Plzeň - Baník 3:0 "Bez ohledu na zákazy, za Baníkem jezdíme!"
Přidal Stuart, 28.08.2017 13:59:44

Český fotbal se opět ukázal jako naprostá tragikomedie. Celá veselohra začala již ve čtvrtek, kdy disciplinární komise LFA poprvé v historii vydala zákaz vstupu fanouškům Baníku do sektoru na plzeňském stadionu. Důvodem měly být hrůzostrašné výtržnosti při předchozím výjezdu na Slovácko, přičemž zejména ta padesátka zmuchlaných papírových kartónů byla vážně nebezpečná! Cool

 


Podrobné novinky

Český fotbal se opět ukázal jako naprostá tragikomedie. Celá veselohra začala již ve čtvrtek, kdy disciplinární komise LFA poprvé v historii vydala zákaz vstupu fanouškům Baníku do sektoru na plzeňském stadionu. Důvodem měly být hrůzostrašné výtržnosti při předchozím výjezdu na Slovácko, přičemž zejména ta padesátka zmuchlaných papírových kartónů byla vážně nebezpečná! Cool Teď vážně: hlavními argumenty byl zničený turniket u vstupu a dělobuch, který přistál pár metrů od Vaška a udělal do trávníku menší díru (vykašlete se na jejich házení, efekt to má nulový a není to nic příjemného, když vám to jebne kousek od hlavy).

 

Zcela „nečekaně“ hlásily plzeňské poklady jen pár hodin po vydání zákazu vyprodáno. Realita se pak ukázala v průběhu zápasu, kdy byla ohlášena návštěva 10 407 diváků (kapacita stadionu 11 700 míst).

 

Chachaři se samozřejmě s tím vším smířit nechtěli a od svých plánů vydat se na západ Čech neupustili. Nikdo nám nikdy nebude zakazovat vydat se podpořit milovaný klub. Nehledě na to, že nešlo jen o naši výjezdovou budoucnost, ale také o budoucnost zbytku tuzemské scény. Úkol zněl jasně – dorazit k branám stadionu za každou cenu. Inkognito, každý po vlastní ose.

 

Cestou z Prahy do Plzně se dozvídáme, že Baník, ve spolupráci s plzeňským klubem, podal odvolání a odvolací komise FAČR trest pouhé čtyři hodiny před začátkem utkání zrušila. Těžko vlastně říct proč – jestli se jen posrali z toho, že budou mít několik set nasraných fanoušků před branami nebo se jednalo o záblesk rozumu, kdy aspoň pánům z této komise došlo, jak nesmyslná celá tahle situace byla. A zapomínat taky nelze na trochu té konspirace - existuje možnost, že se jednalo jen o Berbrem řízené divadlo, jak odradit alespoň část fanoušků Slezské od výjezdu a získat tak výhodu hlasivkové převahy v hledišti Smile.

 

 

Zpět k utkání. Po příchodu ke stadionu nic nenasvědčuje tomu, že nějaký zákaz byl vůbec vydán. Pokladna otevřená, turnikety a zábradlí nachystáno, security a policie nastoupená na svých pozicích. Jedna drobná poznámka k místní ochrance – slušné a korektní jednání a objeví-li se nějaké problémy, tak jejich šéf má opravdu snahu je řešit. Kdyby to takto fungovalo na všech stadionech, hned by to vypadalo jinak a bylo by minimálně o 50% méně problémů. Na čem však v Plzni rozhodně musí zapracovat, je práce se stadionovými reproduktory. Určitě by nebylo na škodu, kdyby někdo místnímu hlasateli vysvětlil, že existuje taková věc, jako je ovládání hlasitosti, bo to řvalo jak kráva. Fakt humus.

 

 

I když jsme se tedy na stadion dostali, museli jsme vzít za vděk lehce „spartánskými“ podmínkami. Absence bubnu i megafonu byla znát. Nikoho z 379 přítomných to však neodradilo a předvedený support tak byl na poměrně slušné úrovni. Jelikož bohužel absentovaly i vlajky, jedinou optickou prezentací byl nápis "Kolektivní vina??? FAČR, LFA - jedna špína".

 

 

 

Plzeňští se kromě zmrzlinového chorea prezentovali rovněž nápisy proti nesmyslným nařízením – „Bráno vaší optikou: když jste měli za předsedu lotra, měli byste sedět všichni“ a „Před staďákem stovky lidí, na něm prázdný sektory? Český fotbal pro blázny“. Za zmínku rovněž stojí, že oba kotle si v průběhu celého utkání několikrát společně zanotovaly "Český fotbal pro fanoušky".

 

 

Před námi teď je repre pauza, čili volný víkend. Společně na tribunách se opět sejdeme v sobotu 9. září, abychom tým dohnali k zisku tří bodů v utkání s Jabloncem a především abychom oslavili 95. výročí (anebo 95. let? Laughing ) založení SK Slezská Ostrava.

 

P.S.: Díky do Plzně za projevenou solidaritu, za pomoc se sehnáním vstupenek a za ochotu umožnit nám vstup do svých sektorů!