Fans shop
trička, šály, nálepky..  
Kalendář chachara
PoÚtStČtSoNe
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30
YOUTUBE CHACHAŘI

 OS BB
Jak dopadla akce Zachraňme Baníček? 2.část
chachari · · Tisknout

Jeden z členů našeho sdružení nám zaslal text, který mapuje necelé tři roky působení současného vedení v FC BANÍK OSTRAVA. Jelikož většina členů výboru OS BB s textem souhlasí a klidně by se pod něj mohla podepsat, rozhodli jsme se jej prostřednictvím našeho webu zveřejnit. Různých lží a polopravd už jsme se mohli, prostřednictvím oficiálních informačních kanálů, zrovna tak jako nepochopitelně loajálních médií, dočíst HABAděj. Tady máte tedy pohled poněkud jiný, třeba pomůže k tomu, aby jste pochopili pochopili, proč se začíná část fanoušků stále častěji nelichotivě ozývat na adresu současných vládců FCB. Text je poměrně dlouhý, proto jej přinášíme rozdělený na dvě pokračování. 

 

První část najdete zde.

 

2.část

 

 Začátkem července měl být opět představen nový významný sponzor, ze kterého se po urgencích fanoušků a tisku vyklubal pochybný podnik jménem Chachar mobil. Rozjel se adresný ticketing takového rozsahu, že by nám CIA mohla závidět, což před začátkem sezóny odradilo velkou část fans a vyústilo k bojkotu kotle. Pravidla se měnila zhruba každý týden od mega buzerace a hromady lží, po nechutnou buzeraci a kupu nepravdy, až to spousta lidí přestala sledovat a začala šetřit na permici na hokej. Spolu s nemožností koupit vstupenku na stadionu, se to projevilo nejnižší návštěvou na úvodním kole za posledních asi čtyřicet let. A vedení klubu spolu s novým kolegou panem Hábou, autorem geniálních pravidel pro nákup permanentky, jen donekonečna vysvětlovalo, že jsme všichni letadla a nepochopili jsme, že je to vlastně pro naše dobro. I když byli několikrát usvědčeni ze lží a dezinterpretací, pořád se tvářili jako by měli svatozář. Hroší kůže se tomu říká. Navíc byli špatní i všichni ti, kteří na ten fotbal přece jen přišli, protože kvůli nadávání na FAČR, Damkovou a spol. dostal Baník několik pokut a klub jen poslušně platil bez jakékoliv snahy o odvolání.

 

 

karta

 

 Začátkem září vedení konečně kapitulovalo a umožnilo prodej permanentky bez rodného čísla a občanky. Nevím, zda tomu pomohlo i vyjádření fotbalové asociace, která nikdy rodná čísla po divácích nepožadovala. Bohužel spousta lidí nesleduje dva měsíce v kuse facebook, aby se dozvěděla, že se už milostivě mohou dostavit na fotbal bez odevzdání všech osobních i neosobních údajů. Některé pro změnu odradily fronty u pokladen, kde klub šetří, aby nemusel zaplatit 3 brigádnice navíc. Takže i když byl bojkot zrušen, návštěvy stále nestojí za moc. Baník má nejlepší výsledky za posledních několik let, sledují je však nejnižší návštěvy. A to vše v poslední sezóně, která není „bezdomovecká“. Pan Hába je však v klidu, pro toho jsou fanoušci jen 5% rozpočtu. Když pak chtějí dát fans nahlas svůj názor, už dopředu se vypustí fáma o chystaných výtržnostech. A ta plachta na L-ku ? To už není ani k smíchu !

 

 

plachta

 

 

 Mezi tím se šéf klubu oženil a světe div se, jeho ženou se stala jeho dlouholetá přítelkyně, zřejmě jen čirou náhodou předsedkyně dozorčí rady FCB. Toho času se taky zjistilo, že transparentní účet je několik dní v mínusu asi čtyři miliony. Na dotazy nikdo z klubu nereagoval a důvod jsme se měli dozvědět až o více než měsíc později.

 

 23.10. byl klub fakticky přinucen uspořádat mimořádnou tiskovku ke zprávě o nehorázném vyhazovu 100% chachara Svěrkyho. Aby nevypadali tak trapně, přihodili k tomu konečně zprávu o nových skvělých investorech a novém sportovním manažerovi. Co se stalo se Slončíkem se jen můžeme dohadovat, že by byl taky odejít? Z téhle zprávy se opět vyklubal nekonečný proud lží, které byly samozřejmě během pár hodin a dnů vyvráceny. Předně, žádní noví sponzoři nejsou. Představil se jen jeden investor a to bývalý ředitel Raiffeisenbank  Žalman, ostatní je prý tajné. Akcionářská struktura se prý měnit nebude. Takže jak dostane investor svou investici zpět, když ne majetkovým podílem ve formě akcií? Koupil si snad nějakého hráče? Nebo si z Bazalů odveze sedačky, až je zavřou? Novým sportovním manažerem se pak stal odborník na slovo vzatý a všemi uznávaný…syn majitele klubu, který nasbíral zkušenosti pro tuto funkci během dvou a půl let právě jen v Baníku. Do představenstva se pro změnu dostal náš dobrý známý p.Hába, který se zapsal zavedením ticketingu, několika geniálními výroky a perfektní organizací v zákulisí, například tvůrci TV přenosů by mohli vyprávět…

 

 A co na to Tomáš Petera? Určitě na svých nesčetných setkáních s panem Šafarčíkem tyto kroky požehnal, možná i dobrou radu přidal. Na revanš se tak třeba nemusí bát, že by musel kdy své dluhy platit. Kde není žalobce, není soudce. Tak nějak potají se občas objeví na Bazalech, sem tam doporučí nějakého zaměstnance pro klub…

 

 Kauzu Svěrkyho se snažili zamést pod koberec tím, že z něj udělají hajzla, co poškozuje klub (co jsme taky mohli čekat jiného) a chce na něm své peníze, na které čeká několik let. Šafarčík si ze svých vlastnoručně podepsaných závazků zřejmě těžkou hlavu nedělá, takže Vencovi nezbylo nic jiného, než použít těžký kalibr. Jeho právník není žádný začátečník a v tiskovém prohlášení všechny dezinterpretace klubu spolehlivě vyvrátil. Ostatně, až dojde k soudu, bude jasno snad i pochybovačům. A jestli si někdo myslí, že hráč, který prakticky ukončil kariéru, má nad osmi mega mávnout rukou? Ať jde makat tři roky zadarmo jen z čiré radosti, že pomůže zaměstnavateli. Protože majitel nerovná se klub!

 

 „Bohužel“ se do těchto sraček vrátil zbožňovaný Baroš a bohužel hrajeme v horní části tabulky. Slovo bohužel je na místě. Baryho návrat totiž zastiňuje všechna ta svinstva, která se na Bazalech dějí a dává jim punc legitimity. Spousta normálních lidí si řekne, že to tam není zas tak hrozné, když jsou vysoko v tabulce a hraje tam i Milan, to zas někdo maluje čerta na zeď. Nemaluje, ale to vše ukáže až čas.

 

 A já se ptám. Je pan Šafarčík schopen vést klub tak, aby nebyl v záporných číslech? Zatím nepřivedl jediného finančně významného sponzora. Lže snad v každém veřejném prohlášení a ještě tak průhledně, že mu na to každý přijde. Na dresech nemáme jmenovky, jídlo, které servírují hráčům, nežeru ani na výjezdu a hrajeme s nápisem Vítkovice na hrudi. To však jen proto, že pan Světlík je sice ochoten sponzorovat mládežnický fotbal, ale zas natolik významný počin jak finančně tak fakticky to zřejmě nepovažuje, protože o sponzorování Baníku se na webu Vítkovice Holding vůbec nezmiňuje. Jedinými finančními injekcemi, které dosud udržely klub nad vodou, byl odkup Bazalů městem a jeho roční příspěvky. Ostatní sponzoři jsou z řad malých regionálních firem, jimž je samozřejmě nutno poděkovat, ale klub finančně nevytrhnou. Další peníze z města už bezesporu nebudou a jestli Šafarčík dokáže pumpnout i kraj, tak před ním smeknu. Přednost však raději dám někomu, kdo se nechce na Baníku jen napakovat a když už není co brát, tak se zdekovat.

 

 Do té doby budu skandovat „Šafarčíku táhni!“

 

 LzO

Příští zápas
za


SK Sigma Olomouc
SK Sigma Olomouc
vs. FC Baník Ostrava
FC Baník Ostrava

07.06.2020, 17:00 (Ne)
BANÍK BANÍKU
Tabulka
1. SK Slavia Praha 27 55:8 67
2. FC Viktoria Plzeň 27 56:22 59
3. FC Slovan Liberec 27 47:34 45
4. FK Jablonec 27 43:37 43
5. AC Sparta Praha 27 50:35 41
6. 1. FC Slovácko 27 33:30 41
7. FC Baník Ostrava 27 37:30 40
8. Č. Budějovice 27 43:42 39
9. FK Ml. Boleslav 27 44:46 38
10. Bohemians Praha 27 33:39 36
11. SK Sigma Olomouc 27 32:33 33
12. FK Teplice 27 23:44 28
13. MFK Karviná 27 21:36 24
14. FC FASTAV Zlín 27 24:43 24
15. Slezský FC Opava 27 13:44 19
16. 1.FK Příbram 27 17:48 18
                  


Follow chachari_cz on Twitter

 

Přihlášení
Jméno

HesloNejste členem?
Zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Nechte si poslat nové.
Právě online
Hostů: 2

Uživatelé
° Nejnovější: Petr35
° Nových tento měsíc: 0
° Nových minulý měsíc: 2
° Celkem: 1,787
Vyhledávání
v článcích
v novinkách
ve fóru
v odkazech
v členech
 
Majitel webového serveru upozorňuje, že za veškerý psaný a jiný obsah nezodpovídá on, nýbrž přímý autor. Od jakéhokoliv názoru se distancuje, a rozhodně se s ním neztotožňuje, pouze zprostředkovává prostor pro vyjádření názoru fanoušků Baníku Ostrava na internetu. Stránka na které se právě nacházíte obsahuje materiál, který někteří lidé mohou považovat za kontroverzní. Provozovatelé těchto stránek nejsou dle právní úpravy zákona č. 480/2004 Sb., o některých službách informační společnosti a o změně některých zákonů (zákon o některých službách informační společnosti) a zejména §6 citovaného zákona, odpovědni za příspěvky návštěvníků těchto stránek.
 
Powered by PHP-Fusion 2003-2020 © www.chachari.cz (Privacy policy)
 
TOPlist