Fans shop
trička, šály, nálepky..  
Kalendář chachara
PoÚtStČtSoNe
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30
YOUTUBE CHACHAŘI

 OS BB
ROZHOVOR S MARTINEM LUKEŠEM
Ondra · · Tisknout

O zrealizování tohoto rozhovoru jsme usilovali déle než rok, prakticky od okamžiku, kdy byl tento dlouholetý hráč a kapitán Baníku podivným způsobem vyhozen z klubu. Jak se dočtete v článku, nebylo pro Martina možné se vyjádřit dříve, což samozřejmě musíme plně respektovat. Jsme rádi, že se nám to alespoň teď, s odstupem času povedlo a vy si můžete přečíst, jak se tento baníkovský srdcař na celou kauzu dívá s odstupem času.

 

roz

 

Ještě máme všichni v živé paměti, jak jsi byl vloni na jaře „odejit“. Můžeš nám prozradit, jakým způsobem ti byl oznámen tvůj konec v Baníku?

Trojice Šafarčík, Komňacký a Slončík mi oznámila, že už se mnou klub nepočítá, ať si zkusím najít jiné angažmá. Oznámeno mi to bylo po 4 týdnech zimní přípravy, ve které jsem nevynechal jediný trénink, jako jediný hráč celého kádru, a učinili tak 3 dny před odjezdem na herní soustředění do Turecka.

 

Jak se na svůj konec v Baníku díváš dnes, s odstupem času?

Pocit vzteku a hnusu z toho, jakým způsobem mě tři jmenovaní popravili, mě nepřešel dodnes. I když dnes už vím, že bych v klubu stejně fungovat dál takto nemohl.

 

Vedení klubu tvůj vyhazov odůvodňovalo čistě výkonnostními důvody, co ty na to?

Jednalo se o sprostou lež. Odtrénoval jsem celou zimní přípravu, odehrál všechny přípravné zápasy na zastaralé umělé trávě ve Vítkovicích v kopačkách, abych Komňackému nezadal jedinou záminku k tomu, aby mi mohl cokoliv vytknout, ničil jsem si obě operovaná kolena bez chrupavek a menisků, jen proto, abych mohl za Baník hrát dál. Respektuji vývoj kariéry každého fotbalisty, skončili stokrát lepší hráči než já, ale ne tímto způsobem. Můžu pochopit i určitý záměr majitele a vedení klubu včetně trenéra v tom, že když vyhodí 35-ti letého hráče, tak může dojít k většímu progresu ostatních hráčů. Avšak nejednalo se o můj případ. Podporoval jsem všechny hráče kádru a neměl jsem ambice být za každou cenu v sestavě. Šlo mi jen o to, aby mužstvo fungovalo.  Samozřejmě musím také dodat, že jsem neběhal série kilometrů v přípavě ve stejných časech jako např. Greguš nebo Frydrych, což bylo v mém věku logické.

 

x

 

Také se spekulovalo o špatném vlivu, který si měl údajně na kabinu, co ty na to?

Dodnes mám skvělé vztahy se všemi stávajícími členy kádru FCB. To co píší Šafarčíkovi lidé na jeho webu bych nazval svinstvem. Škoda, že se nemůže nikdo z kluků vyjádřit.

 

Trenérem FCB byl v té době pan Komňacký. Jakou měl v celém problému úlohu?

Komňacký chodil po mém vyhazovu za Svěrkym a tvrdil, že se nejedná o jeho volbu a musel se jen postavit na stranu Šafarčíka.

 

Rozloučil se s tebou vůbec někdo oficiální cestou? Že nebyla žádná „sláva“, to víme všichni, ale myslím, jestli ti aspoň někdo z klubu podal ruku a řekl „děkuji“?

Rozloučili se se mnou zaměstnanci klubu, které jsem znal 25 let. O to, aby se se mnou loučil Šafarčík a jeho lidé, jsem opravdu nestál. 

 

Rozlučku ti připravili pouze fanoušci na tréninkovém hřišti v přestávce zápasu. Jaký si měl pocit?

Rozlučka, jakou mi připravili fanoušci, mě opravdu vzala a doslova rozbrečela. Pocit byl nepopsatelný. Tisíckrát děkuju všem fanouškům, kteří se na ni podíleli!

 

Co následovalo po tvém vyhazovu z Baníku? Vyrovnali se s tebou podle dohody, nebo ještě něco zůstali dlužni?

Vyrovnání proběhlo po termínu, v současné době jsem s Baníkem v arbitrážním řízení o pokutu a penále z prodlení.

 

Co v současné době, už máš s FCB vše vyřešeno?

Bohužel nemám.

 

c

 

Proč trvalo více než 15 měsíců, než jsme tento rozhovor mohli uskutečnit? Velká část Chacharů dodnes vlastně neví, co to všechno mělo znamenat.To, co mi provedli, mi doslova zlomilo srdce a minimálně půl roku jsem se vzpamatovával. Zástupkyně hráčské asociace mi radila, ať se k ničemu nevyjadřuji, mohlo by mi to ublížit v arbitrážním řízení. Čekání na to vyjádření mi přišlo nekonečné a chtěl jsem tak splatit dluh lidem, kteří se mě zastali a říct o všem pravdu. Omlouvám se, že to trvalo dlouhých 15 měsíců.

Co říkáš na současný Baník? Myslím jak na hřišti, tak celkovou situaci klubu?Na Bazaly nechodím, nevím, jak bych se tam vůbec dostal a za vlády současného majitele a vedení…podporuju bojkot Chacharů! Klukům i přesto fandím, ale to oni moc dobře vědí! Pokud je majitelem někdo jako Šafarčík, jeho syn je druhým nejvyšším v klubu a o fotbale neví vůbec nic a je navíc podporován Helštýnem, kterého odevšad vyhodili a Balažovičem, který v Anglii myl nádobí, tak to ani jinak vypadat nemůže!

 

Co ty, jak se ti v současnosti daří?

Člověk se musí po ukončení kariéry naučit žít jinak, přiznávám, není to jednoduché.

 

Chceš něco dodat závěrem?Baník je, vždy byl a doufám, že i bude, o lidech, kteří za něj dýchají. Tím myslím fanoušky, kteří pracují a vyměňují si směny, aby mohli jezdit na výjezdy, je prostě o lidech, pro které je Baník všechno! Stejně tak jako o lidech jako Evžen Hadamczik, Vojáček, Mikloško, Bolf, Radimec, Daněk atd. a ne o Šafarčíkovi a jeho přívržencích, kteří na Baníku jenom parazitují a snaží se veřejnost mediálními výstupy přesvědčit o opaku.

 

Závěrem bych chtěl poděkovat za vše, co jsem s fanoušky během své kariéry mohl zažít, to mi nikdo nevezme a to je všechno o co tady jde!

 

Díky za rozhovor, hodně štěstí, jsi pro nás KAPITÁN FOR4EVER !!!

Příští zápas
za


SK Sigma Olomouc
SK Sigma Olomouc
vs. FC Baník Ostrava
FC Baník Ostrava

07.06.2020, 17:00 (Ne)
BANÍK BANÍKU
Tabulka
1. SK Slavia Praha 27 55:8 67
2. FC Viktoria Plzeň 27 56:22 59
3. FC Slovan Liberec 27 47:34 45
4. FK Jablonec 27 43:37 43
5. AC Sparta Praha 27 50:35 41
6. 1. FC Slovácko 27 33:30 41
7. FC Baník Ostrava 27 37:30 40
8. Č. Budějovice 27 43:42 39
9. FK Ml. Boleslav 27 44:46 38
10. Bohemians Praha 27 33:39 36
11. SK Sigma Olomouc 27 32:33 33
12. FK Teplice 27 23:44 28
13. MFK Karviná 27 21:36 24
14. FC FASTAV Zlín 27 24:43 24
15. Slezský FC Opava 27 13:44 19
16. 1.FK Příbram 27 17:48 18
                  


Follow chachari_cz on Twitter

 

Přihlášení
Jméno

HesloNejste členem?
Zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Nechte si poslat nové.
Právě online
Hostů: 2

Uživatelé
° Nejnovější: Petr35
° Nových tento měsíc: 0
° Nových minulý měsíc: 2
° Celkem: 1,787
Vyhledávání
v článcích
v novinkách
ve fóru
v odkazech
v členech
 
Majitel webového serveru upozorňuje, že za veškerý psaný a jiný obsah nezodpovídá on, nýbrž přímý autor. Od jakéhokoliv názoru se distancuje, a rozhodně se s ním neztotožňuje, pouze zprostředkovává prostor pro vyjádření názoru fanoušků Baníku Ostrava na internetu. Stránka na které se právě nacházíte obsahuje materiál, který někteří lidé mohou považovat za kontroverzní. Provozovatelé těchto stránek nejsou dle právní úpravy zákona č. 480/2004 Sb., o některých službách informační společnosti a o změně některých zákonů (zákon o některých službách informační společnosti) a zejména §6 citovaného zákona, odpovědni za příspěvky návštěvníků těchto stránek.
 
Powered by PHP-Fusion 2003-2020 © www.chachari.cz (Privacy policy)
 
TOPlist