Chachaři.cz, Stránky Fans FC Baníku Ostrava.

Baník - Celtic 2:4, "Vrchol oslav klubu"

Dlouhé roky se fanoušci Baníku těšili na tento moment, dlouhé roky současné i minulé generace aktivních fanoušků doslova vzývaly rok 2022 jako rok, kdy náš milovaný klub oslaví toto nádherné jubileum. Je až neuvěřitelné, jakou cestu ušel klub od svého založení až do své nynější podoby. Vzestupy a pády, radosti i strasti, euforie i mizérie. Obrovské návštěvy i podpora pár stovek nejvěrnějších. Neuvěřitelné choreografie, války s nepřáteli na tribunách i v ulicích. Spousty skvělých hráčů, které klub vyprodukoval a kteří se mohli ukázat v tom nejkrásnějším dresu, který kdy svět spatřil. Už sto let náš milovaný klub naplňuje srdce svých věrných fanoušků pýchou, hrdostí a nadějí. Mnoho generací se prostřídalo při střežení tribun a povzbuzování tohoto klubu. Spousta fanoušků z minulosti i z nedávné minulosti zde již bohužel nemohla být a oslavit toto kulaté výročí. Jistá je ovšem jediná věc. Žádný z fanoušků určitě nelituje jediné minuty, jediné koruny a jediné modřiny, které ve svém životě s Baníkem prožil, utratil a utržil.

 

Zápas samotný byl vyvrcholením oslav tohoto jubilea. Dlouho před tímto datem se spekulovalo, jaký soupeř zde dorazí a jaké schéma tento zápas bude mít. Předem bylo jasné, že dorazí velké jméno světového fotbalu, a to ne pouze na exhibici, ale na regulérní přátelský zápas. Skvělou práci zde odvedlo vedení Baníku v čele s panem Brabcem, protože vybralo vhodný klub. Tím velkým klubem byl soupeř ze Skotska, mnohonásobný mistr tamní ligy, pravidelný účastník evropských soutěží a klub s miliardovým rozpočtem – Celtic Glasgow. Po oznámení soupeře padaly nářky ze strany fanoušků Baníku, že nedorazí Liverpool, Barcelona a jiné komerční kluby, které by vyšly nákladově na desetinásobek než Celtic. Díky tomu jsme se zbavili zbytečných čumilů a bylo jasné, že se na tribuny nebudou mít problém dostat skuteční fanoušci Baníku.

 

Cena zápasu byla velice příznivá, v ceně lístků byla i šála speciálně vyrobená na tuto příležitost, což se později v zápase ukázalo jako majstrštyk, jelikož efekt plného stadionu s roztaženými šálami byl naprosto famózní, stejně tak následné mávání. Důležitost tohoto zápasu jak pro Baník, tak pro fanoušky si uvědomovaly obě strany a již dlouho před zápasem probíhaly mohutné mobilizace, marketingové propagace a také obří přípravy, které byly pro úspěšné dění na tribunách naprosto nezbytné.

 

fcb_celtic_26.jpg (533 KB)

 

Samotné přípravy a realizace choreografií začaly již na začátku tohoto roku, první čárka na choreu se udělala přesně 14.1.2022, a trvaly desítky či stovky hodin. A jak se zápas blížil, tak míra starostí a zároveň nervozity, aby proběhlo všechno v pořádku, rostla.

 

Na celkové prezentaci se mimo samotných ultras podíleli aktivně při výrobě mávacích vlaječek či skládání kartónů i baníkovské fankluby a skupiny - HAVÍŘOV, FRÝDEK-MÍSTEK, NOVOJIČÍNSKO, ORLOVÁ, KARVINÁ, BOHUMÍN, VALAŠSKO, VRATIMOV, VANDRACI z P1, ZVALANCI s BOMITY a HRANICE! Finančně na výrobu chorea přispěli 5 000 Kč fanklub z BOHUMÍNA a 5000 Kč skupina ONDOŇ!

TÍMTO BYCHOM CHTĚLI VŠEM PODĚKOVAT ZA JAKOUKOLIV POMOC, PROTOŽE BEZ VÁS BY TO NEŠLO! 

 

fcb_celtic_1-min.jpg (919 KB)

 

V den zápasu byla znát obrovská očekávání, okolí stadionu se hemžilo fanoušky Baníku dlouho před výkopem i před stanoveným srazem na tribunách, který byl určen na 17:30. Na zápas byl zvolen již tradiční dress code, který nás provází každý masivní zápas. Bílá barva hrála prim v tramvajích, v hospodách a naštěstí i přímo na stadiónu, který byl až na pár stupidních výjimek oděn do bílých svršků, a díky tomu celý dojem působil ještě noblesněji. Těch pár troubů v jiných barvách by se mělo stydět, ale ti by přišli v bílém, kdyby se vyhlásila akce všichni v černém...

 

fcb_celtic_2-min.jpg (418 KB)

 

Před vstupem na ochozy probíhal prodej konfet za dobrovolný příspěvek - tímto děkujeme všem, kteří si zakoupili konfetu a dopomohli tak k co nejlepšímu efektu.

 

Před výkopem vstoupili na plochu Pretorian a Chacharski, kteří se svým songem CHULIGANI Z BAZALŮ rozproudili a naladili tím tak celý stadión. Následně se ke dvěma zmiňovaným přidali El Bajto se Štefim a předali majiteli panu Brabcovi zlatou desku, kterou za tento song obdrželi!

 

fcb_celtic_4.jpg (283 KB)

 

fcb_celtic_3.jpg (271 KB)

 

 

Ještě než nastoupili borci v dresech, se stadión vytasil vlaječkami, které byly rozesety po celých ochozech. Na fotkách a videích, i vzhledem k nepříjemnému sluníčku, efekt nevypadal úplně exkluzivně. Jinak tomu bylo přímo na místě, tam byl efekt suprovní a rozjezd do zápasu díky těmto vlaječkám byl naprosto parádní. Díky všem, kteří se podíleli na výrobě i těm, kteří mávali.

 

fcb_celtic_5-min.jpg (762 KB)

 

fcb_celtic_10.jpg (951 KB)

 

S nástupem hráčů na trávník se objevila na tribunách B choreografie, která se rázem zařadila mezi zlaté grály baníkovské tvorby. Nad hlavy Chacharů šla obří plachta „BANÍK100“ přičemž písmena a číslice byly vyplněny podobiznami legend Baníku (Luděk Mikloško, Libor Radimec, Evžen Hadamczik, Milan Baroš a Martin Lukeš), na které ještě dohlížel jeden zakuklený Zbojník chuligán z Bazalů, všechno doplňoval také transparent „Z DOLU AŽ NA ČESKÝ VRCHOL!“. Celá prezentace proběhla příkladně a vypadala moc dobře.

 

fcb_celtic_6-min.jpg (565 KB)

 

fcb_celtic_8.jpg (189 KB)

 

fcb_celtic_9.jpg (243 KB)

 

Na vyprodaném zápase se objevila také šestistovka kibiců GKS, kteří se vytasili s transparentem „Baníčku všechno nejlepší!“ a dorazila také delegace z Trnavy. Oběma ekipám děkujeme za podporu.

 

DSA_9282.jpg (356 KB)

 

Další optická prezentace proběhla přímo v sektoru nejhlasitějších fanoušků Baníku. V něm byl z kartónů poskládán nápis „1922“ a na transparentu pod tribunou stál nápis „VĚRNÍ PO STOLETÍ“. Po tomto choreu měla poprvé zavonět pyrotechnika, bohužel ale natěšení pyromanů bylo natolik velké, že se odpálila už v průběhu kartoniády, což naštěstí na výsledný efekt nemělo větší vliv. Odpáleno bylo několik modrých dýmů, žlutých ohňů a červených rací.

 

fcb_celtic_11.jpg (591 KB)

 

fcb_celtic_12.jpg (235 KB)

 

fcb_celtic_13.jpg (203 KB)

 

Po celý první poločas se stadionem nesla velmi dobrá, místy až frenetická atmosféra. Poděkování patří také fanouškům na ochozech, kteří fandili příkladně i vzhledem k nepříjemnému sluníčku, které doslova grilovalo celé ochozy. O to větší uznání si všichni zaslouží.

Ve 35. minutě měly přijít na řadu výše zmíněné konfety, bohužel však zejména tribuny C nevydržely odpočet kotle a svou konfetu hodily o něco dříve. Efekt byl i přesto poměrně dobrý, tak snad to konečně příště klapne. Uznání zaslouží i hráči hostí, kteří se zapojili do úklidu konfet z hřiště.

 

fcb_celtic_14.jpg (306 KB)

 

Ve druhém poločase přišla na řadu také kartoniáda na ochozech, která se nesla ve znamení jednoho obřího přání snad každého fanouška Baníku. Už po transparentu „K JUBILEU MÁME JEN JEDNO PŘÁNÍ“ bylo velké části fanoušků jasné, co přijde. Žlutý nápis „STADION“ na černém podkladu zcela jasně podtrhl dlouholeté přání všech. Popěvek „Postav stadion, Václave postav stadion“ určitě utvrdil nejen samotného majitele pana Brabce, ale i případné investory, že to je něco, co chceme a co Baník potřebuje – a ne ten stadion bez duše, na kterém nyní hrajeme.

 

fcb_celtic_15.jpg (121 KB)

 

V následujících minutách jsme se vzorně věnovali pořádnému dopingu, který se nesl stadionem. Přišla řada také na domácí úkol v podobě nastříhaných papírků, které si měl každý donést. I tato akce proběhla suprově, za což všem děkujeme. Vyhození papírků byl signál pro naši pyrotechnickou jednotku, aby si užila také své minuty slávy. Byly odpalovány ohně a dýmovnice v hornických barvách, klasické race a fontány, které kdysi hrály častokrát prim ještě na Bazalech. Ohňů bylo opravdu hodně a každý fanatik si přišel na své.

 

fcb_celtic_18.jpg (274 KB)

 

fcb_celtic_16.jpg (191 KB)

 

fcb_celtic_17.jpg (256 KB)

 

fcb_celtic_21.jpg (212 KB)

 

fcb_celtic_22.jpg (385 KB)

 

Ke konci zápasu, kdy byl každému výsledek totálně volný, se stadionem proháněly mexické vlny, do kterých se zapojili také fans Celticu.

Fanoušků Celticu dorazilo několik desítek a ti jako vzorní hosté donesli také své prezenty v podobě dvou vlajek, které visely před sektorem domácích – děkujeme! Do nějakého svého dopingu se prakticky nezapojovali a spíše sledovali zápas.

 

fcb_celtic_19.jpg (224 KB)

 

fcb_celtic_20.jpg (372 KB)

 

Zápas skončil naší prohrou, ovšem děkovačka vypadala jako po výhře - oslavné chorály, velké přání stále hrající legendě klubu Honzovi Laštůvkovi, který oslavil na aktivního hráče úctyhodné 40. narozeniny, proslov pana Brabce, který mimo jiné slíbil, že pro stadion udělá maximum. Kdo jiný než on, toho může dosáhnout?

 

fcb_celtic_23.jpg (353 KB)

 

fcb_celtic_24.jpg (298 KB)

 

Zápas splnil očekávání většiny, byl to nádherný fotbalový den plný skvělé atmosféry, nádherných a propracovaných choreografií a nové naděje na vysněný stánek. Pevně věříme, že po tomto zápase se také objeví nové nadějné tváře, které nám pomohou táhnout fanouškovskou loď stále dále a kteří vnesou třeba i nový a svěží vítr do našich řad.

 

Pokud bychom měli být k něčemu trošku kritičtí, tak zejména k souhře dopingu mezi kotlem a zbytkem stadionu, kdy kotelníci sami méně zapojovali svými výzvami ochozy. Kdy jindy, než v tomto zápase se hodilo skákat za ramena víckrát než jen jednou? Odpovídačka „Baaaaaník“, která na plných Bazalech zněla majestátně se v tomto zápase přímo vybízela, zrovna tak odpovídačka „FC FCB“... Velká škoda, protože zbytek stadionu očividně fandit chtěl, takže to mohlo mít ještě o level vyšší grády. Další malá výtka je, že nedokážeme zazpívat jednoduchý chorál na melodii Tří čuníků? Velká škoda...

 

Každopádně osobně bych chtěl poděkovat všem, kteří se na tomto velkém dni podíleli. Bez vás by to nebylo ono. Malíři a natěrači udělali obrovský kus práce a zaslouží absolutorium. Zrovna tak všichni, kteří se podíleli na organizaci přímo na stadionu - byl to parádní zážitek pro všechny!!!

 

A teď hurá na ligu!

 

fcb_celtic_25.jpg (336 KB)

 

A na závěr, výroční zápas v řeči čísel. Na zápase bylo celkem odpáleno 140 ks zelených a modrých dýmovnic, 240 ks žlutých a červených rací, 80 ks žluťáků a 20 ks mega fontán! 

 

FOTOGALERIE ZDE

Publikováno: 19.07.2022
Kategorie článků Kalendář zápasů
Tabulka
Tým Z S B
1. AC Sparta Praha Sparta 28 62:22 70
2. SK Slavia Praha Slavia 28 58:20 68
3. FC Viktoria Plzeň Plzeň 28 63:32 58
4. FC Baník Ostrava Ostrava 28 43:33 44
5. FK Mladá Boleslav Ml. Boleslav 28 47:44 40
6. 1. FC Slovácko Slovácko 28 36:37 39
7. FC Slovan Liberec Liberec 28 44:44 38
8. SK Sigma Olomouc Olomouc 28 37:39 36
9. FC Hradec Králové Hradec Kr. 28 31:36 36
10. FK Teplice Teplice 28 29:35 35
11. Bohemians Praha 1905 Bohemians 28 26:38 31
12. FK Jablonec Jablonec 28 34:44 28
13. FK Pardubice Pardubice 28 27:38 28
14. FC Zlín Zlín 28 36:60 24
15. SK Dynamo České Budějovice Č. Budějovice 28 30:58 22
16. MFK Karviná Karviná 28 28:51 21
Napsali o Baníku Poslední příspěvky fóra Partnerské weby
chacharwear_logo_6013d40bdc6c9.png (20 KB)
 

m_bb.png (28 KB)
Načítám, prosím vydržte...

Přihlášení uživatele

Nastavení souhlasu s personalizací

S vaším souhlasem můžeme níže uvedené informace užívat k dále uvedeným účelům nebo je sdílet s vybranými partnery. Pro jednotlivé účely (typy zpracování) můžete upravit své nastavení a svou volbu potvrdit tlačítkem „Uložit nastavení“:

Vždy aktivní

Nezbytné soubory cookies

Jedná se o technické soubory, které jsou nezbytné ke správnému chování našich webových stránek a všech jejich funkcí. Používají se mimo jiné k ukládání produktů v nákupním košíku, zobrazování produktů na přání, ovládání filtrů, osobního nastavení a také nastavení souhlasu s uživáním cookies. Pro tyto cookies není zapotřebí Váš souhlas a není možné jej ani odebrat.

Analytické soubory cookies

Počítají návštěvnost webu a sběrem anonymních statistik umožňují provozovateli lépe pochopit své návštěvníky a stránky tak neustále vylepšovat.

Marketingové soubory cookies

Shromažďují informace pro lepší přizpůsobení reklamy vašim zájmům, a to na těchto webových stránkách i mimo ně.

Nastavení souhlasu s personalizací

Abychom vám usnadnili procházení stránek, nabídli přizpůsobený obsah nebo reklamu a mohli anonymně analyzovat návštěvnost, využíváme soubory cookies, které sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzu. Jejich nastavení upravíte odkazem "Upravit nastavení" a kdykoliv jej můžete změnit v patičce webu. Podrobnější informace najdete v našich Zásadách ochrany osobních údajů a používání souborů cookies.