Sparta - Baník 3:2
Přidal L, 25.02.2019 23:23:00

Druhý jarní výjezd, druhá návštěva Prahy. Lístky v předprodeji padly během 20 minut, druhý předprodej si nevedl o moc hůře a lístky na místě? Byly vyprodány už dlouho před zápasem. Na Letné se v nedělní podvečer dala očekávat výborná kulisa.


Podrobné novinky

Druhý jarní výjezd, druhá návštěva Prahy. Lístky v předprodeji padly během 20 minut, druhý předprodej si nevedl o moc hůře a lístky na místě? Byly vyprodány už dlouho před zápasem. Na Letné se v nedělní podvečer dala očekávat výborná kulisa. Nejednou jsme se však přesvědčili o tom, že kvantita není kvalita a proto jsme k utkání přistoupili zodpovědně - hned po prvním předprodeji informujeme především svátečnější výjezďáky, ať dělají na výjezdu jméno, jakého je skupina Chachaři hodna. Apelujeme na omezení alkoholu (nikoliv zákaz), zbytečné pořvávání z vlaku.


V neděli pak ze svinovského nádraží vyjíždí desetivagónový speciál ve směru Praha Holešovice. Není to jediný spoj - kromě nespočtu příznivců Baníku v jiných vlacích, se mnoho osob vydalo i auty. Důvodem byl i fakt, že poslední zastávka speciálu byla na žádost fízlů v Hranicích. Cesta probíhá v poklidu, některé vagóny se mění ale v chlív a syndrom Sparta začíná. Po vystoupení v Holešovicích se vydáváme na pochod parkem a  nyní jde poznat, jak moc některým z Vás záleží na Baníku a pro koho jde jen o to o víkendu se někde vylít, případně jet na Spartu, protože to je “in”. Alkohol je super do chvíle, kdy nejste schopni ani chodit a motáte se celým davem.

 

trans

 

Pomalu se dostáváme na stadion a 1585 Chacharů (v tom 13 GKS, dziekujemy za wsparcie!) prochází dvojitou kontrolou. Bohužel, dobří lidé z nás dnes nejsou a hodně osob se na stadion nedostalo. Mnoho z nich se tak vydalo poznávat Prahu. Faktem je, že někteří z těchto osob se na ligový zápas na Letné nepodívali už od roku 2015, jelikož jsme loni nedojeli a letos bylo vyprodáno. Asi čtyřicet minut před zápasem solidně zaplněný sektor za vlajkou Chuligani z Bazalů spouští doping. Naproti se plní sektor domácích. Ten je nakonec zaplněný lépe, než v letech minulých.


Zápas začíná tradičně sestavou čuráků, úvodní minuty dost kazí hlasitý zvuk z repráků nad sektorem, proto, pokud si to někdo z ACS čte - příště volume doleva. Následuje hymna a ze začátku je fandění takové průměrné. Nakopnutím je určitě branka, která nás posílá do vedení - po té se výrazně doping zlepšuje. Vyrovnávací branka a nějaké to zapískání pana rozhodčího nás však po chvíli vrací zpět na průměr. Namísto toho, abychom si fandění užívali, si půlka sektoru radši dá ruce do kapsy a fandí takzvaně na půl huby.

 

choreo

 

V druhém poločase začíná tlak ze strany hráčů, na obou stranách se objevují choreografie. První je roztažena domácími - jedná se o klasickou siluetu Prahy, nad kterou září červené hvězdy, které jsou vyobrazeny prostřednictvím nemalého množství rací. Na Sparťanské poměry dobře namalováno. V našem sektoru se po chvíli objevují noty dobře známé písně a následně i portrét jejího autora, který jasně vzkazuje: „BIJTE JE PRAŽÁKY, HANBA SPARTA!” Rozhoří se také nějaká race, žluťáky. O něco dříve byly prezentovány ještě transparenty na straně ACS s jasným vzkazem - jedno máme společné - ACAB. V tu dobu je u nás roztažen už známý transparent „Proktore, drž se!” Individuální prezentací ve sparťanském sektoru je pak dement se zeleným laserem, který několikrát během zápasu svítí na nás (zdravíme :-) ).


Zápas se chýlí ke konci, my už prohráváme o dvě branky a i přes neskutečný tlak děláme mnoho chyb. V devadesáté minutě ještě snižuje Kuzmanovič na konečných 3:2 pro Spartu a hráči jdou pod sektor na děkovačku. Ta je výborná, všem je poděkováno za bojovnost a my se pomalu vydáváme k východu, kde jsme klasickou půlhodinu drženi. Cestou ze sektoru se rozdělujeme na dvě skupiny - autoví jsou vedeni jednou trasou, vlakoví zase jinudy. Fízli se snaží mít vše pod kontrolou, situaci ale moc nezvládají a po chvíli už zmateně běhají po Holešovicích, každý kdo chtěl má více méně úplnou volnost a může si jít kam chce. Zpáteční cesta vlakem pak probíhá v poklidu a kolem jedné ráno končíme výjezd. Tak na Slavii se snad ukážeme reprezentativněji, na viděnou na sektoru!

 

pyro

 

Po zápase proběhl výběr do čapky na právní pomoc. Za všechny příspěvky děkujeme a moc si jich vážíme. Vybráno bylo 40 370 korun, stravenky za 330 Kč, 2 americké dolary, 14,75 euro, 4,65 zlotých, 1 egyptská libra, 100 forintů, 10 kronerů, 25 pencí, 1 žeton Kavamt, 1 žeton Albert Bertík, 1 trsátko Dunlop, 1 malý magnet, 50 lipa a jedna malá nálepka Cheb.

PS: D
o minulého výběru na zápase s Libercem jsme omylem zapomněli započítat obálku s obsahem 30 zlotých, 100 Kč, 3 euro, 1 cent a pilník na nehty s návodem jak ho správně použít (jebat Opavu).

 

sepsal: HS