Slavičín – Baník 0:0 (5:4 na penalty) – „Spadla opona..“
Přidal , 15.09.2010 13:59:59

Dokonalou tragédii (nebo frašku?) se podařilo našim hráčům předvést na půdě třetiligového FC TVD Slavičín.


Podrobné novinky

Dokonalou tragédii (nebo frašku?) se podařilo našim hráčům předvést na půdě třetiligového FC TVD Slavičín.

Prolog:

Většina fans se do Slavičína vydala po vlastní ose a po překonání sedmero lesů a kopců.. se při vjezdu do městečka zjevily policejní kontroly. Kdo neměl štěstí, byl odchycen a odstaven. Celému autu byly kontrolovány a opisovány doklady, takže se Slavičín stal nejkontrolovanějším místem  schengenského prostoru.

Samotné město zřejmě v očekávání nájezdu avarských kmenů, bylo obleženo dalšími černými uniformami, koňmi (s chrániči), psy atd. Sektor Baníku byl nově vybaven jakousi podivnou kovovou ohradou, která se ve finále stejně ukázala jako naprosto k ničemu. Do sektoru byli naši fans vpuštěni po předložení OP + pořízení fotografie. Co k tomu říct? Takový Kurt Russel to musel v Útěku z New Yorku mít jednodušší než fanoušek FCB snažící se dostat na zápas s mužstvem z MSFL v legendárním Ondrášovka cupu..

 Cena za nejlepší plot roku putuje do Slavičína

 

Hlavní dějství:

Od samotného zápasu se očekávalo, když už ne zlom sezóny, tak aspoň určité uklidnění hráčů a zachování jakési naděje na úspěch v sezóně. Na hřišti nicméně nebyl příliš poznat rozdíl, kdo se plácá v jaké soutěži. Přesto jsme asi všichni věřili, že tam nějaký ten ušmudlaný gól padne a jede se domů.

Slušná domácí sváteční návštěva, která spíše tleskala než fandila (s vyjímkou jednoho exempláře s jeho epickým pokřikem:“Poslední v lize, Baník je poslední v lize!“). Až kolem 200 chacharů bylo rozmístěných buď v sektoru, vedle nebo na louce nad stadionem (slavičínské CH1). Jinak kvalitní klobásy, pivo, kofola a šílená znělka Ondrášovka cupu.

První znejistění přišlo s nesmyslným Markovým faulem a jeho následným vyloučením. Baník v deseti v druhé půli se dostal do jakéhosi tlaku ze které vytěžil penaltu, která bohužel skončila tak jak skončila.

 

Do těchto míst směřoval Nando svou penaltu..

Do těchto míst směřovala Nandova penalta..


V závěru se už gól dát nepodařilo a remíza po základní hrací době byla absolutně spravedlivá, protože Baník hrál se Slavičínem vyrovnanou partii, přičemž obě strany měly zhruba stejné šance. Což je při zápase profesionálů (údajně dřeli jako koně) s amatéry (např. brankář – pošťák, asi dobrý tréning to roznášení) trochu na pováženou.

Penaltová loterie nevěstila nic dobrého. Ale přece jen za stavu 4:3 pro nás se nezdálo, že by to domácí hráči mohli psychicky zvládnout až do konce. Jenže se po Koukalově zaváhání stalo a další zklamání a ostuda je na světě.

Penalty nikdo hráčům vyčítat nemůže, to se stává, ale prostě v této situaci měl zápas vypadat úplně jinak.

 

Takže to jako nepostupujeme vole?


Epilog:

Po zápase fans FCB přivolávali mužstvo k sektoru na což reagoval snad jen Lukeš, ostatní šli buď váhavě nebo přímo na druhou stranu do kabiny. Reakcí na to byl už v médiích propíraný výběh na hřiště a bouřlivé vysvětlování situace s hráči přímo na hřišti.

Pokud chtěli hráči dát světu najevo, že mají v kabině problémy, tak ve Slavičíně se jim to povedlo na sto procent. Zbývá otázka, kdo je schopen dát tým dohromady. Alibistické vyjádření trenéra po zápase je tečkou nad kterou se dá jenom žasnout..

První vlaštovkou k lepším časům snad může být aktuální výzva Martina Lukeše.

 

Lidová veselice