Chachaři.cz, Stránky Fans FC Baníku Ostrava.

Baník - Jablonec 1:0 "Chceme větší kořist"

Nová sezona je zde a s ní nové zážitky, vyšší ambice a touha vidět Baník na vyšších příčkách než tomu bylo loni. Také je otázkou, zda-li udržíme či vylepšíme laťku z let minulých na samotných tribunách. Samotný Baník udělal během letní přestávky pár změn, nebylo tak žádné zemětřesení jako třeba po podzimu. Příchody a odchody byly vcelku vyvážené, na palčivém místě sportovního ředitele vystřídal Dušana Vrťa jiná legenda klubu a to Marek Jankulovski.

První zápas v letošní sezoně a los Baníku ihned vylosoval jeden z týmů s nejvyššími ambicemi a to Jablonec, na který náš tým v posledních letech zahrát jednoduše neuměl. Jedinou branku v zápase vstřelil hráč Jablonce, naštěstí si spletl bránu a tak Baník začal stejně jako minulou sezonu a to výhrou. Potěšujícím faktem před sezonou je také počet prodaných permic. Podle posledních informací z klubu počet permic atakuje šestitisícovou hranici, což je počet velmi solidní a je vidět, že Baník jde správným směrem. Natěšenost fanoušků byla znát a tak se dala čekat i přes pondělní nesmyslný termín docela solidní návštěva. Celková návštěva se zastavila na čísle 8869. Počet fanoušků hostí se zastavil na čísle 3 a tak této skupince určitě nevadil zmenšený sektor pro hosty. Jak se na to ovšem budou tvářit větší fanouškovské tábory, zejména pak Opava, to je otázkou. 

 

fcb_jablonec_18-19_1.jpg (351 KB)

 

Jelikož na tribunách soupeř v akustickém projevu nebyl, tak se objevil jiný sok a to počasí. Ochozy, zejména sektory B byly celou dobu zápasu solidně grilovaní sluníčkem, ultras při přípravě choreografie naopak velmi zlobil silný vítr, který způsobil roztržení plachty, ale rychlé a šikovné ruce tvůrců v kombinaci s lepící páskou pohromu zažehnali. První poločas byl co se supportu týče slabší. Nebylo to úplně špatné, ale jakoby většina fanoušků byla zvědava hlavně na předvedenou hru (nebylo to zejména ze startu nic moc) a také velké vedro jako by bralo chacharům zejména na ochozech hodně sil. V průběhu prvního poločasu byla také představena choreografie přímo v kotli. Nad hlavy šla malovaná plachta se zlodějem a k tomu všeříkající nápis „LETOS CHCEME VĚTŠÍ BODOVOU KOŘIST!“ celá tato prezentace byla doplněna ještě černými kartony a v průběhu byly zapáleny nějaké ty plamínky.


Druhý poločas byl z hlediska fandění o něco lepší. Ovšem i tak bylo v dopingu pár hluchých míst, kdy se nezapojovala velká část kotle, natož stadionu. Velká škoda. Všechno se změnilo po brance, kdy následovala euforie a pořádný randál. Druhý poločas také odprezentovali chachaři jednu novinku. V sektoru byl představen na zkoušku chrastící buben, který by mohl posloužit jako vylepšení a doprovod k některým chorálům, ovšem zatím je všechno ve zkušebním období. V 67. minutě nastala velká kontroverze a to střídaní hráče, který již v minulosti v Baníku působil a za zvláštních okolností odešel. Samozřejmě se jedná o Daniela Holzera. Přestup tohoto hráče opět rozdělil fanoušky na několik skupin. Jedni mu jeho odchod do Sparty odpustili, druhým to je vcelku jedno a třetí mu neodpustili, protože kapitán týmu by neměl opouštět tonoucí bárku. Opět jsme tedy v situaci, která budí vášně a emoce. Emoce opět trochu přiživila obsluha světelné tabule, která hlásala, že na hřiště jde za Denise Granečného Bronislav Stáňa, který je momentálně zraněný. Tato situace vyvolala docela dost otazníků a jestli měla fungovat jako uklidnění situace, aby lidé nepískali na Holzera, tak se tato akce moc nepovedla. 

 

fcb_jablonec_18-19_3.jpg (594 KB)

 

Na děkovačce byl v kotle vyvěšen nápis: „CHARAKTER JE VÍCE NEŽ KOPACÍ TECHNIKA“ načež reagují hráči, že pokud nebude nápis sundán, tak nepřijdou pod kotel, následovala ještě výměna názorů mezi kapitánem Barošem a lidmi z kotle, ovšem nic vážného se nestalo a opět je z toho zbytečná aféra. Muselo být všem jasné, že fanoušci na odchod a příchod Holzera reagovat nějakým způsobem budou, všechno bylo řešeno slušnou formou, bez nadávek a urážek a to z obou stran. 

 

fcb_jablonec_18-19_4.jpg (382 KB)


Baník tak začal sezonu výhrou nad silným Jabloncem a vykročil do sezony stejně dobře, jako minulý rok, pevně však všichni doufáme, že nezažijeme stejný průběh sezony jako tomu bylo loni. Všichni v sobotu do Uherského Hradistě, kam vždycky jezdíme v hojném počtu a tentokrát to nesmí být jinak, je povinnost zaplnit tribunu za bránou! JEDEME VŠICHNI V BÍLÉM! Vstupenky jsou k mání ve fanshopu nebo v ChacharWear.

sepsal: Matus

 

Publikováno: 24.07.2018
Kategorie článků Blížící se zápas
23.10.2021 19:00

MFK Karviná
vs

FC Baník Ostrava
Kalendář zápasů
Tabulka
Tým Z S B
1. FC Viktoria Plzeň 11 18:8 30
2. AC Sparta Praha 11 29:11 26
3. SK Slavia Praha 10 27:9 25
4. 1. FC Slovácko 11 21:12 25
5. FC Baník Ostrava 11 22:13 22
6. SK Sigma Olomouc 10 22:15 16
7. FC Hradec Králové 11 13:16 16
8. FK Mladá Boleslav 11 20:18 14
9. SK Dynamo Č. Budějovice 11 15:15 14
10. Bohemians Praha 1905 11 17:25 12
11. FK Jablonec 11 10:17 11
12. FC FASTAV Zlín 11 15:28 9
13. FC Slovan Liberec 11 7:18 8
14. FK Pardubice 11 15:23 6
15. FK Teplice 11 9:21 5
16. MFK Karviná 11 10:21 4
Napsali o Baníku Poslední příspěvky fóra Partnerské weby
chacharwear_logo_6013d40bdc6c9.png (20 KB)
 

m_bb.png (28 KB)

Pro správné fungování používá tento web cookies. Setrváním na stránce s tímto souhlasíte. Více informací Souhlasím

Načítám, prosím vydržte...

Přihlášení uživatele