Baník - Slavia 0:1 "#WEMAKEEVENTS"
Přidal Ondra, 07.10.2020 13:13:24

Od pozápasového pondělí měly opět začít platit nesmyslné vládní opatření, které samozřejmě zahrnovaly i omezení fanoušků na fotbale. Korona chodí totiž pouze po stadionech a zřejmě není fanouškem divadelních představení, protože těch se omezení netýká. Ze všeho tedy vyplývalo, že se bude jednat asi o poslední fotbal na nějakou dobu, kde budou přítomni i fanoušci. A podle slov těch shůry bych se nebál říct, že i možná do konce roku... 


Podrobné novinky

Od pozápasového pondělí měly opět začít platit nesmyslné vládní opatření, které samozřejmě zahrnovaly i omezení fanoušků na fotbale. Korona chodí totiž pouze po stadionech a zřejmě není fanouškem divadelních představení, protože těch se omezení netýká. Ze všeho tedy vyplývalo, že se bude jednat asi o poslední fotbal na nějakou dobu, kde budou přítomni i fanoušci. A podle slov těch shůry bych se nebál říct, že i možná do konce roku. Ovšem ještě na tento zápas byla povolená celková kapacita 2000 fanoušků, což pro nás není rozhodně dostačující. Do poslední chvíle jsme tedy nevěděli jestli se půjde aktivně fandit na stadion, ovšem s ohledem na to, že permic bylo prodáno o hodně méně než loni, nakonec padla volba vytvořit provizorní kotel na tribunách B. Klub vypustil vstupenky do světa ve čtvrteční pátou hodinu ranní, po těch se jen zaprášilo a systém kolaboval už 5 minut po spuštění. Pro vlastníky permic, kteří neměli možnost se dostat tak brzo k počítači nebo jsou jen poctiví spáči se vyskytla ještě možnost sehnat si lístky přes spolek Baník Baníku, kterému se podařilo sehnat ještě nějaké lístky navíc. Tudíž i po vyprodání ještě nebyla naděje pro všechny ztracená.

 

a

 

Fotbalově se díky posledním výkonům Baníku nedalo čekat nic jiného než snadné vítězství pro hosty z Edenu. Co však viděli fanoušci na stadionu nečekal snad žádný z nich. Baník totiž začal hrát tak jak by si všichni Chachaři přáli. S nasazením, bojovností a kvalitou. Bohužel, co nám ovšem strádalo, byla efektivní koncovka. Mít hráči přesnou mušku, nikdo by se nedivil, kdyby bylo o poločase skóre 3:0 pro Baník. Tak skončil pouze bezbrankovou remízou. Co se týče fandění tak to bylo hodně slabé, bohužel asi nepomohlo i to, že ovlajkované byly pouze sektory B3 a B4. Lidi(nepočítaje starší osazenstvo) totiž využili radši možnosti sednout si vedle do sektoru, než jeden zápas zafandit. Ještě v prvním poločase byl vytažen první ze dvou transparentů připraven na toto utkání. A to fráze z písně pana Nohavici „DOKUD SE ZPÍVÁ, JEŠTĚ SE NEUMŘELO“. Jelikož jsme na tribunách taky takoví zpěváci, tak nás se pochopitelně tento témat také dotýká.

 

x

 

V druhém poločase už se jednalo o žhavější představení na obou stranách stadionu. Na hřišti se nadále předváděl rozhodčí Hrubeš, který už tak řídil utkání celkem podezřele. Vše završil se svými kolegy okolo 65 minuty, když otočil náš roh na odkop Slávie, která se pak dostala do útoku 1vs.1. Tam si už na zárodku dle mého zdání počínal proti pravidlům Tecl na Fleišmana. Přes toho ovšem přešel a vymodlil si penaltu. Tu s přehledem proměnili. Začala bouře, záplavy pivem a i pár opilých pokusů o vniknutí na trávník vyříkat si to se sudím osobně. Vylepšit si náladu na tribunách jsme si museli pyroshow, při které vzplanulo 23 kousků rací. Doplněno o druhý transparent večera „#WEMAKEEVENTS“. Hashtag, který používají umělci s červenou barvou, dávajíc tak červený poplach, že jsou jejich kariéry díky nesmyslným omezením v ohrožení. My jsme tedy zvolili červený poplach více patřičný ultras mentalitě, ovšem se stejným poselstvím, že jsme to my, fanoušci kdo děláme fotbal fotbalem. A pokud budou nadále pokračovat se zavíráním a otevíráním stadionů, tak se můžeme bát o to, že bude pomalu vymírat v našich krajinách.

 

x

 

Fotbal tedy končí 0:1, avšak po dlouhé době může na děkovačce opravdu poděkovat za dobře odvedený výkon i po prohraném zápase. Nezbývá než doufat, že si přenesou stejnou fazonu i na výjezd do Příbrami po repre pauze, kde už budeme muset opět fandit za plotem. Musíme ukázat, že nás nezastaví a budeme jezdit za každých okolností. VŠICHNI DO PŘÍBRAMI!

 

Sepsal: Diego