Baník - Č. Budějovice 2:2
Přidal L, 01.09.2020 10:33:35

Druhý zápas v nové sezoně se nesl ve znamení zvědavosti, zda-li Baník odčiní špatný výkon z Karviné a urve ve Vítkovicích potřebné a všemi chtěné tři bodíky. Prodej permanentek ukazoval průměrná čísla (něco kolem 3000 ks), není to v této době špatný počet, ale také jich mohlo být o něco více.


Podrobné novinky

Druhý zápas v nové sezoně se nesl ve znamení zvědavosti, zda-li Baník odčiní špatný výkon z Karviné a urve ve Vítkovicích potřebné a všemi chtěné tři bodíky. Prodej permanentek ukazoval průměrná čísla (něco kolem 3000 ks), není to v této době špatný počet, ale také jich mohlo být o něco více. Ovšem koronavirus hází vidle do plánů prakticky všeho, fotbalu nevyjímaje. Zmíněný Covid19 změnil prakticky všechno, na co jsme byli zvyklí a bude to dlouhá doba, než se všechno vrátí k normálu. Informace se také neustále mění, takže ani my jsme nevěděli jak to vše bude... Kolik bude povolena nejvyšší kapacita? Budeme muset mít na ústech náhubky? Apod. Nakonec jsme roušky mohli nechat doma a kapacita byla určená na 3900 (takže všichni majitelé permanentek mohli dojít na fotbal) a to se také stalo.

 

dymy

 

Bylo plno, bohužel ten pohled na z velké části prázdný stánek byl tristní. Snad se brzy opatření rozvolní a budeme moci začít chodit na fotbal v plné síle. Hra Baníku byla bohužel v prvním poločase ještě víc tristní než samotná návštěva. Nelibost tribun se dala čekat a také přišla za stavu 0:2, kdy stadion pískal a dožadoval se vyšší snahy našich hráčů. Z penalty v prvním poločase korigoval skóre pan Potočný, který údajně dělal nějaká gesta směrem k fanouškům, kteří pískotem dávali najevo svou nelibost k přístupu hráčů. Pane Potočný, je-li to pravda, tak si prosím uvědomte, že jste v Ostravě a ne někde v Liberci a jiných týmech bez ambic a bez cti! Tady lemry nechceme. Doping v zápase byl střídavý. Občas snesl velmi přísné parametry, občas bohužel za moc nestál. Něco jako výkon našich hráčů, kteří se přece jen ve druhém poločase zvedli a nakonec zápas dospěl, alespoň do remízy 2:2, ovšem všichni zúčastnění věděli, že to je prostě a jednoduše málo.

 

debut

 

Choreo tentokrát bylo velmi jednoduché a věcné. Je třeba nejspíše osvětlit všem, jaké klubové barvy máme a v jakých chceme vidět hrát náš Baník! K transparentu byly ony barvy odpáleny v podobě hutných dýmovnic. Během zápasu ještě došla řada na nové ručně malované modrobílé obouruče a také dvě vlajky na tyčích. Sektor hostí zel prázdnotou. Jako jedno z mála pozitiv pátečního zápasu lze označit premiéru nové zástavy "FCB", která se pyšní rozměry 5 x 1,7 metru. Ideálně se tak hodí do našeho arzenálu vlajek, mezi kterými "zaplácne" místo mezi "kapesníky" a velkými prapory.

 

sepsal: Matus