Fans shop
trička, šály, nálepky..  
Kalendář chachara
PoÚtStČtSoNe
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30
YOUTUBE CHACHAŘI

 Ultras
Souhrn podzimu 2014
Ondra · · Tisknout

Podzim 2014 začal pro fanoušky Baníku velmi zostra. Los poslal Chachary v úvodních čtyřech kolech hned 3x do hlavního města. K této příležitosti byla vyrobena speciální bílá trika s motivem „Akce Praha“. Všechny tři pražské klání byly naše sektory až na titěrné výjimky zbarveny do bíla. Dalším podstatným bodem zkraje sezóny byly problémy se zavedením adresného ticketingu,  které vedly až k rozhodnutí bojkotovat domácí zápasy Baníku. Polopravdy a lži současného vedení FCB v kombinaci s přemrštěnými požadavky na osobní údaje při koupi lístků způsobily na Bazalech komorní atmosféru.

 

kotel

 

Úvodní dva domácí zápasy se tedy odehrály v hrobovém tichu, které bylo narušeno pouze nadávky „slušných“ fanoušků na „krále Jelimana“. Nakonec bylo od těchto striktních pravidel ustoupeno. Perličkou však zůstává fakt, že pro zavedení těchto pravidel se Baník nikoho ptát nemusel, ač z počátku vedení tvrdilo, že tyto striktní pravidla o prodeji lístků vzešly z nařízení FAČR. Později se však ukázalo, že opak byl pravdou… Pro zrušení těchto podmínek se však muselo dlouze jednat a Baník žádal o svolení právě zmíněný FAČR, který s tímto krokem neměl co dočinění. Kocourkov hadra… Další domácí zápasy již s naší přítomností by se daly označit při nejlepším za průměrné. Oživení domácí nudy přinesl až duel s Jabloncem. Zápas pojmutý jako „návrat ke kořenům“ se vydařil. Kotel změnil své působiště na původní sektor P2. Dlouho před zápasem byla propagována, dříve samozřejmost, aby všichni dorazili se šálou. Výsledný efekt byl více než dobrý a hlavně k fandění se přidávala podstatná část přítomných. Samotný vrchol našeho snažení na Bazalech přišel necelý týden poté. Zápasy s pražskou Slavií vždy patří k tomu nejlepšímu. I přes tragické návštěvy jsme se rozhodli na tento zápas po optické stránce náležitě připravit a samotný závěr zakončit velkou pyroshow. 

 

 

saly

 

Celkově se pyrotechnika objevila organizovaně na třech domácích zápasech s Boleslaví, Jabloncem a zmíněnou Slavií. Na výjezdech chyběla pyrotechnika pouze v Liberci. Jen symbolické množství bylo odpáleno na Spartě, kdy velká část z připravené porce ohňů nebyla kvůli vyostřené situaci odpálena. Nejvíce si milovníci pyra  pro změnu užili v Edenu. Zde nám k naší vizuální prezentaci pomohla třicítka žlutých ohňů a na čtyřicet stroboskopů.

 

pyro

 

Jak už bylo výše zmíněno úvod výjezdové části sezóny patřil trilogii s názvem „Akce Praha“. Počty Chacharů v Praze měly stoupající tendenci. Nejprve se objevilo na Julisce 503 ostravských užívajících si největší zábavy při výpadcích osvětlení. Přesně o týden později se modrobílá tsunami dovalila do Eden v počtu 902 kusů, čím opět posunula svůj početní rekord na tomto moderním stánku. Epilog toulkám po hlavním městě napsalo 856 Slezanů na tribunách Letné + další cca osmdesátka radikálů dorazivší později už nebyla vpuštěna na sektor. Konec prázdnin uzavírají ostravané posledním výjezdem v bílém pro tento rok, v necelých tři sta kusech(295) v městě pod Ještědem. Výjezd do Plzně věnovaný jako pocta E. Hadamczikovi absolvovalo 369 osob v jednotných šálách. Klasický počet (805) jsme si v klaní s hromadou pyrotechniky připsali na Slovácku. Přídomek „nejmenší“ si odnáší návštěva modrobílých v Příbrami, kdy Slezskou podporovalo pouze 225 hlasivek. Výjezdovou tečku pro celý rok 2014 napsalo z kraje listopadu na jihu Čech 281 zvalanců. Opomenut nezůstal ani Český pohár v němž postupně „Vlajkonoši domácí“ navštívili: Hlučín (500), Frýdek – Místek (1.000) a Uherské Hradiště (212).

 

nezlomite

 

Vrcholem po optické prezentace se stal pohárový výjezd na Slovácko. Zdánlivě nezajímavý duel ve všedním odpoledni okořenili ultras Baníku dvojdílnou choreografií věnovanou vzniku samostatného Československa. Ztvárnění samotné plachty s prvním československým prezidentem, velkým státním znakem a vzpomínkou na legionáře patřil asi vůbec k tomu nejlepšímu co ostravská scéna za dobu své existence nabídla. Tři týdny mravenčí práce a ujmy na zdraví se tedy vyplatilo :-). Za další povedené kousky se dají označit opět výjezdové prezentace v Plzni k památce nejúspěšnějšího trenéra Baníku, nebo narážka na vedoucího pohlavára FAČR na Letné. Obě tyto prezentace se staly vítězem ultras ligy za dané období.  Více než solidní show si ostravští ultras připravili i na posledním podzimním zápase se Slavii. Nutno zmínit i věci, které se nepovedly. Do této kategorie spadají jistě choreografie „1312“ ze Slovácka a prezentace „My jsme Baník“ z Budějovic. Zde naše až ostudná lehkovážnost a opilost většiny přítomných způsobila nejprve špatné roztažení a následné totální zadýmení.

 

 

pravda

evzen

 

 

Příští zápas
za


FK Teplice
FK Teplice
vs. FC Baník Ostrava
FC Baník Ostrava

26.09.2020, 16:30 (So)
BANÍK BANÍKU
Tabulka
1. SK Slavia Praha 4 15:2 10
2. AC Sparta Praha 3 12:3 9
3. 1. FC Slovácko 3 5:2 7
4. FK Jablonec 3 4:1 7
5. FC Slovan Liberec 3 6:2 6
6. FC FASTAV Zlín 3 7:4 6
7. SK Sigma Olomouc 3 4:3 6
8. FC Viktoria Plzeň 3 6:6 6
9. Bohemians Praha 3 4:3 4
10. FK Pardubice 3 3:3 4
11. MFK Karviná 3 4:6 4
12. FK Teplice 4 5:10 3
13. FC Baník Ostrava 3 2:4 2
14. Slezský FC Opava 3 3:6 1
15. Zbrojovka Brno 3 2:7 1
16. 1. FK Příbram 3 2:7 1
17. Č. Budějovice 3 2:10 1
18. FK Ml. Boleslav 3 2:9 0
                  


Follow chachari_cz on Twitter

 

Přihlášení
Jméno

HesloNejste členem?
Zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Nechte si poslat nové.
Právě online
Hostů: 2

Uživatelé
° Nejnovější: callcontact
° Nových tento měsíc: 1
° Nových minulý měsíc: 1
° Celkem: 1,792
Vyhledávání
v článcích
v novinkách
ve fóru
v odkazech
v členech
 
Majitel webového serveru upozorňuje, že za veškerý psaný a jiný obsah nezodpovídá on, nýbrž přímý autor. Od jakéhokoliv názoru se distancuje, a rozhodně se s ním neztotožňuje, pouze zprostředkovává prostor pro vyjádření názoru fanoušků Baníku Ostrava na internetu. Stránka na které se právě nacházíte obsahuje materiál, který někteří lidé mohou považovat za kontroverzní. Provozovatelé těchto stránek nejsou dle právní úpravy zákona č. 480/2004 Sb., o některých službách informační společnosti a o změně některých zákonů (zákon o některých službách informační společnosti) a zejména §6 citovaného zákona, odpovědni za příspěvky návštěvníků těchto stránek.
 
Powered by PHP-Fusion 2003-2020 © www.chachari.cz (Privacy policy)
 
TOPlist