkají s lehkými zdravotními problémy.
Na hřišti zcela dominoval Baník, svou převahu potvrdil do poločasu třemi góly, kdy se trefili v 11. minutě Magera, ve 14.minutě Mičola a ve 33.minutě z penalty opět Magera, načež hosté se dostali do první šance až ke konci poločasu, ale Vašek nás výborným zákrokem podržel.
Ve druhém poločase dominance našich hráčů pokračovala a opět se nám podařilo vstřelit tři góly, když se trefili v 51.minutě Magera, který zkompletoval hattrick, v 57.minutě Zeher, který si dal tímto gólem předčasný dárek ke svým úterním narozeninám a na konečných 6:0 zvýšil v 88.minutě Rajtoral.
Během celého utkání jsme Baník hlasitě podporovali ve 30 lidech a zapojovali se i chachaři na tribuně.
Připravili jsme i dvě chorea, kdy jsme nejprve roztáhli transparent KING BANÍK doplněný o zvednuté šály a transparenty GKS KATOWICE a BANÍK OSTRAVA doplněné rovněž o šály, před koncem zápasu jsme ještě odpálili množství fontán.
Z předvedené hry Baníku jsem měl poměrně dobrý pocit, i když v obraně to ještě pořád občas skřípalo, no uvidíme jak se předvedou za týden v Liberci.
Takže chlopi a děvuchy Baník pičo a zdar v Liberci.
Góly si můžete prohládnout na videu:
Baník Ostrava - Dubnica 6:0 (3:0)
Branky: 11., 33. z pen. a 51. Magera, 14. Mičola, 57. Zeher, 88. Rajtoral. Rozhodčí: Matějek. Diváci: 415.
Sestava Ostravy: Vašek - Řezník, Pavlík, Neuwirth (59. Cigánek), Čoupek - Rajtoral, Ricka, Otepka (59. Ficek), Mičola - Magera (77. Vrťo), Zeher.
Tým | Z | S | B | |
---|---|---|---|---|
1. | SK Slavia Praha | 26 | 53:10 | 68 |
2. | AC Sparta Praha | 26 | 49:27 | 55 |
3. | FC Baník Ostrava | 26 | 43:22 | 54 |
4. | FC Viktoria Plzeň | 26 | 47:23 | 53 |
5. | FK Jablonec | 26 | 44:25 | 41 |
6. | SK Sigma Olomouc | 26 | 40:37 | 38 |
7. | FK Mladá Boleslav | 26 | 39:33 | 34 |
8. | FC Hradec Králové | 25 | 26:25 | 34 |
9. | FC Slovan Liberec | 26 | 35:28 | 33 |
10. | Bohemians Praha 1905 | 26 | 30:36 | 33 |
11. | MFK Karviná | 26 | 32:44 | 32 |
12. | FK Teplice | 26 | 29:39 | 29 |
13. | 1. FC Slovácko | 25 | 22:36 | 29 |
14. | FK Dukla Praha | 26 | 19:41 | 20 |
15. | FK Pardubice | 26 | 17:41 | 16 |
16. | SK Dynamo České Budějovice | 26 | 13:71 | 4 |