FC Baník Ostrava - FK Teplice 1:1 - Body, které budou chybět
Přidal , 19.11.2006 13:29:18
Provokace p. Kahouna o deseti tisících divácích sice podle očekávání nevyšla, ale i ta pětka co včera na Bazaly dorazila viděla zajímavý zápas po kterém jsem určitě nebyl sám, kdo si musel dát exového ruma...


Podrobné novinky
Provokace p. Kahouna o deseti tisících divácích sice podle očekávání nevyšla, ale i ta pětka co včera na Bazaly dorazila viděla zajímavý zápas po kterém jsem určitě nebyl sám, kdo si musel dát exového ruma.

Realita je taková, že většina navštěvníků na Bazalech nejsou o nic lepší než zbytek republiky a budou chodit jen pokud budeme v tabulce první, budeme hrát s Arsenalem nebo koupíme Ronaldinha. Čekal bych, že těch pět tisíc co tam teď chodí budou ti, co se snaží fandit, ale včera mě dostaly hlavně S tribuny, kde se snaží řvát pár lidí a jinak ticho. Když už se lidi nechytají na hymnu nebo "Nedaleko od Ostravy" tak už nevím. Díky za náš kotel, který se snaží zpívat celý zápas. Pravda je, že na konci, když se hrál nejdramatičtější zápas od doby, kdy SK Slezká porazila v roce 1936 Sokol Bystrc, tak už to bylo slušnější.

Fotbal to byl každopádně dobrý, vypadá to, že hráči se opravdu začínají dávat do kupy a prvních dvacet minut Teplice solidně mleli. Dvacetiminutovku úspěšně zakončil náš nový střelec Rajtoral. Teplice pak zápas vyrovnaly a tak se hrál nahoru-dolů fotbal, který dobře bavil.

Pak ale začal úřadovat chabý rozhodčí Kocián, jenž své přehmaty na jedné straně kompenzoval stejně nešťastně na druhé straně. Nejsme Slavie, abychom se vymlouvali na rozhodčího, takže to nebudu moc komentovat kromě situace kolem Marošova gólu ke které se ještě dostanu. (Může mi ale někdo vysvětlit proč se už i na Bazalech řve: "Černá svině"? To se tak moc ti lidi dívají na veselé filmy v TV nebo co?).

Bohužel se po celkem neškodné akci ještě v prvním poločase trefuje teplický Fenin, takže si osm teplických fans může zaskákat, ale přesto to vypadá, že Baník na výhru dnes mít bude.

Druhý poločas zahajuje pěkné racovisko pod S-kama a Baník pokračuje v sympatickém výkonu. Velmi dobře hrají především Rajtoral a Klimpl. Teplice se dostávají pod tlak a začínají praktikovat otřesnou taktiku polehávání po zemi, rozčilování se.

Pak přichází 70.-tá minuta, kdy si Klimpl tělem zpracovává míč a krásnou střelou se trefuje pod břevno Poštulkovy branky. Euforie maximální. Rozhodčí Kocián gól neuznává pro údajnou Marošovu ruku. Z natočených záběrů je celkem jasně vidět, že k ničemu takovému nedošlo. Nevím jak je možné,
že to chabý rozhodčí neviděl, vzhledem k tomu, že stál velmi blízko této situace. Jasné poškození ze strany rozhodčího, proti kterému bohužel už žádné odvolání není...

Posledních dvacet minut je to hra na jednu branku, což se ještě zvýší vyloučením Lukáše po dvou žlutých. Baník má drtivý tlak, tepličtí hráči zdržují jak se dá, takže se bohužel skóre už nemění.
Přesto je třeba hráčům za výkon poděkovat.

Jeden bod nic moc neřeší, za výkon proti Teplicím jsme si zasloužili plný počet. Škoda těch ztrát, mohli jsme být někde jinde, ale zas by tam mohlo být těch deset tisíc a kdo pak má stát v těch frontách na pivo :)

Góly:
17. F. Rajtoral
31. M. Fenin

FCB:
M. Raška - T. Marek , M. Klimpl , P. Besta , P. Čoupek (85. R. Slončík ) - F. Rajtoral (63. A. Varadi ), D. Bystroň , M. Lukeš , F. Metelka - D. Střihavka , T. Mičola (70. L. Žůrek )

Teplice:
T. Poštulka - M. Valenta , P. Lukáš , T. Hunal , M. Klein - M. Doležal , J. Sabou , F. Dort , T. Jirsák (81. J. Štohanzl ) - M. Fenin (88. K. Kroupa ), E. Džeko (86. O. Szabo )

Červené karty:
77. P. Lukáš

Rozhodčí: Kocián - Chytil , Večeřa

Diváci: 5247