SFC Opava – FC Baník Ostrava U21 4:1 ; opět a stále Jebat Opavu !!!
Přidal Bender, 01.03.2008 22:37:01
Dnes naše juniorka sehrála přípravný zápas v Opavě, proti místnímu druholigovému SFC, pro který to byla generálka před startem druhé ligy.

Podrobné novinky
Dnes naše juniorka sehrála přípravný zápas v Opavě, proti místnímu druholigovému SFC, pro který to byla generálka před startem druhé ligy.
Na zápas se vydává početná vlaková skupina našich fans + jedno auto.
V sektoru se nakonec scházíme v počtu 85 kusů, což je poměrně slušné číslo, hold většina z nás zde byla poprvé od posledního zápasu v mistrovské sezóně.
Opavských bylo v kotli možná 50, celkově bylo na stadionu okolo 400 fanoušků, což je pro mě velmi smutné číslo.
Baník nastoupil v bílých dresech a Opava v klasické modro-žluté kombinaci.
V sestavě se ukázala jediná posila z áčka v podobě Petra Cigánka, hold najednou máme v áčku moc obránců a tentokrát to "odskákal" Cigi.
Už od začátku utkání byl poznat rozdíl mezi mužstvy.
Po pár minutách hry domácí poslali první výstrahu, když nastřelili břevno.
Ve 25.minutě se domácí dostali do vedení po brance Halašky.
Někdy okolo 30.minuty jsme začali fandit a musím říct, že to vůbec nebylo zlé, hlavně zařvat si Jebat Opavu nebo V městských sadech přímo na opavském stadionu po tak dlouhé době byl balzám pro duši :-)
Do sektoru nás poté přišlo hlídat asi 10 těžkooděnců.
Do konce poločasu už nic zajimavého.
Do druhého poločasu vstoupila Opava výborně a ve 48.minutě Mezlík zvýšil na 2:0.
Naši mlaďoši se snažili, ale na zkušenějšího soupeře prostě neměli.
Během několika minut k nám do sektoru přiletěly dva balóny a když si pro ně přišel pořadatel tak balóny najednou nebyly, asi nějaké kouzlo.
V 53. minutě přidali domácí třetí gól, když se trefil Zapletal.
O chvíli později v 57.minutě proti nám rozhodčí písknul naprosto nesmyslnou penaltu po údajném faulu Blažka, k míči se postavil Půda a nezaváhal, Prepsl šel na opačnou stranu.
Poté jsme už jen doufali, že neodjedeme s ještě větším přídělem, 4:0 bylo až až.
Po té penaltě se kluci trošku vzchopili a nebo Opava přestala hrát,nevím jak jinak to vysvětlit.
Z našeho tlaku se nám v 64.minutě podařilo snížit, když se po selhání opavských trefil Zawada.
Poté jsme se ještě dostali do dvou třech šancí, ale žádná neskončila úspěchem, Opava zbytek utkání odehrála za pochodového tempa, výsledek 4:1 jim určitě pro dobré sebevědomí stačil.
Po zápase jsem se snažil projít na parkoviště, protože jsem byl autem, ale ACABi mi to znemožnili tím, že nás nahnali do kordonu, tak jsem musel jet domů se zbytkem bandy vlakem.
V Opavě na nás byli nachystaní jako za starých časů, na nádraží nás doprovázelo několik desítek ACABů a k tomu spousty policejních aut, které blokovaly všechny cesty, aby jsme měli volný průchod, no prostě cirkus, asi si hoši vzali své heslo "Pomáhat a chránit" k srdci.
Na nádraží čekáme na rychlík směr Ostrava a po příjezdu do našeho milovaného města se někteří vydávají do svých domovů, aby se před výjezdem do Plzně aspoň chvíli prospali, ale někteří zamířili do hospod a pojedou non-stop celý víkend.
Dnešek se vydařil na jedničku, příjemně zpestřená sobota.
Tak BP v Plzni !!

Sestavy:

SFC Opava: Novák – Kolínek (K), Švach (81. Horka), Mezlík, Víšek – Partyš (65. Uvíra), Barteska (68. Wirth), Kiša, Zapletal (65. Jelínek) – Halaška, Půda (68. Najvrt)

Baník Ostrava U21: Prepsl – Zawada, Blažek (63. Eršil), Cigánek, Švrček – Mucha, Husárik (K) (55. Hrtánek), Wojnar, Tomašák (46. Zapalač) – Kučerňák, Prokeš (77. Breškovec)

Fotky budou během pondělka.