Chachaři.cz, Stránky Fans FC Baníku Ostrava.

Tescoma Zlín - FC Baník Ostrava 2:2 článek

Ve včerejším zápase,kdy se bíle peklo přiřítilo na Zlín jsme remizovali 2:2
Kupodivu byl zlínský stadion vyprodaný a tím pádem sledovalo zápas 6058 diváků,což ale nebude pravdivý údaj,protože hodně lidí se dostalo na stadion zadarmo
Euforie zápasu už šla cítit před zápasem,kdy jsme se na nádraži a následně ve vlaku bavili zpěvem chorálů.
Při příjezdu do Zlína jsme se všichni všemožne rozptýlili,protože do zápasu bylo ještě dost času a tak se každý bavil po svém.
Když jsme pak přišli ke stadionu tak kupodivu nebyly u vstupu žádné problemy a v klidu jsme se dostali do sektoru.
Zanedlouho se přišli na hřiště rozcvičovat naši hráči a už to začlo.
Bouřlivý aplaus a začaly se zpívat chorály a když na hřiště přišel náš trenér tak jsme se mu odvděčili skandováním jeho jména.
Netrpěli jsme čekali na začátek utkání a když hráči začali přicházet na hřiště tak jsme se prezentovali choreem přes celý sektor,které bylo složeno s mobrobílých pruhů s černou siluetou horníka,který držel v ruce ceduli ZLÍN doplněné o nápis ROZŠIŘUJEME REVÍR.
Na celý první poločas byla vyvěšena nová vlajka AC.
Rozhodčí zapískal a zápas začal.
Baník se dostal do náporu a už v samém začátku Magera těsně přestřelil.
Náš narůstající nápor po pár minutách vzal za své a zlínský Zbožínek vyskočil nejvýš na centr a poslal Zlín do vedení.
Byli jsme zaskočeni ale skandováním NIC SE NESTALO BANÍČKU NIC SE NESTALO jsme dali hráčům najevo,že mají dost času na to skore otočit.
Vládla tady neuvěřitelná atmosféra kdy žnely z hrdel takřka 3000 našich fanoušků všemožné chorály,domácí mohli jenom tiše závidět.
Někdy v půlce poločasu z velké dálky vypálil Tchuř a domácí golman míč s velkými problemy skrotil.
Zanedlouho se dostal k centrovanému míčí Tchuř a poslal krásný centr na Metelku,ale jeho hlavička skončila jen na břevně.
V prvním poločase už se nic zajímavého nestalo.
Ten druhý začal náporem Zlína po kterém jsme se,ale hned dostali do protiůtoku a Magera hlavičkou vyroval.
Teď se rozpoutalo to pravé bílé peklo,na stadionu nebylo slyšet vlastního slova,jen hlasivky chacharů byly slyšet všude.
Náš sektor se začal bavit máváním modrými balonky a netrpělivě jsme čekali kdy se nám podaří zápas otočit.
Najednou jsme začali tlačit na pilu a domácí nevěděli kde jim hlava stojí.
Těměř nepřetržitě jsme se hnali k pokutovému území,ale zatím bezvýsledně.
Až 20 minut před koncem Marek technickou střelou překonal brankáře a dostal nás do vedení.
V tu chvíli to muselo vypadat,ze domácím zboříme stadion.
Baník nadále pokračoval v aktivním hře a 10 minut před koncem měl Zeher na noze rozhodující gol,ale bohužel promáchl.
Po chvilce se do útoku dostal také Zlín a Zbožínek z téměř stejné pozice jako v prvním poločase hlavou vyrovnal.
To byla studená sprcha na naši euforii,ale stejně jsme nepřestali fandit a mohutně jsme podporovali naše hráče k tomu aby se jim podařilo dát vítězný gol.
To už se nám ale nepovedlo a můžem být rádi,že v samém závěru utkání hosté nastřelili jenom břevno a brankář Vašek se ještě musel aji vyšvihnout k výbornému zákroku po plachtící střele ze střední vzdálenosti.
Po závěrečném hvizdu zápasu ve kterém jsme remizovali 2:2 jsme si odbyli tradiční děkovačku a zaskandovali jsme si jméno naši bývalé modly Libora Žůrka.
Pomalu jsme se trousili na nádraží a do Ostravy a okolních měst či vesnic jsme odjeli v poklidu v doprovodu spících acabů :-)
Můj dojem ze zápasu je naprosto fantastický,výborná atmosféra,krásný fotbal a oboustraně zasloužená remíza.
Takže chachaři v sobotu všichni na bazaly na Plzeň ať zase dokážem kdo je nejlepší u nás !!

FC Tescoma Zlín - FC Baník Ostrava 2:2 (1:0)
Branky: 17. a 83: Zbožínek - 47. Magera, 68. Marek.