Fans shop
trička, šály, nálepky..  
Kalendář chachara
PoÚtStČtSoNe
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
YOUTUBE CHACHAŘI

 Baník zápas
Opava - Baník 2:1 "Nic se nestalo..."
L · · Tisknout

Slezské derby. Zápas, o kterém se psalo dlouho před jeho odehráním. Již dávno před losem ligy, kdy bylo jasné, že Opava bude nucena část sezóny odehrát v azylu, se začalo spekulovat, kde a za jakých podmínek se bude hrát. Nakonec vyšlo pořadatelství podzimního zápasu na SFC v Opavě. Další otázka ohledně počtu přidělených vstupenek pro FCB byla rozuzlena asi tři týdny před zápasem  - 1009 lístků pro Chachary.

 

Lístky do Opavy se staly velmi žádaným zbožím, zástupci Ultras Baník spolu s Chuligany z Bazalů přerozdělily 800 lístků mezi organizované skupiny a fankluby. Necelých 200 vstupenek poté za 13 minut padlo v předprodeji ve fanshopu. Kolem distribuce lístků se jako vždy při omezeném množství strhly nekonečné debaty kdo má a nemá dostat lístek. Věřte, že zájemců je mraky a lístků je na výjezdovou jedničku málo. Na druhou stranu – mohli jsme dostat 350 lístků, takže 16% kapacity opavského stánku musíme holt akceptovat.

 

svinov

 

Mimo přerozdělení vstupenek se domluvila jistá „výjezdová pravidla“ o zákazu nadměrného užívání alkoholu a o oblečení  v černé barvě. Několik týdnů před derby to začíná žít, oba tábory si vzájemně ničí několik graffiti. Z naší strany je vydáno několik suvenýrů s antiopavskou tématikou. Po stránce ultras se připravujeme až po bezpečnostní schůzce klubů, na které je rozhodnuto, že nám nebude vpuštěna téměř žádná prezentace, pouze nehořlavý materiál a vlajky na plot.

 

peron

 

Nastává den D a na svinovském nádraží se srocuje tisícovka Chacharů v černém. Po půl dvanácté se dává do pohybu speciální vlak směr Opava. Na nádraží Opava-východ nás vítá množství policie a novinářů. Do popředí vytahujeme vlajku „CHULIGANI Z BAZALŮ“ a za skandování pokřiků, kterým asistuje odpálená pyrotechnika, vycházíme vstříc Městským sadům. Jde vidět, že policie opravdu nic nepodcenila a neopakovalo se její pochybení z loňského března, kdy situaci v Opavě nezvládla. Asi v polovině trasy se trhá část bandy a prohání domácí, ovšem ihned je na místě aktivní PČR. Touto dobou před sektorem hostí postává početná ekipa domácích, i zde je policie nekompromisní a opavští zlobivci jsou rozehnáni policisty na koních.

 

pochod

 

Po klidném příchodu ke stadionu podstupujeme ne zrovna přísné prohlídky, sektor také není zajištěn kdoví jak bezpečně. Nicméně z každého rohu vyčuhuje kamera kriminalisty nebo přilba připraveného těžkooděnce. Polovinu tribuny plníme počtem 1050 Chacharů jednotně oděných v černé barvě, družební přátelé z Polska dorazili v počtu 117 osob se třemi vlajkami. Další asi dvě stovky fanoušků FCB pak zůstaly za branami bez vstupenek. Ti  se po nějaké době snaží dostat na stadion, ale jsou okamžitě zpacifikováni strážci zákona.

 

choreo

 

Ještě před výkopem věšíme na oplocení sektoru modrobílý transparent „VÍME O VÁS NA KAŽDÉM KROKU“, který později doplňují modré a bílé fólie. To už se ale hraje, z naší strany začínáme solidním fanděním, které však po inkasované brance uvadá a většina přítomných se ne a ne probrat. Nepomůže ani hecování pěti spíkrů. Někteří by si to měli uvědomit a vážit si toho, že dostali lístek a měli by odvést maximum, tak jako to chceme po hráčích, kteří svým výkonem bohužel také nevnesli onu „správnou vlnu“. Vlajka „OPAVÁCI“ změnila barvy a tak vznikla nová baníkovská zástava „OSTRAVACI“, vedle ní byla vyvěšena „CHzB“, „ULTRAS“ a tři katowické vlajky - „POLSKA“, „GzG“ a „Lebka“, dále se objevily „SLUŠOVICE“ a „BOFC“. Mimo výše zmíněnou prezentaci dále vytahujeme transparenty „OPAVŠTÍ PRÁSKAČI“ a „1/10“, které se týkaly událostí  z posledních týdnů. Ve druhém poločase „práskla“ v našem sektoru pětadvacítka červených ohňů a to bylo z naší strany vše.

 

ostravaci

 

Domácí samozřejmě vyprodali stadion, což dávalo tušit, že se budou prezentovat kartoniádou. To bylo jasné po spatření plachet ve vchodech na tribuny. Na dvou tribunách se tak v prvním poločase rozzářil žlutý nápis „PÝCHA SLEZSKA“ na modrém pozadí. Dle některých nečitelná (osobně se mi zase tak strašná nezdála), avšak na opavské nízké tribuny s množstvím vchodů a schodišť troufalá prezentace. Co se supportu týče, opavské publikum předvedlo to, co se na derby má, hučelo to jako v úle a celková atmosféra stála za to. Z optické stránky ještě předvedli choreografii složenou ze znaku SFC a FCB, kdy ten byl přeškrtnut. Pozadí u opavského znaku vyplnily žluté a modré kartóny, u baníkovského zase černé. Ve druhém poločase opavští v kotli vytahují pěkně namalovanou plachtu se znaky SFC a WKS s postavami v barvách těchto klubů s transparentem „20 LET SPOLEČNÝCH ÚSPĚCHŮ A PÁDŮ“. Poté ještě mávají velkým množstvím vlajek na tyčích.

 

opava

 

Zápas končí zaslouženým vítězstvím domácích 2:1, hráči Baníku odcházejí s hlavami dolů, moc dobře vědí, co pro fanoušky znamená derby. I proto se den před zápasem vydala zhruba dvoustovka fans povzbudit hráče přímo na předzápasový trénink.

 

race

 

Po zápase míříme k nádraží a první konflikty s policií na sebe nenechají dlouho čekat. Ve městě se domácí radikálové snaží napadnout průvod FCB, zde ale opět tvrdě zasahuje policejní síla. Několik lidí je zatčeno a zraněno. Tento cirkus pokračuje téměř až k nádraží. Usedáme do vlaku a po půlhodince vystupujeme ve Svinově. Derby je za námi, převažuje zklamání z našeho výkonu a z toho, že se prakticky nic nestalo, v ulicích zvítězila policie a domácí prostředí uhájila Opava jak na zeleném pažitu, tak na tribunách…

 

(fotky v galerii zde)

Příští zápas
za


SK Slavia Praha
SK Slavia Praha
vs. FC Baník Ostrava
FC Baník Ostrava

07.03.2021, 18:30 (Ne)
BANÍK BANÍKU
Tabulka
1. SK Slavia Praha 21 61:14 55
2. AC Sparta Praha 20 43:24 44
3. 1. FC Slovácko 21 41:21 40
4. FK Jablonec 21 36:25 39
5. FC Slovan Liberec 21 32:19 36
6. FC Viktoria Plzeň 21 38:26 34
7. FK Pardubice 21 21:28 31
8. SK Sigma Olomouc 21 29:24 30
9. FC Baník Ostrava 21 26:21 30
10. Č. Budějovice 21 25:25 30
11. FC FASTAV Zlín 21 21:29 25
12. MFK Karviná 21 24:33 25
13. Bohemians Praha 21 23:27 24
14. FK Teplice 21 20:42 19
15. FK Ml. Boleslav 21 24:36 16
16. Zbrojovka Brno 21 16:35 14
17. 1. FK Příbram 20 16:40 12
18. Slezský FC Opava 21 13:40 12
                  


Follow chachari_cz on Twitter

 

Přihlášení
Jméno

HesloNejste členem?
Zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Nechte si poslat nové.
Právě online
Hostů: 2

Uživatelé
° Nejnovější: mattbrown
° Nových tento měsíc: 0
° Nových minulý měsíc: 0
° Celkem: 1,795
Vyhledávání
v článcích
v novinkách
ve fóru
v odkazech
v členech
 
Majitel webového serveru upozorňuje, že za veškerý psaný a jiný obsah nezodpovídá on, nýbrž přímý autor. Od jakéhokoliv názoru se distancuje, a rozhodně se s ním neztotožňuje, pouze zprostředkovává prostor pro vyjádření názoru fanoušků Baníku Ostrava na internetu. Stránka na které se právě nacházíte obsahuje materiál, který někteří lidé mohou považovat za kontroverzní. Provozovatelé těchto stránek nejsou dle právní úpravy zákona č. 480/2004 Sb., o některých službách informační společnosti a o změně některých zákonů (zákon o některých službách informační společnosti) a zejména §6 citovaného zákona, odpovědni za příspěvky návštěvníků těchto stránek.
 
Powered by PHP-Fusion 2003-2021 © www.chachari.cz (Privacy policy)
 
TOPlist