Fans shop
trička, šály, nálepky..  
Kalendář chachara
PoÚtStČtSoNe
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31
YOUTUBE CHACHAŘI

 Baník zápas
Baník - Sparta 0:1 "Návrat kartoniády"
Stuart · · Tisknout

Pro necelou čtyřicítku lidí začal tento šlágr ligy již v dopoledních hodinách, kdy se na Bazalech sešli, aby pomohli přichystat kartoniádu, za což jim patří velký dík! Po otevření bran stadionu bylo znát, že o tento zápas je velký zájem, jelikož se místa začala zaplňovat celkem brzo. Celkově se na tribunách našeho svatostánku sešlo 14.774 diváků. Velký zájem o toto utkání však neměli jen fanoušci, ale i policejní složky, kterých v ten den bylo v ulicích Ostravy opravdu požehnaně. Tranzity se daly počítat v desítkách, příslušníci po stovkách, vzduch vířil vrtulník, nechyběly mobilní cely a koně, byla uzavřena cesta okolo celého stadionu. Vše vyvrcholilo tím, že po skončení zápasu byly uzavřeny východy nad ochozy a z jedné strany tribuny a téměř celý stadion tak musel opustit areál jediným schodištěm. Opravdu inteligentní nápad.

 

 

 

Před začátkem zápasu proběhlo oficiální rozloučení s dvěma klubovými legendami – Markem Jankulovskim a René Bolfem. Poté již na hřiště nastoupili hráči obou týmů a nad hlavy diváků na sektorech S šly kartony, ze kterých byl vytvořen nápis „CHACHAŘI“, který na plotě doplňoval transparent „My jsme ti ostravští“ a mezery na schodišti vyplňovaly igelity, jejich natažení neprobíhalo úplně podle představ a málem celé dílo zhatilo. Smutné je, že některým dělalo značné problémy se zapojit do činnosti. Nedivte se pak, že vám pak někdo nadává, když s přípravou stráví x hodin práce a vám pak je zatěžko držet blbý kus papíru nad hlavou, zvlášť když se ještě ani nehraje. I přes tyto peripetie však nakonec vše dobře dopadlo a to je to hlavní. Nelze nezmínit, že na hlavní tribuně vlálo přes 2 a půl tisíce vlaječek, které vytvořily modrobílou šachovnici.

 

 

 

 

Ve 20. minutě se v obou sektorech vlajkonošů rozhostilo ticho a byly roztaženy nápisy „Jedno máme společné“, které vzápětí vystřídaly vše říkající nápisy „A.C.A.B.“. V kotli Baníku k tomu byly vytaženy i dvě obouručky – A.C.A.B. a Český fotbal pro fanoušky!. Následně se pak stadionem nesl pokřik v duchu těchto nápisů. Byla to ukázka toho, že když se chce, dokážou se i velcí nepřátelé spojit proti nepříteli ještě většímu.

 

 

 

 

 

Další optickou prezentací fanoušků Baníku byly nastříhané papírky. Bohužel se to nepodařilo tak, jak bylo zamýšleno a to z toho důvodu, že papírky na P1 letěly do vzduchu dříve, než měly. Naštěstí i tak to vypadalo povedeně, byť nebýt tohoto zádrhelu, mohl být efekt ještě lepší.

 

 

 

V průběhu druhého poločasu byla v sektoru realizována ještě jedna choreografie. Horní části sektoru vévodil nápis „Ostrava-město hříchu“ pod nímž pak byla natažena plachta s bojovníkem, po jejíchž stranách se leskly stříbrné fólie. Opět velmi povedené!

 

 

Za zmínku určitě stojí, že sektor V1 byl tentokrát ověšen především hlavními velkými vlajkami, které na horním plotě doplňovaly vlajky dvou nejaktivnějších fanklubů. Zbytek fanklubových vlajek pak byl na bočním plotě a nad plotem pod sektory P, kde klub pro tento účel natáhl drát, aby nevznikaly problémy kvůli překrývání reklamních bannerů. A abych nezapomněl: shořelo několik šál ACS a vlajka Zábřeh.

 

Zhodnocení supportu je věc celkem složitá. Není jistě překvapením, že pokřiky „Co vás tak málo“, „Pražské ku*vy“ a jeb*ní všeho druhu, vévodily. Takový kolorit tohoto typu zápasů. Je škoda, že stejnou energii někteří nevynakládají i do povzbuzování Baníku samotného, hned by to vypadalo jinak a i hodnocení by bylo snažší. Špatně jsme se však rozhodně nepředvedli, nicméně proti tradičnímu rivalovi, zvlášť když má v zádech takovou podporu svých fanoušků, by to mělo být ještě lepší!

 

Letenské přijela podpořit počet družina jejich příznivců – okolo 570, čímž vytvořili svůj výjezdový rekord na Bazaly. Celkem mimo mísu tak bylo pokřik „Co vás tak málo…“ jelikož jich dojelo víc než nás na podzimní zápas na Letné. Celý sektor byl oděn do jednotných rudých triček, což vypadalo opravdu dobře.  Jak je u nich zvykem, v průběhu celého zápasu se v jejich sektoru objevovala pyrotechnika. Byť to z ostravského kotle a přilehlých sektorů nebylo až tak znát, prezentovali se povedeným supportem (doplněným bubnem na udržení rytmu). Dokonce nás místy i přeřvávali. Ve druhém poločase se dostali do konfliktu s ochrankou, který ukončil náběh policejních orgánů. Smutné je, že tato situace byla oceněna i potleskem z našich ochozů. Paradoxem pak bylo to, že stejní lidé poté řvali i proti policejní pokřiky. Kromě společných nápisů předvedli ještě dvě chorea –rovněž tradiční „balonkiádu“ doplněnou o nápis „Přijela k vám sparťanská zvěř“. Tou druhou pak byly lesklé kartony v barvách hlavního města, které pro změnu doplňoval nápis „Praha matka měst“.

 

 

 

Po závěrečném hvizdu se CHzB  vydávají přes tribunu pozdravit své sparťanské protějšky. Vzduchem proletí pár předmětů a nádavky, načež je tato akce ukončena náběhem orgánů.

 

K mediální masáži, která po zápase následovala a vlastně ještě stále pokračuje, se snad ani nemá cenu vyjadřovat. Kdo jezdí na fotbal pravidelně, ví, jak se věci mají. A ten kdo nechodí vůbec, nechá si tyto nesmysly tlačit do hlavy a bude vypisovat moudra do diskusí.

 

Na závěr ještě k utkání samotnému. Po odmlce nastoupil Martin Lukeš a to rovnou v základu. Po většinu zápasu Baník srdnatě držel remízový stav, ale smolném gólu, který vstřelil Kweuke tři body putovaly na Letnou. Hlavní je, abychom teď v úterý porazili Jihlavu, k čemuž musíme dopomoct i my, fanoušci. V úterý proto všichni na Bazaly!

 

 

 

Příští zápas
za


FC Baník Ostrava
FC Baník Ostrava
vs. 1.FK Příbram
1.FK Příbram

13.03.2021, 16:00 (So)
BANÍK BANÍKU
Tabulka
1. SK Slavia Praha 22 63:15 58
2. AC Sparta Praha 20 43:24 44
3. 1. FC Slovácko 21 41:21 40
4. FC Slovan Liberec 22 34:19 39
5. FK Jablonec 21 36:25 39
6. FC Viktoria Plzeň 22 39:26 37
7. FK Pardubice 21 21:28 31
8. SK Sigma Olomouc 22 29:25 30
9. FC Baník Ostrava 22 27:23 30
10. Č. Budějovice 22 26:28 30
11. FC FASTAV Zlín 22 21:29 26
12. MFK Karviná 22 25:34 26
13. Bohemians Praha 22 23:27 25
14. FK Teplice 22 23:43 22
15. FK Ml. Boleslav 22 27:37 19
16. Zbrojovka Brno 22 17:36 15
17. 1. FK Příbram 21 16:42 12
18. Slezský FC Opava 22 14:43 12
                  


Follow chachari_cz on Twitter

 

Přihlášení
Jméno

HesloNejste členem?
Zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Nechte si poslat nové.
Právě online
Hostů: 2

Uživatelé
° Nejnovější: mattbrown
° Nových tento měsíc: 0
° Nových minulý měsíc: 0
° Celkem: 1,795
Vyhledávání
v článcích
v novinkách
ve fóru
v odkazech
v členech
 
Majitel webového serveru upozorňuje, že za veškerý psaný a jiný obsah nezodpovídá on, nýbrž přímý autor. Od jakéhokoliv názoru se distancuje, a rozhodně se s ním neztotožňuje, pouze zprostředkovává prostor pro vyjádření názoru fanoušků Baníku Ostrava na internetu. Stránka na které se právě nacházíte obsahuje materiál, který někteří lidé mohou považovat za kontroverzní. Provozovatelé těchto stránek nejsou dle právní úpravy zákona č. 480/2004 Sb., o některých službách informační společnosti a o změně některých zákonů (zákon o některých službách informační společnosti) a zejména §6 citovaného zákona, odpovědni za příspěvky návštěvníků těchto stránek.
 
Powered by PHP-Fusion 2003-2021 © www.chachari.cz (Privacy policy)
 
TOPlist