Fans shop
trička, šály, nálepky..  
Kalendář chachara
PoÚtStČtSoNe
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30
YOUTUBE CHACHAŘI

 Ultras
Choreo na derby pohledem Ultras
L · · Tisknout

Již po podzimu 2015 a poté v průběhu jara 2016 bylo víceméně jasné, že Baník sestoupí a ve druhé lize narazí na odvěkého rivala z Opavy a bude se třeba prezentovat ve větším měřítku. Pojďme si připomenout, jak probíhaly přípravy, výroba a samotná realizace choreografie na slezském derby. Lákat na tento šlágr snad ani nebylo moc potřeba, ale propagace k tomu patří, a i ta si zaslouží pár řádků...

 

 

PŘÍPRAVA


Během jarní části se v hlavách Ultras honily myšlenky, jak se prezentovat na tomto zápase. Padaly různé návrhy, něco se líbilo více, něco méně. Proběhlo několik schůzí, řada debat. Nakonec byla vybrána igelitová megaplachta přes všechny sektory FCB, od kotle po poslední možný sektor. A také kartoniáda. Na azylovém stadionu pro nás novinky. V létě, kdy si každý užíval u moře nebo na koupališti a ostravští ultrasáci už měli za sebou hodiny strávené nad choreem na výročí družby, vyměřovali sektory, jezdili po okolí (i za hranice republiky) a sondovali ceny materiálu. Poté probíhaly nákupy veškerých potřeb a materiálu.

 

barvy

 

Tomu ale předchází sbírka na jednom z úvodních zápasů sezóny, kdy padá rekord ve výběru financí na prezentace a to přes 56 tisíc Kč! Všem, kteří nás podpořili nějakou tou korunou je na místě poděkování.

 

kasa

 

Kvůli obrovským rozměrům plachty bylo potřeba se přemístit do větších prostor, nakonec se prostory podařilo zajistit a výroba nejrozměrnější sektorovky u nás mohla začít…

 

 

VÝROBA


3 – 10 osob v první fázi nejdříve namalovala loga Ultras, CHzB, znak FCB s korunou a ke kartoniádě ještě znak Baníku a znak SK Slezská, ten byl z igelitu.

 

vyroba

 

Poté přišla na řadu písmena z bílého igelitu, která dávala dohromady nápis „KRÁLOVÉ TRIBUN – VLÁDCI ULIC“. V následujících dnech byly spojovány jednotlivé role černé, ne zrovna voňavé fólie a přikládána zmíněná písmena. To zrovna v době, kdy na Bazalech mizel jeden stožár za druhým :-(. Hotová plachta, která musela být rozdělena na několik částí, aby se dala převézt, byla poté slepena dohromady v jeden celek až na vítkovickém stadionu den před zápasem. Obrovská kupa igelitu sice na stadionu byla, ale přišlo na řadu asi to nejdůležitější, a sice roztáhnout plachtu a nachystat pro její prezentaci na zápas. S 300-metrovou sektorovkou to nebyla žádná sranda, byl to celkem boj, do kterého se zapojilo na 40 lidí s třemi vysílačkami. První prezentaci se s menšími problémy nakonec podařilo nachystat a mohlo se jít na další – kartoniádu! Bylo potřeba složit kartóny a vylepit je na sedačky, s čímž se začalo vpodvečer zápasu. Se skládáním kartónů dorazila jedno odpoledne pomoc v podobě mladých nadějí FCB, kterým také samozřejmě děkujeme.

 

derby pomocnici

 

V den zápasu byla od rána vyplňována zbývající místa dalšími a dalšími kartóny. Poté probíhaly nezbytné přípravy jako chystání vlajek na plot, vlajek na tyčích, příprava stánku se suvenýry, rozdělení tématických triček apod.

 

PROPAGACE


Nejdříve nebylo jasné, kdy se utkání odehraje a termín byl různě přehazován. Ať už do toho zasahovala policie, televize, Baník, Opava nebo reprezentace, byl termín nakonec stanoven na středu 14. září, což lidem, starající se o prezentace vzhledem k odložení skoro o dva týdny přišlo vhod. Zápasu samozřejmě předcházela řádná propagace a mobilizace v řadách všech Chacharů.

 

v bilem

 

Rozjela se akce „Všichni v bílém!“, kdy se na popud Ultras rozhýbal i klub a tak byly po Ostravě k vidění billboardy, plakáty jak klubové, tak fanouškovské, různé grafické pozvánky na internetu, transparenty na mostech a to nejen v Ostravě, ale i v okolních městech, kde tamní fankluby zvaly a hecovaly lidi na derby.

 

plakaty

 

Za pomocí transparentu a pyrotechniky byla pár dní před zápasem nafocena pozvánka.

 

pozvanka

 

Napětí a natěšenost už byla cítit na každém kroku… Jedné noci před zápasem došlo i k úpravě opavských graffiti. Odveta na sebe nenechala dlouho čekat a chuligánská družební malůvka na svinovských mostech byla také poškozena rukou opavských. Za pár hodin ale toto dílo bylo napraveno do původního stavu.

 

graf

 

 

 

REALIZACE


Přišel den D. SLEZSKÉ DERBY po sedmi letech, v Ostravě hrané dokonce po jedenácti letech! Přilehlé okolí a stadion byl v obležení bílých triček. Většina osazenstva Městského stadionu byla oděna v bílém oblečení, tohle vyšlo na jedničku.

 

bila

 

Při nástupu hráčů obou slezských týmů na zelený pažit šla nad hlavy natěšených Chacharů černá plachta. Povedlo se!!! Ani problematický oblouk, ostrý plot či neukáznění diváci, kteří by rádi viděli na hrací plochu, neudělali problém a tato sektorovka o rozměrech 300 x 17 metrů se mohla zapsat jako jednička na české scéně.

 

plachta

 

V 15. minutě pak byly zdviženy kartóny, které vytvořily obrazec v podobě naší vlajky, tedy výmluvný nápis „VLAJKONOŠI HOSTÉ“. Prezentace také povedená, ale krásnější díla byla k vidění na Bazalech, kde pro ně byla lepší tribuna.

 

kartoniada

 

V závěru zápasu si o slovo řekla ještě pyrotechnická vložka, která byla ochuzena o policií zabavenou část…
Co říci závěrem? Slezské derby se opět zapsalo do historie velkým písmem a velkou měrou se na tom podíleli ULTRAS BANÍK!

 


V BŘEZNU VŠICHNI DO OPAVY !!!

Příští zápas
za


SK Sigma Olomouc
SK Sigma Olomouc
vs. FC Baník Ostrava
FC Baník Ostrava

07.06.2020, 17:00 (Ne)
BANÍK BANÍKU
Tabulka
1. SK Slavia Praha 27 55:8 67
2. FC Viktoria Plzeň 27 56:22 59
3. FC Slovan Liberec 28 49:36 46
4. AC Sparta Praha 28 51:35 44
5. FK Jablonec 27 43:37 43
6. 1. FC Slovácko 27 33:30 41
7. FC Baník Ostrava 27 37:30 40
8. Č. Budějovice 27 43:42 39
9. FK Ml. Boleslav 28 46:48 39
10. Bohemians Praha 28 33:40 36
11. SK Sigma Olomouc 27 32:33 33
12. FK Teplice 27 23:44 28
13. FC FASTAV Zlín 28 25:43 27
14. MFK Karviná 27 21:36 24
15. Slezský FC Opava 27 13:44 19
16. 1.FK Příbram 28 17:49 18
                  


Follow chachari_cz on Twitter

 

Přihlášení
Jméno

HesloNejste členem?
Zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Nechte si poslat nové.
Právě online
Hostů: 2

Uživatelé
° Nejnovější: Petr35
° Nových tento měsíc: 0
° Nových minulý měsíc: 2
° Celkem: 1,787
Vyhledávání
v článcích
v novinkách
ve fóru
v odkazech
v členech
 
Majitel webového serveru upozorňuje, že za veškerý psaný a jiný obsah nezodpovídá on, nýbrž přímý autor. Od jakéhokoliv názoru se distancuje, a rozhodně se s ním neztotožňuje, pouze zprostředkovává prostor pro vyjádření názoru fanoušků Baníku Ostrava na internetu. Stránka na které se právě nacházíte obsahuje materiál, který někteří lidé mohou považovat za kontroverzní. Provozovatelé těchto stránek nejsou dle právní úpravy zákona č. 480/2004 Sb., o některých službách informační společnosti a o změně některých zákonů (zákon o některých službách informační společnosti) a zejména §6 citovaného zákona, odpovědni za příspěvky návštěvníků těchto stránek.
 
Powered by PHP-Fusion 2003-2020 © www.chachari.cz (Privacy policy)
 
TOPlist