Chachaři.cz, Stránky Fans FC Baníku Ostrava.

Baník – Budějovice 0:0 "STOP PŘESUNU ZÁPASŮ"

V euforii po vyhraných zápasech doma se Spartou a v Boleslavi , nás tentokrát čekal houževnatý soupeř, který  se spíše než na pohledný fotbal soustředí na betonování pokutového území.

Po výborných výkonech Baníku jsem tajně doufal ve vysokou návštěvu.

I přes velmi chladné počasí si na Bazaly našlo cestu 11 326 diváků.

Celý zápas visí na plotě před kotlem nápis: PŘESUNY ZÁPASŮ, PONIŽUJETE ZNAČKU BANÍK! , nápis narážel na přesuny termínů zápasů kvůli hokeji a kulturním akcím.

Stop přesunům zápasů

V úvodu utkání prezentujeme na ochozu S2 kartoniádu, kdy je na černém podkladu s bílými krajními lemy vyobrazen modrobílý dres, celé doplněno o vlajku FORZA BANÍK  a odpálení 20 malých žlutých ohňů pod S3 a S1.

dres

Poté se drží minuta ticha za zesnulého fotbalistu Petřkovic Petra Šulu, který zkolaboval přímo během zápasu.

minuta ticha

V kotli se vytahují modrobílé látkové pruhy, mává se vlajkami a odpalují se čtyři červené bengály.

pruhy

Po obrovských šancích Ličky a Svěrkiho support kulminuje, poté bohužel upadá do normálu.

Ve druhém poločase je v kotli připravena choreografie, složená z modrobílého igelitového kruhu, doplněného do kříže rozmístěnými nápisy BANÍK OSTRAVA 1922 a  odpálením osmi červených bengálů.

kruh

V 70.minutě odpalujeme pod ochozy čtyřicet malých žlutých ohňů, načež rozhodčí Královec nepochopitelně přerušuje zápas, dým z ohňů se totiž vůbec nedostal na hřiště.

žluťáky

V posledních deseti minutách se hraje jen na polovině Budějovic, tlačíme se za vítězným gólem, support se zvedá na nadprůměrnou úroveň, Bazaly fandí vestoje, bohužel Budějovice potvrzují pozici remízového krále a s deseti hráči ve vápně dotahují zápas k remíze 0:0.

Se závěrečným hvizdem je v kotli odpáleno několik desítek fontán.

fontány

Zápas bych označil jako průměrný, potěšil bojovný výkon Baníku, zklamal antifotbal Budějovic a jedinec, který hodil na trávník fontánu by se nad sebou měl také zamyslet.

Snad jsem na nic nezapomněl, takže v Olomouci se nechovat jako hovada a fandit!